Skip to content
Home » GI lyčių skirtumas II dalis: vyrų virškinimo sveikata

GI lyčių skirtumas II dalis: vyrų virškinimo sveikata

 • by

Būna atvejų, kai svarbu pripažinti vyrų ir moterų skirtumus. Moteris ir vyrų virškinimo sistemos Vienas iš pavyzdžių – suprasti šiuos skirtumus būtina norint valdyti optimalią GI sveikatą.

Vyro virškinimo sistema

Trys dalykai, kuriuos reikia žinoti apie vyrų virškinimo sistemą:

 • Vyro virškinimo sistema yra daug mažiau sudėtinga ir ribota, ji dalijasi tik su prostata ir šlapimo pūsle.
 • Vyrų virškinimo sistema nėra veikiama mėnesinių hormonų svyravimų ar nėštumo, todėl pilvo pūtimas ir skysčių susilaikymas yra mažesnė rizika.
 • Vyrai turi trumpesnį virškinamąjį traktą, todėl virškinimo laikas trumpesnis.

Vyrams daug lengviau išlaikyti virškinimą skatinančius raumenis, todėl vyrai rečiau serga IBS. Tačiau vyrai turi šiek tiek didesnį storosios žarnos vėžio dažnį (4,7 %, palyginti su moterų 4,4 %), o polipai dažniau serga jaunesniame amžiuje nei moterys. Tai reiškia vyrai turi užsiregistruoti patikrai kolonoskopijai, kai tik jam sukanka 45 metai.

Vyrams taip pat dažniau diagnozuojamos rimtos su GERL susijusios būklės, tačiau jie rečiau kreipiasi pagalbos dėl jos simptomų, tokių kaip rėmuo ir rūgšties refliuksas. Pranešimo apie simptomus trūkumas gali būti šio lyčių skirtumo priežastis, nes daugelis vyrų pasigenda ankstyvos prevencijos ir gydymo galimybių. Moterims taip pat gali būti naudinga estrogenų apsauga nuo kai kurių vėžio tipų ir jų atsakas į apsauginius baltymus.

Dėl didesnio testosterono kiekio vyrai linkę priaugti pilvo svorio, todėl vyrams kyla didesnė rizika susirgti tokiomis rimtomis ligomis kaip diabetas ir širdies ligos.

Mitybos patarimai

Daugiau valgyk:

 • vaisiai ir daržovės (žalias ir virti), užtikrinantys įvairovę
 • ląstelienos turtingi nesmulkinti grūdai
 • liesų gyvulinių baltymų ir (arba) augalinės kilmės baltymų

Venkite:

 • Cukrus
 • Sočiųjų riebalų perteklius
 • Mažai maistinių medžiagų turintis krakmolingas maistas
 • Dirbtiniai ingredientai

Puikios GI sveikatos priežiūros paslaugos

Nepriklausomai nuo jūsų lyties, jūs norite geriausios GI priežiūros. Talsos endoskopijos centras yra saugos sertifikatas, kuriame dirba kai kurie iš pirmaujančių Talsos valdybos sertifikuotų gastroenterologų ir medicinos komanda, kurios specializacija yra virškinimo trakto sveikata ir kolonoskopijos. Gaukite aukščiausio lygio patyrusių gydytojų priežiūrą, kuri atitiks jūsų biudžetą, taip pat patogumą ir patogumą prieinamoje automobilių stovėjimo aikštelėje bei patogų pacientų išlaipinimą ir paėmimą prie borto.

Apsilankykite mūsų svetainėje norėdami sužinoti daugiau arba susitarti dėl susitikimo. Arba paskambinkite mums ir pasikalbėkite su mūsų paslaugia komanda.