Skip to content
Home » Švenčiame kovos su krūties vėžiu mėnesį

Švenčiame kovos su krūties vėžiu mėnesį

 • by

Krūties vėžys yra nerimą kelianti liga, kuri kasmet paveikia daug žmonių visoje JAV. Atsižvelgiant į tai, kad spalis yra oficialus supratimo apie krūties vėžį mėnuo, nėra geresnio laiko nei dabar sužinoti daugiau apie šios medicininės problemos rizikos veiksnius ir įprastų krūties vėžio patikrų svarbą.

Krūties vėžys, kaip ir visos vėžio formos, atsiranda tada, kai ląstelių sankaupos pradeda atsitiktinai ir per daug dalytis., priešingai nei tipiškas jų gyvavimo ciklas ir biologinė eiga. Krūties vėžys dažnai atsiranda pieną gaminančiuose latakuose, kai šiose ląstelėse pradeda mutuoti DNR. Tais atvejais, kai modifikuotos ląstelės dauginasi greičiau, nei organizmas gali jas atsikratyti, ląstelių masė sudaro naviką.

Nenormali krūties audinių masė gali susidaryti įvairiose pieną gaminančių audinių srityse ar net riebaliniame audinyje, supančiame ir apsaugančiame pieną išskiriančias krūties sritis. Kai kuriais retais atvejais krūties vėžys gali netgi metastazuoti į kitus kūno regionus, įskaitant virškinamąjį traktą. Tokiais atvejais „Adult Gastroenterology Associates“ specialistai Talsoje, Oklahomoje, bendradarbiauja su kitais sveikatos priežiūros specialistais, kad pašalintų bet kokį vėžį, kuris plinta į virškinimo trakto audinius. Krūties vėžio diagnozė kuo anksčiau yra būtina norint apsaugoti jūsų bendrą sveikatą.

Kam gresia krūties vėžys?

Krūties vėžys yra viena iš labiausiai paplitusių moterų vėžio rūšių, o viena iš aštuonių moterų susirgs šia liga per savo gyvenimą. Numatoma, kad 2021 m. daugiau nei 280 000 moterų bus diagnozuotas krūties vėžys, o beveik 50 000 moterų bus diagnozuota neinvazinė karcinoma in situ krūties vėžys.

Daugiausia krūties vėžiu sergančių moterų yra vyresni nei 55 metų, nors krūties vėžys tebėra viena iš pagrindinių 35–55 metų amžiaus moterų mirties priežasčių. Didžiausia krūties vėžio rizika yra ne ispanatės baltosios moterys ir ne ispanatės afroamerikietės; tačiau labiausiai tikėtina, kad nuo šios vėžio formos miršta lotynų ir afroamerikiečių moterys.

Asmens genetika taip pat gali padidinti riziką susirgti šia liga. Asmenys, kurių šeimos nariai sirgo krūties vėžiu, yra labiau linkę sirgti šia liga tam tikru savo gyvenimo momentu. Nors moteris, vyresnio amžiaus ir šeimyninė vėžio istorija negali būti pakeista, yra keletas dalykų, kuriuos žmogus gali padaryti, kad padėtų apsisaugoti nuo krūties vėžio arba sumažinti jo riziką.

Kai kurie kiti krūties vėžio rizikos veiksniai yra šie:

 • Radiacinis gydymas anksčiau nei 30 metų
 • Alkoholio vartojimas
 • Hormonų, pvz., cheminių kontraceptikų, vartojimas
 • Žindymas mažiau nei metus
 • Pakaitinės hormonų terapijos (HRT) naudojimas
 • Mažas vitamino D kiekis
 • Mankštos trūkumas
 • Nėštumas vyresnis nei 30 metų
 • Nutukimas
 • Rūkymas
 • Nesveikos mitybos įpročiai

Gyvenimo būdo gerinimas planuojant įprastines patikras gali padėti sumažinti galimybę susirgti krūties vėžiu, ypač jei jums tinka bet kuris iš pirmiau minėtų veiksnių.

