Skip to content
Home » Kaip šią vasarą išlaikyti savo žarnyną sveiką

Kaip šią vasarą išlaikyti savo žarnyną sveiką

 • by

Vasara eina mūsų kryptimi, o tai daugeliui iš mūsų reiškia linksmybes saulėje ir taip reikalingą GTV laiką. Prieš įkraudami SPF arba leisdamiesi į kitą puikų nuotykį, nepamirškite, kaip svarbu išlaikyti sveikus įpročius, kurie retai nepadeda pagerinti jūsų virškinimo. Kylant temperatūrai ir didėjant išsekimo lygiui, tikėtina, kad jūsų žarnyno sveikata vasarą pablogės.

Adult Gastroenterology Associates mūsų GI specialistai siekia pasiūlyti jums gydymą ir žinias, kurių jums reikia ir kurių esate verti, kad virškinimo sistema būtų optimali. Skaitykite toliau, nes mūsų komanda supažindins su pagrindiniais būdais, kaip palaikyti žarnyno sveikatą, kai dienos ilgėja.

Kas yra ta vasara, kuri kenkia žarnyno sveikatai?

Vasara gali būti žiauri žarnyno sveikatai, todėl sveikas žarnynas gali turėti problemų ir pabloginti bet kokias esamas GI situacijas. Keletas pagrindinių veiksnių, galinčių sukelti blogą žarnyno sveikatą ir varginančius GI simptomus, tokius kaip pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir vidurių užkietėjimas, yra šie:

 • Dehidratacija

  Esant aukštesnei temperatūrai, jūsų kūnas sunaudoja skysčius, kad greičiau išliktų vėsus, o jūs galbūt nespėsite papildyti tų skysčių.

 • Nenuoseklūs valgymo įpročiai

  Jei keliaujate ar mėgaujatės vasaros skanėstais, tai gali parodyti pastangas iš anksto apgalvoti sveiko maisto planus.

 • Išsekimas

  Vasaros veikla gali pristigti energijos, o tai galiausiai turi įtakos jūsų virškinimo sveikatai.

Jei kenčiate nuo jau egzistuojančių virškinimo trakto problemų, pasirinkimas atidžiai stebėti vasaros mėnesius gali būti skirtumas tarp vasaros mėnesių, praleistų optimaliai atsipalaidavus, ir vasaros, praleistos siaubingoje kančioje. Norėdami rasti papildomos informacijos apie būdus, kaip kontroliuoti savo specifinę virškinimo trakto būklę, susisiekite su vienu iš mūsų ekspertų virškinimo trakto specialistų Talsoje.

Kaip palaikote virškinimo sistemos sveikatą vasarą?

Tam tikru apgalvotu planavimu žmogus gali būti tikras, kad virškinimo sistema bus sveika visą vasarą. Mėgaukitės savo atostogomis ar atpalaiduojančiomis baseino dienomis, nes aktyviai imasi atsargumo priemonių, kad jūsų virškinimo sistema puikiai praleistų laiką. Keletas paprasčiausių būdų, kaip išlaikyti savo sveikatą vasarą:

Gerti daug vandens

Išlikite hidratuotas, ypač tuo atveju, jei esate saulėje ir daug prakaituojate. Dehidratacija gali sukelti vidurių užkietėjimą, dėl papildomų virškinimo problemų.

Valgykite maistą, kuriame gausu skaidulų

Pridėkite tamsiai žalių daržovių ir į savo racioną įtraukite puikių vasaros vaisių, kad išlaikytumėte skaidulų suvartojimą, o tai padeda virškinti.

Probiotikai yra tavo draugai

Jūsų virškinimo sistema turi tikslų gerųjų bakterijų kiekį. Vienas iš būdų, kaip pagerinti virškinimą, yra palaikyti šias naudingas bakterijas probiotiniais maisto produktais ir papildais.

Planuokite sveiką maistą

Tokie vasaros skanumynai, kaip soda, ledai ir kepsninė, gali patikti ribotais kiekiais, tačiau svarbu iš anksto pasirūpinti sveikai vakarienei, kad jūsų virškinimo sistema nebūtų perkrauta.

Atlikite vidutinio sunkumo mankštą

Saugokitės įspėjimų apie didelį karštį ar drėgmę, tačiau malonus bėgiojimas po apylinkes saulei leidžiantis yra puikus būdas užtikrinti, kad jūsų žarnynas išliktų aktyvus.

Kada turėčiau kreiptis į gydytoją dėl virškinimo sistemos?

Jei vasaros švenčių metu nuolat jaučiate kurį nors iš toliau išvardytų simptomų, turėtumėte kreiptis į suaugusiųjų gastroenterologijos specialistą, kuris padės kuo greičiau nustatyti šaltinį:

 • Skausmas jūsų pilve
 • Nuolatinis viduriavimas
 • Sunkumas tuštintis
 • Lėtinis rėmuo

Jei išmatose atsiranda kraujo, turėtumėte kuo greičiau kreiptis į GI gydytoją.

Suplanuokite vizitą pas mūsų GI gydytojus, kad jūsų žarnynas būtų sveikas

Vasaros mėnesiai dažnai priverčia jūsų virškinimo sistemą pernelyg dirbti, kad jūsų kūnas būtų sveikas ir tinkamai veiktų. Vasaros atostogų metu gerai pasirūpinkite savo žarnynu ir laikykitės sveikų įpročių, kurie užtikrins, kad jums nereikės švaistyti nė sekundės vasaros jausdamasi oru. Jei jums reikia patarimo ar profesionalios priežiūros, kad galėtumėte veiksmingai gydyti GI ligą vasaros mėnesiais, nedelskite apsilankyti mūsų klinikoje ir surasti virškinimo trakto gydytoją Talsoje, gerai.

Mūsų gydytojų vadovaujamas virškinamojo trakto specialistų tinklas siekia teikti į pacientą orientuotą priežiūrą žmonėms, tokiems kaip jūs. Susisiekite su mumis kuo greičiau ir sužinokite daugiau.