Skip to content
Home » Kaip FLD ir cirozė veikia jūsų GI sveikatą?

Kaip FLD ir cirozė veikia jūsų GI sveikatą?

 • by

Norint išlaikyti puikią fizinę sveikatą, svarbu turėti sveiką virškinimo sistemą, o viena iš svarbiausių GI sistemos dalių yra kepenys. Prie skrandžio esančios kepenys padeda užtikrinti įvairias svarbias operacijas, tokias kaip riebalų, angliavandenių ir baltymų virškinimas, tulžies susidarymas, mineralų ir glikogeno kaupimas, hormonų ir vaistų šalinimas ir daugelis kitų. Bet kai suserga kepenys, tai gali neigiamai paveikti bendrą jūsų savijautą. Dvi iš šių problemų, kurios gali išsivystyti, yra suriebėjusių kepenų liga ir cirozė. „Adult Gastroenterology Associates“ mūsų labai patyrę gydytojų darbuotojai Tulsoje, Oklahomoje, glaudžiai bendradarbiauja su pacientais, kad geriau suprastų jų medicininius poreikius ir atpažintų visas ligas.

Kas sukelia riebią kepenų ligą?

Suriebėjusios kepenys yra problema, kuriai būdingas adipocitų buvimas kepenyse. Ši liga turi keletą pagrindinių klasifikacijų: nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga (NAFLD) ir alkoholinė suriebėjusių kepenų liga (AFLD). Nors AFLD atsiranda dėl per didelio alkoholio vartojimo, NAFLD gali sukelti nutukimas, 2 tipo diabetas arba didelis cholesterolio kiekis, ir tai yra labiausiai paplitusi FLD rūšis šalyje. Sunku atskirti, ar sergate kepenų steatoze, nes ši būklė paprastai nerodo jokių pastebimų požymių; tačiau mūsų komanda jį gali aptikti atlikdama kraujo tyrimą, diagnostinį vaizdą arba galbūt kepenų biopsiją.

Kepenų cirozės požymiai

Nuolatinis kepenų pažeidimas ilgą laiką gali sukelti cirozę. Kepenų cirozė apibūdinama kaip fibrozinio audinio vystymasis virš sveiko kepenų audinio. Cirozė nėra problema, kuri susidaro per naktį; veikiau tai paprastai yra daugelio metų žalos kepenims pasekmė arba dėl nesaikingo alkoholio vartojimo, arba dėl atskiros būklės, kuri daugelį metų nesprendžiama. Kaip ir esant riebioms kepenims, ankstyvieji cirozės taškai paprastai nesukelia simptomų. Tačiau cirozės požymiai, kuriuos galite patirti, kai randai ir toliau daugėja, yra šie:

 • Pilvo pūtimas
 • Mažai energijos
 • Diskomfortas pilve
 • Problemos su miegu
 • Pykinimas
 • Tamsesnis nei įprastas šlapimas
 • Atminties problemos
 • Dantenos, kurios lengvai kraujuoja
 • Odos ir akių pageltimas
 • Tuštinimosi pokyčiai
 • Vandens sulaikymas

Pagrindiniai skirtumai tarp riebiosios kepenų ligos ir cirozės

Nors suriebėjusios kepenų ligos ir cirozė yra kepenų ligos, yra keletas pagrindinių skirtumų.

 1. Suriebėjusių kepenų liga nustatoma pagal riebalinių ląstelių buvimą kepenyse; tačiau cirozė yra randų susidarymas ant sveikų vietų.
 2. Abu suriebėjusių kepenų ligos variantai (NAFLD ir AFLD) gali sukelti cirozę, jei į jas nekreipiamas dėmesys.
 3. Šioms dviem problemoms progresuoti prireikia metų, tačiau kepenų cirozė reikalauja daug rimtesnių rūpesčių.
 4. Suriebėjusių kepenų liga yra daug dažnesnė.

Jei gastroenterologas jums diagnozuoja kurią nors iš šių būklių, labai svarbu nedelsiant pradėti gydymą. Nors abi sąlygos gali būti ilgalaikės, simptomų gydymas ir sveikatos patikrinimas yra labai svarbūs jūsų gerovei.

Pagerinkite savo kepenų būklę

Adult Gastroenterology Associates didžiuojasi turėdama nepaprastai kvalifikuotą patyrusių gastroenterologų komandą kurie puikiai išmano virškinimo sistemą ir ją sudarančius gyvybę teikiančius komponentus. Stengiamės kuo išsamiau išsiaiškinti jūsų problemas ir siūlome pažangiausią diagnostikos įrangą, kuri suteiks jums tiksliausią problemos analizę. Norėdami susitarti dėl egzamino ir sužinoti apie savo kepenų sveikatą, susisiekite su mūsų komanda Talsoje šiandien.