Skip to content
Home » Kada vesti vaiką pas vaikų gastroenterologą?

Kada vesti vaiką pas vaikų gastroenterologą?

 • by

Įsivaizduodami asmenį, kuris dažniau kenčia nuo virškinimo trakto (GI) problemų, paprastai galvojame apie suaugusį arba pagyvenusį asmenį. Nors amžius gali būti tam tikrų GI ligų rizikos veiksnys, žinome, kad vaikai nėra apsaugoti nuo virškinimo sutrikimų ir gali būti didesnė rizika susirgti kai kuriomis GI ligomis.

Jei manote, kad jūsų mažylis gali turėti susirūpinimą dėl GI, svarbu susisiekti su vaikų virškinimo sveikatos specialistu. Mūsų komanda Adult Gastroenterology Associates in Talsa, OK siūlo šiuos patarimus, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, ar turėtumėte pasikonsultuoti su vaikų gastroenterologu.

Kuo vaiko virškinimo sistema skiriasi nuo suaugusiojo?

Kaip ir kitoms kūno sistemoms, virškinamajam traktui reikia laiko vystytis po gimimo. GI problemos kūdikiams yra dažnos šiame augimo augimo etape. Pavyzdžiui, apatinis stemplės sfinkteris (LES), raumuo, esantis žemiausiame stemplės taške, padedantis užkirsti kelią skrandžio rūgšties tekėjimui atgal, naujagimiams paprastai nėra gerai išvystytas, todėl kyla sunkumų dėl rūgšties refliukso.

Atsižvelgiant į tai, kad tinkama mityba yra glaudžiai susijusi su vaiko augimu ir vystymusi, patartina kreiptis į vaikų gastroenterologą, jei pastebite, kad jūsų naujagimis susiduria su virškinimo problemomis. Vaikų GI problemos yra labiau paplitusios, nei galite įsivaizduoti, kai kurios iš jų atsiranda gimus.

Kokios vaikų virškinimo trakto problemos yra dažniausios?

Nors vaikus gali paveikti daugelis tų pačių virškinimo trakto ligų, kurios pastebimos suaugusiems, tam tikri variantai yra labiau paplitę nei kiti. Kai kurios tipiškesnės sąlygos yra šios:

 • Ciklinio vėmimo sindromas (CVS): Šis sutrikimas sukelia pernelyg daug vėmimo epizodų, kurie atsiranda ciklais. Jis dažnai diagnozuojamas vaikams.
 • Gastroezofaginio refliukso liga (GERD): Gastroezofaginio refliukso liga reiškia randus ir stemplės uždegimą, kurį sukelia dažnas rūgšties refliuksas. Šia liga dažnai serga naujagimiai ir kūdikiai, jai gali būti būdingas žagsėjimas, užkimimas, vėmimas ir nenoras valgyti.
 • Pilvo sutrikimas: daugelis nedidelių skrandžio problemų (pvz., dujų) laikui bėgant išsispręs savaime, tačiau dėl nuolatinio ar per didelio diskomforto reikia apsilankyti pas vaikų GI specialistą.
 • IBD (uždegiminė žarnyno liga): IBD apima virškinimo ligą, žinomą kaip Krono liga ir opinis kolitas.
 • Vidurių užkietėjimas: ši būklė yra susijusi su išmatomis ar sunkumais
 • Maisto netoleravimas: Maisto netoleravimas vaikams dažnai apima laktozės netoleravimą (sunku virškinti pieno produktus) ir celiakiją (autoimuninį atsaką į glitimą, pažeidžiantį dvylikapirštę arba plonąją žarną).

Svarbu spręsti GI problemas kūdikiams, mažiems vaikams ir naujagimiams, nes šios problemos gali slopinti vaiko gebėjimą įsisavinti maistines medžiagas, kurių reikia sveikam augimui. Adult Gastroenterology Associates galime padėti su jumis susisiekti su vaikų gastroenterologu, kad suprastumėte tokias virškinimo sistemos sveikatos būkles ir pasirinktumėte geriausią gydymo būdą.

Kada tinkamas laikas vesti vaiką pas vaikų gastroenterologą?

Apskritai, geriau imtis iniciatyvaus požiūrio į bet kokias sveikatos problemas. Netgi kažkas santykinai nedidelio, pavyzdžiui, viduriavimas, gali būti didesnės problemos požymis, jei ji nuolat kartojasi. Tačiau yra keletas skirtingų požymių, rodančių, kad reikia kreiptis į vaikų GI gydytoją:

 • Pasikartojantis viduriavimas ar vidurių užkietėjimas
 • Nuolatinis vėmimas arba kraujas vėmaluose
 • Kruvinos išmatos
 • Lėtas augimas, net jei gaunama pakankamai maistinių medžiagų

Jei pastebėsite bet kurį iš čia paminėtų problemų, kuo greičiau susitarkite su gastroenterologu.

Raskite profesionalų vaikų skrandžio gydymą Talsoje, gerai

Adult Gastroenterology Associates mūsų virškinimo sistemos paslaugų teikėjai rūpinasi įvairiais virškinimo trakto klausimais ir aistringai padeda pacientams pagerinti savo sveikatą ir savijautą. Jei jums reikia pagalbos ieškant vaikų gastroenterologo Talsoje, mūsų komanda gali padėti. Norėdami sužinoti daugiau, susisiekite su mūsų biurais šiandien.