Skip to content
Home » Sužinokite, kuo skiriasi endoskopija ir kolonoskopija

Sužinokite, kuo skiriasi endoskopija ir kolonoskopija

  • by

Ar patyrėte diskomfortą pilve ar virškinimo trakto (GI) problemų? Endoskopinė procedūra gali būti minimaliai invazinis sprendimas norint įvertinti virškinimo sistemos sveikatos problemas, su kuriomis galite susidurti. Mūsų virškinamojo trakto gydytojai Talsoje (OK) naudoja endoskopines paslaugas, kad apžiūrėtų įvairias virškinimo trakto sistemos sritis. Tokios galimybės padeda sumažinti invazinių procedūrų poreikį ir ilgalaikius atsigavimo laikotarpius.

Endoskopija yra dažniausiai atliekama procedūra, padedanti nustatyti stemplės, gerklės, pilvo ir skrandžio ligas. Vienas iš dažniausiai atliekamų endoskopinių procesų yra kolonoskopija, kuri yra svarbi gaudant ir sumažinant gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio riziką.

Kuo kolonoskopija skiriasi nuo endoskopijos ir kaip šie endoskopiniai tyrimai gali pagerinti jūsų sveikatą? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie šias procedūras, siūlomas Adult Gastroenterology Associates. Mūsų GI komanda stengiasi užtikrinti, kad pacientai, esantys Talsa, OK srityje, gautų reikiamą priežiūrą dėl virškinimo sutrikimų.

Kuo skiriasi kolonoskopija ir endoskopija?

Nors endoskopas (ilgas, siauras ir lankstomas prietaisas, kuriame yra šviesa ir kamera) naudojamas aukštos kokybės nuotraukoms užfiksuoti endoskopijos ir kolonoskopijos metu, tarp šių dviejų procesų yra keletas esminių skirtumų.

Tais atvejais, kai reikia įvertinti viršutinę virškinimo trakto dalį, atliekama viršutinė endoskopinė procedūra. Endoskopas įdedamas į burną ir švelniai perkeliamas per gerklę į stemplę, skrandį ir plonąją žarną. Palyginimui, kolonoskopija atliekama tada, kai reikia apžiūrėti apatinę virškinamojo trakto sistemos dalį. Kolonoskopijos metu endoskopinis prietaisas įdedamas į tiesiąją žarną ir nukreipiamas į storąją žarną (storąją žarną).

Kitas skirtumas yra tai, kaip ruošiatės procedūroms. Ruošiantis kolonoskopijos procedūrai, jums greičiausiai bus patarta 24 valandas prieš paskyrimą gerti tik skaidrius skysčius. Bus pateiktos instrukcijos, kaip išvalyti GI sistemą nuo išmatų ir gali būti naudojamos vidurius laisvinančios medžiagos arba valymo tirpalai. Tai leidžia lengvai vizualizuoti storąją žarną ir tiesiąją žarną.

Pasirengimas viršutinei endoskopijai nėra toks svarbus. Maždaug šešias valandas prieš procedūrą neturėtumėte vartoti maisto ir gėrimų ir nustoti vartoti tam tikrus kraują skystinančius vaistus, kaip nurodė gydytojas. Jei norite sužinoti daugiau apie kolonoskopijų ir endoskopijų skirtumus, susitarkite dėl susitikimo su mūsų suaugusiųjų gastroenterologijos specialistų komanda, kad gautumėte atsakymus į jūsų klausimus.

Kaip veikia endoskopija?

Endoskopijos metu į burną įdedamas lankstus, plonas vamzdelį primenantis prietaisas (endoskopas) ir švelniai perkeliamas už gerklės ir stemplės į plonąją žarną. Jei reikia, prie endoskopo galima pritvirtinti specialius įrankius, padedančius slaugyti daugelį negalavimų. Įvairios įrangos pagalba galima paimti audinių mėginius, išleisti viršutiniame virškinamajame trakte pagautą maistą ar atidaryti striktūrą (susiaurėjusią sritį).

Priežastys, dėl kurių reikia atlikti endoskopinę procedūrą, gali būti įvairios. Jei pastebėsite simptomus, kurie trukdo jūsų gyvenimo kokybei, vienas iš mūsų endoskopijos specialistų Talsoje, OK, gali rekomenduoti suplanuoti tokio tipo tyrimą. Endoskopija leidžia mums pasirinkti tinkamiausią gydymo būdą jūsų būklei. Apskritai endoskopijos procedūra gali būti naudinga naudoti, jei turite:

• Nepaaiškinamas diskomfortas pilve
• Lėtinis rėmuo arba krūtinės skausmas
• Nuolatiniai žarnyno pokyčiai (pvz., viduriavimas ar vidurių užkietėjimas)
• Kraujas išmatose

Kaip atliekama kolonoskopija?

Norint atlikti kolonoskopijos patikrinimą, endoskopas atsargiai įdedamas tiesiojoje ir storojoje žarnoje. Taikiklis perduoda tiesioginius vaizdo vaizdus į monitorių, kad gydytojas galėtų ištirti storąją žarną. Šiuo metu galima paimti audinio biopsiją, kad būtų galima nustatyti, ar neatsirado piktybinių ląstelių, ir pašalinti ikivėžinius polipus (ataugas).

Būtina atlikti kolonoskopijos procedūrą, jei jūsų šeima sirgo gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu arba esate 45 metų ar vyresni. Kolonoskopijos procedūra taip pat gali būti atliekama, jei reguliariai pasireiškia šie požymiai ar simptomai:

• Kruvinos išmatos
• Išsipūtimo jausmas
• Tuštinimosi pasikeitimas
• Plonos arba siauros išmatos
• Mėšlungis
• Kraujavimas iš išangės
• Netyčinis svorio kritimas
• Nuolatinis nuovargis

Gydykite endoskopiniu būdu nuo GI sutrikimų

Endoskopinis metodas gali leisti jūsų sveikatos priežiūros specialistui diagnozuoti ir išspręsti GI problemas, tokias kaip žarnyno užsikimšimas, navikai, nepaaiškinamas pilvo skausmas ir kt. Kai suplanuojate konsultaciją Adult Gastroenterology Associates, jūsų GI sveikatos priežiūra bus jums prieinama. Mes tikimės padėti jums palengvėti nuo GI simptomų ir virškinimo sutrikimų. Susisiekite su mūsų gastroenterologijos specialistais Talsoje, gerai šiandien ir paprašykite gydymo konsultacijos.