Skip to content
Home » Skirtumai tarp diagnostinės ir atrankinės kolonoskopijos

Skirtumai tarp diagnostinės ir atrankinės kolonoskopijos

 • by

Storosios ir tiesiosios žarnos vėžys kasmet daro įtaką milijonų pacientų sveikatai ir gyvenimui. Jei gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys nustatomas anksti, jis dažnai gali būti sėkmingai gydomas, o tai lemia aukštą išgyvenamumo lygį. Reguliarūs gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tyrimai leidžia medicinos ekspertams ieškoti ikivėžinių zonų storojoje žarnoje (storojoje žarnoje) ir tiesiojoje žarnoje ir stebėti, ar neatsiranda pokyčių, jei tikimybė susirgti šia liga yra didelė.

Nors dauguma pacientų žino, kas yra kolonoskopija, mažesnė dalis supranta skirtumą tarp atrankinės kolonoskopijos ir diagnostinės kolonoskopijos procedūros. Įmonėje Adult Gastroenterology Associates mūsų patyrę virškinimo trakto (GI) gydytojai dažniausiai atlieka suaugusiųjų Talsos atranką ir diagnostines kolonoskopijas. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie šiuos skirtingus kolonoskopijos egzaminų tipus, kada jie gali būti patarti ir kaip jie gali padėti išlaikyti jūsų virškinimo sveikatą ir bendrą savijautą.

Kada reikalinga atrankinė kolonoskopija?

GI specialistai gali patarti atlikti atrankinę kolonoskopiją, kad įvertintų gaubtinės ar tiesiosios žarnos pakitimus, auglius (taip pat vadinamus polipais) ar kitus gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio požymius. Atrankinė kolonoskopija arba profilaktinė kolonoskopija rekomenduojama kartą per dešimtmetį 45 metų ir vyresniems asmenims. kuriems nėra jokių požymių ar simptomų ir kuriems yra vidutinė tikimybė susirgti gaubtinės žarnos vėžiu. Šie patikrinimai taip pat yra atskaitos duomenys, su kuriais galima palyginti visus būsimus kolonoskopijos rezultatus.

Idealūs kandidatai atrankos kolonoskopijos testui yra pacientai, kuriems:

 • Kolorektalinio vėžio šeimos istorijoje nėra
 • Jokių virškinimo trakto ligų požymių ar simptomų
 • Nėra asmeninės gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžio istorijos
 • Storosios žarnos ataugų ar kitų nelygumų istorijoje nėra
 • Nėra dabartinių ar ankstesnių virškinimo trakto sveikatos diagnozių

Koks yra diagnostinės kolonoskopijos tikslas?

Nustačius kokių nors vėžinių ar ikivėžinių audinių požymių, mūsų Tulsos gastroenterologai patars atlikti diagnostinės kolonoskopijos tyrimą. Diagnostinės kolonoskopijos procedūros, taip pat žinomos kaip stebėjimo arba tolesnių kolonoskopijos testai, skiriasi nuo atrankinės kolonoskopijos. Tyrimai rekomenduojami tik tada, kai yra didesnė gaubtinės žarnos vėžio rizika arba jei yra įrodymų, kad gali būti gaubtinės žarnos vėžio.

Kandidatai į stebėjimo kolonoskopiją dažniausiai yra tie, kurie:

 • Virškinimo sveikatos problemų istorija
 • Ankstesni arba esami GI simptomai
 • Gaubtinės žarnos polipų ar kitų nenormalių audinių sričių istorija
 • Teigiami gaubtinės žarnos vėžio patikros rezultatai
 • Asmeninė kolorektalinio vėžio istorija

Kokie kiti atrankos ir diagnostinės kolonoskopijos procedūrų skirtumai?

Kolonoskopija yra labai efektyvi nustatant gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio vystymąsi. Nors atrankinė kolonoskopija ir diagnostinė kolonoskopija dažnai atliekamos tuo pačiu būdu, tyrimai atliekami skirtingais scenarijais. Atrankos ir diagnostinės kolonoskopijos procedūrų draudimo apsauga dažnai skiriasi. Todėl labai svarbu suprasti savo draudimo polisą ir pasikonsultuoti su savo vežėju, kad sužinotumėte išsamią informaciją apie savo asmeninį planą ir naudą, susijusią su kolonoskopijos egzaminais.

Raskite kolonoskopijos gydytoją netoli jūsų Talsoje, Oklahomoje

Periodiškai atlikti kolonoskopijos egzaminus, kaip rekomendavo GI gydytojas, labai svarbu išlaikyti jūsų virškinimo sveikatą ir bendrą sveikatą. Mūsų kolonoskopijos gydytojai Tulsoje taiko į pacientą orientuotą priežiūros metodą ir dirba asmeniškai su kiekvienu pacientu, kad padėtų užtikrinti, kad būtų išspręstos jo unikalios virškinimo trakto problemos. Susisiekite su mūsų draugiškais darbuotojais ir susitarkite dėl kolonoskopijos paskyrimo Adult Gastroenterology Associates jau šiandien.