Skip to content
Home » Ar jums reikia, ar norite automobilio?

Ar jums reikia, ar norite automobilio?

  • by

Turėti automobilį buvo jūsų svajonė ir noras, tačiau tikriausiai nesugalvojate, kokį automobilį įsigyti. Arba ką tik nusipirkote automobilį ir kurį laiką juo naudojotės, bet jaučiate, kad jis jums netinka! Jūsų yra tiek daug!. Daugelis žmonių daro šią klaidą – perka jų poreikių neatitinkančius automobilius ir galiausiai jų nekenčia arba net parduoda. Daugiau nebesijaudinkite! Jei atsidūrėte tokioje bėdoje, dar nevėlu ją išvalyti arba pakeisti padėtį. Vadovaukitės šiomis rekomendacijomis, kaip sužinoti, koks automobilis jums tinka, kad santykiai su automobiliu būtų geriausi.

Prieš pirkdami automobilį turėtumėte apsvarstyti keletą dalykų. Pavyzdžiui, jei norite įsigyti džipą, turite apsvarstyti džipo priedus, kuriuos reikia pirkti atskirai, ir įtraukti jų kainą į savo biudžetą. Jei į juos neatsižvelgsite, gali kilti problemų, nes teks susitaikyti su jūsų poreikių neatitinkančiu automobiliu. Šios gairės apima, be kita ko, šiuos dalykus:

Ar jums reikia, ar norite automobilio?

Kartais matote draugą ar nepažįstamą asmenį su automobiliu ir trokštate tokį automobilį turėti. Trokšti gražaus automobilio nėra blogai, nes daugeliu atvejų gražūs daiktai niekada nelieka nepastebėti. Tačiau pirkti automobilį tik todėl, kad manote, jog jis gražus, yra labai didelė klaida. Štai čia ir iškyla problema; jūs nežinote, kodėl tas draugas nusipirko automobilį, nieko apie jį nežinote, o prieš pamatydami automobilį neturėjote jokio poreikio! Tai reiškia tik viena: jums to automobilio nereikia, o norite jį tik pasipuikuoti arba prilygti savo draugui. Automobilį turėtumėte pirkti todėl, kad jums jo reikia ir kažkas gali nutikti, jei jo neįsigysite, o ne todėl, kad jo norite. Priešingu atveju tai bus išteklių švaistymas, o kai jums iš tikrųjų prireiks automobilio, negalėsite sau jo leisti, nes jau būsite iššvaistę išteklius, kurie galėjo būti panaudoti jam įsigyti.

Kam jums reikia automobilio?

Įsitikinę, kad jums iš tikrųjų reikia automobilio, turite paklausti savęs, kam jums jo reikia. Skirtingi automobiliai gaminami skirtingiems tikslams ir priežastims. Yra tokių, kurie skirti bagažui vežti, žmonėms, gyvūnams vežti, o yra tokių, kurie pagaminti visoms šioms užduotims atlikti vienu metu. Taip pat yra automobilių, pagamintų nuotykiams ar bekelei, kiti skirti kelionėms dideliais atstumais, o kiti – trumpiems atstumams. Ar norite jo sau, ar šeimos veiklai? Turite išanalizuoti, kokiai kategorijai priklauso jūsų automobilio poreikis. Jei jums reikia automobilio, skirto važinėti bekele, džipas yra tai, ko jums reikia. Vykstant į bekelės nuotykius reikia papildomo krovinio, o su džipu galite įsigyti atskirų džipo priedų, pavyzdžiui, bagažinių papildomam kroviniui laikyti. Nepirkite „Mercedes Benz”, nes jis neskirtas važinėti bekele. Jei nerandate atsakymo į šį klausimą, jums nereikia automobilio.

Kokio tipo automobilio jums reikia?

Kitas klausimas, kurį turėtumėte sau užduoti, – kokio tipo arba markės automobilio jums reikia. Automobiliai būna įvairių markių ir savybių, atitinkančių jūsų poreikius ir skonį. Įsigykite tokios markės ir tokių savybių automobilį, kokio jums reikia. Norėdami sužinoti tinkamą tipą, užduokite sau šiuos klausimus: Ar jums reikia mechaninės, ar automatinės pavarų dėžės? Keturių ar visų varančiųjų ratų pavaros? Ar jame yra jums reikalingų priedų? Ar jis jums reikalingas sau, šeimai ir draugams, ar bagažui? Apsvarstę šiuos klausimus, ieškokite geriausiai jūsų poreikius atitinkančio automobilio tipo.

Koks jūsų biudžetas?

Nustatę poreikį, paskirtį ir automobilio tipą, sugalvokite biudžetą. Čia apskaičiuokite pinigų sumą, kurią norite išleisti automobiliui. Dažna klaida, kurią daro dauguma automobilių pirkėjų. Jie atsižvelgia tik į pirkimo išlaidas ir pamiršta techninės priežiūros išlaidas. Sudarydami biudžetą turite įtraukti net ir techninės priežiūros išlaidas. Tai apima net degalų sąnaudas. Jei tai yra verslo automobilis, būtinai apskaičiuokite, ar atitinkamas verslas atpirks techninės priežiūros išlaidas ir papildomai uždirbs jums pelno. Jei tai džipas, turite įtraukti išlaidas, kurias teks patirti perkant atskirai komplektuojamus džipo priedus. Atlikite tyrimą, kiek per mėnesį reikia išlaidų automobilio, kurio tipo jums reikia, techninei priežiūrai. Jei ji viršija 20 % jūsų atlyginimo, nesirinkite jo. Tai nėra jums tinkamas automobilis. Kad išvengtumėte klaidos ir neįsigytumėte automobilio, dėl kurio liksite be cento, teisingai sudarykite biudžetą. Vėlgi nepamirškite į biudžeto skaičiavimus įtraukti techninės priežiūros išlaidų, nes kai kuriuos automobilius pirkti yra pigu, bet jų priežiūra brangi, ir atvirkščiai.

Atlikite rinkos tyrimą

Prieš galutinai įsigyjant automobilį, labai svarbu atlikti rinkos tyrimą. Pasiteiraukite žmonių, kurie turi panašius automobilius į tą, kurio jums reikia. Jie papasakos apie jo veikimą, techninę priežiūrą, geriausius automobilių pardavėjus ir tinkamus priedus, kuriuos reikėtų įsigyti savo automobiliui. Informacijos taip pat galite ieškoti pas automobilių pardavėjus ar mechanikus. Kai kuriose parduotuvėse, pavyzdžiui, bestop džipų priedų parduotuvėse, jums bus suteiktas asistentas, kuris padės ieškoti tinkamo automobilio ir priedų. Taigi, visada naudinga s