Skip to content
Home » Kokias sąlygas ir ligas diagnozuoja GI gydytojai?

Kokias sąlygas ir ligas diagnozuoja GI gydytojai?

  • by

Gastroenterologija yra medicinos šaka, skirta virškinamojo trakto (GI) tyrimams, identifikavimui ir gydymui. Jūsų virškinimo traktą sudaro svarbūs skrandžio organai, tokie kaip plonoji žarna, stemplė, skrandis, tulžies pūslė, gaubtinė žarna, kepenys ir kasa. Bet koks šios esminės sistemos sutrikimas gali labai neigiamai paveikti jūsų visapusišką savijautą ir turi būti įvertintas atitinkamo tipo eksperto.

Gastroenterologijos specialistai yra žinomi kaip gastroenterologai. Adult Gastroenterology Associates yra pažangiausia gydytojų vadovaujama gastroenterologų (GI specialistų) sistema, kurios tikslas – teikti švietimą ir gydymą, kuris padėtų mūsų pacientams pasiekti idealią virškinimo trakto gerovę.

Taigi, ką GI specialistas pasiekia ir kada jį reikia rasti? Skaitykite toliau, kad išmoktumėte.

Kas gali būti gastroenterologas?

Gastroenterologai, baigę medicinos mokyklą, turi baigti apie 5–6 metų specializuotus gastroenterologijos srities mokymus. Šie GI specialistai išsamiai ištyrė, kaip atrodo sveikas virškinimas ir atliekų šalinimas, taip pat standartinius negalavimus ir sutrikimus, kurie gali sutrikdyti žarnyno veiklą. GI gydytojas gauna išsamias instrukcijas, kaip atlikti endoskopinius tyrimus, tokius kaip viršutinė endoskopija ir kolonoskopija, kurie gali būti naudojami įvairioms virškinimo trakto ligoms atpažinti ir gydyti.

Kokias ligas ir sąlygas gydo GI gydytojai?

GI gydytojas gali gydyti daugybę virškinimo trakto ligų ir būklių. Kai kurios iš labiausiai gydomų negalavimų yra:

Vėžys:

GI gydytojas padės gydyti virškinimo trakto vėžį, įskaitant gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį bei skrandžio vėžį.

Pankreatitas:

Ši būklė sukelia kasos uždegimą.

Tulžies pūslės akmenys arba tulžies akmenligė:

Kai tulžis sustingsta į kietą medžiagą tulžies pūslėje, atsiranda tulžies pūslės akmenys.

Uždegiminė žarnų liga:

Tokios ligos kaip opinis kolitas ir Krono liga sukelia nuolatinį žarnyno uždegimą.

Gastroezofaginio refliukso liga arba GERL:

Šiai ligai būdingas nuolatinis rėmuo.

Celiakija:

Imuninė sistema neigiamai reaguoja į glitimo nurijimą, dėl kurio pažeidžiamos plonosios žarnos.

Gydytojai gastroenterologai ne tik gydo išvardytus negalavimus, bet ir reguliariai atlieka kolonoskopijas, kuriomis nustato storosios žarnos vėžį, kuris yra viena pagrindinių mirties nuo vėžio priežasčių šalyje. Galite susitikti su kolonoskopijos specialistu netoliese per Adult Gastroenterology Associates. Mūsų tinklo gydytojas yra Talsoje.

Kada turėtumėte apsilankyti pas GI gydytoją?

Turėtumėte pasikalbėti su GI specialistu, kai atsiranda žarnyno negalavimų požymių ar požymių, pavyzdžiui:

  • Per didelis vidurių pūtimas
  • Kraujavimas iš tiesiosios žarnos
  • Lėtinis vidurių užkietėjimas
  • Skausmingas arba pasikartojantis rūgšties refliuksas
  • Išplautos išmatos
  • Ilgalaikis viduriavimas
  • Žarnyno skausmas ar diskomfortas

Net jei šiuo metu nesijaučiate nė vieno iš išvardytų simptomų, rekomenduojame reguliariai lankytis pas GI gydytoją, kad atliktumėte kolonoskopiją, nes storosios žarnos vėžys dažnai gali būti besimptomis. Įprastus gaubtinės žarnos vėžio tyrimus turėtumėte pradėti maždaug 45 metų amžiaus, tada kartą per dešimt metų, jei esate įprastos rizikos grupėje ir jūsų rezultatai yra neigiami. Jei esate didesnės rizikos grupėje, pavyzdžiui, jūsų šeimoje yra buvę gaubtinės žarnos vėžio arba sunkių žarnyno sutrikimų, tuomet rekomenduojama reguliariai tikrintis.

Suplanuokite vizitą pas GI gydytoją Talsoje šiandien

Jei jūs ar jūsų artimas žmogus kenčia nuo virškinimo trakto sutrikimų, galite pasitikėti Adult Gastroenterology Associates gastroenterologais, kurie pasiūlys geriausius savo klasėje gydymo būdus. Esame pirmaujantys virškinimo sistemos profesionalai Tulsos regione ir mūsų tikslas – suteikti jums reikalingą informaciją ir gydymą. Susisiekite su mumis šiandien ir paprašykite susitikimo.