Ką turėčiau žinoti apie įvairius krūties vėžio tipus?

Krūties vėžys identifikuojamas kaip piktybinė (invazinė) arba neinvazinė karcinoma in situ. Neinvazinis vėžys yra ląstelių rinkinys, kuris daugiau ar mažiau auga vienoje vietoje, nereguliariai dalijasi, bet kitais būdais nematuoja daugiau nei savo pagrindines funkcijas. Šios ląstelės gali būti pašalintos chirurginėmis priemonėmis ir mažesnė tikimybė, kad jos grįš.

Piktybiniai navikų tipai yra žalingesni, nes jie išskleidžia ląstelių stygas į apylinkes, kartais net nutrūksta ir išplinta į kitas kūno vietas. Piktybiniai navikai taip pat gali gaminti ir išskirti žalingus hormonus ir kitus veiksnius, kurie neigiamai veikia kūno audinius.

Įvairios krūties vėžio formos apima:

Lobulinė karcinoma

Šio tipo krūties vėžys prasideda pieną gaminančiose liaukose (lobulėse). Kai ši naviko forma yra in situ, ji laikoma mažiausiai rimta krūties naviko forma ir mažai tikėtina, kad ji metastazuotų. Nepaisant to, jį reikia prižiūrėti taip, kaip nurodė gydytojas, nes tai gali reikšti tolesnio naviko vystymosi tikimybę laikui bėgant. Jei lobulinės karcinomos diagnozuojamos kaip invazinės, jos paprastai yra žalingesnės ir dažnai sunkiai identifikuojamos.

Pageto spenelių liga

Šio tipo krūties vėžys prasideda spenelyje arba krūties areoloje.

Phyllodes navikai

Šie nepiktybiniai navikų tipai prasideda jungiamojo audinio skaidulose.

Latakų karcinoma

Pradedant nuo pieno latakų, ši vėžio forma gali būti invazinė, plisti už pieno latako ribų ir pasiekti kitas krūties sritis. Latakų karcinoma taip pat gali būti in situ, o tai reiškia, kad ji lieka pieno latakuose. Nustačius labai ankstyvą stadiją, in situ vėžį gana paprasta gydyti; tačiau negydomi jie gali tapti piktybiniais. Deja, maždaug 80% krūties vėžio atvejų yra invazinės latakų karcinomos.

Angiosarkoma

Šis retas vėžio tipas atsiranda odoje, limfagyslėse ar kraujagyslėse.

Sumažinkite krūties vėžio riziką reguliariai tikrindamiesi

Be aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo, geriausias būdas užkirsti kelią krūties vėžiui yra planuoti krūties vėžio patikras kaip įprastos rutinos dalį. Krūties vėžio patikros dažnai apima klinikinį įvertinimą, po kurio atliekama mamografija, kuri yra krūties rentgeno vaizdas, atliekamas siekiant patikrinti, ar nėra pernelyg tankių krūties audinių. Įprasti krūtų tyrimai yra labai svarbūs norint užsikrėsti krūties karcinoma ankstyvosiose stadijose ir užtikrinti geriausius įmanomus sveikatos rezultatus. Asmenys taip pat gali savarankiškai atlikti krūties vėžio egzaminą ir turėtų tai daryti reguliariai. Gydytojas gali pateikti nurodymus, kaip tai padaryti teisingai.

Nustatyti krūties vėžio patikrą

„Adult Gastroenterology Associates“ gydytojai džiaugiasi galėdami paminėti kovos su krūties vėžiu mėnesį ir paskatinti asmenis Talsoje padėti apsaugoti savo bendrą sveikatą, nustatant reguliarius krūties vėžio tyrimus. Norint nustatyti optimalias krūties vėžio nustatymo procedūras ir geriausią būdą išsaugoti savo sveikatą, rekomenduojama reguliariai tikrintis krūties vėžį pas kvalifikuotą gydytoją.