Skip to content
Home » Žinokite rūgšties refliukso ir GERL požymius

Žinokite rūgšties refliukso ir GERL požymius

  • by

Lengva atsikratyti rėmens ir rūgšties refliukso, ypač jei palengvinate simptomus reguliariai vartodami antacidinius vaistus.

Bet tu neturėtum. Šie simptomai gali būti GERL požymis – būklė, kuri negydoma gali sukelti Bareto stemplės ar stemplės vėžį.

GERL supratimas

GER reiškia gastroezofaginį refliuksą: skrandžio rūgštis, tekanti į apatinę stemplės dalį arba vamzdelį, jungiantį burną su skrandžiu. Tai gali sukelti tokius simptomus kaip kosulys po valgio arba naktį, raugėjimas, rėmuo, kuris yra deginimo pojūtis arba skausmas krūtinėje, rūgšties atpylimas ir skrandžio sutrikimas.

GERD reiškia gastroezofaginio refliukso ligą: ilgalaikė būklė, kuriai būdingi GER simptomai, pasireiškiantys dažniau nei kartą per savaitę. Šie simptomai gali sutrikdyti jūsų miegą, o tai gali turėti įtakos jūsų savijautai ir veiklai dienos metu.

Kiekvienas gali sirgti GER ir GERD. Visų amžių, lyčių ir rasių. Pagrindinė priežastis dažnai yra apatinio stemplės sfinkterio, vožtuvo tarp skrandžio ir stemplės, funkcijos sutrikimas.

Kova su GERD

Jei jūsų simptomai yra sunkūs ir (arba) pasireiškia dažniau nei kartą per savaitę, nedelsdami kreipkitės į gastroenterologą, kad jūsų simptomai būtų išgydyti prieš GERL progresuojant į sunkesnę ligą.

Jūsų gastroenterologas gali rekomenduoti gydymą ir patarti, kaip keisti gyvenimo būdą, kad sumažintų simptomus, pavyzdžiui:

Numesti svorio

Perteklinis svoris padidina spaudimą skrandžiui ir atsipalaiduoja apatinis stemplės sfinkteris (LES).

Trigerio maisto ir gėrimų pašalinimas:

  • rūgštus maistas ir gėrimai: g. citrusiniai vaisiai ir sultys, pomidorai, alkoholis, daug gazuotų gėrimų
  • LES dirgikliai:g. juodieji pipirai, pipirmėtės, gėrimai su kofeinu ir kava.
  • Maisto produktai, turintys daug riebalų, cukraus ir druskos kai kuriems žmonėms taip pat sustiprina simptomus, todėl saugokitės sūrių užkandžių, saldžių, riebių desertų ir kepto maisto.

Ne visi šie maisto produktai gali jus paveikti; pabandykite juos sistemingai pašalinti, kad įvertintumėte savo reakciją.

Valgyti mažesnį, lėtesnį maistą

Valgykite mažais kąsneliais, kruopščiai kramtykite ir valgykite lėčiau. Mažesni, dažnesni valgiai yra malonesni jūsų skrandžiui ir LES.

Negulėkite pavalgę

Stenkitės negulėti ir nestingėti per 3 valandas po valgio, nes tai gali sukelti rūgšties refliuksą beveik kiekvienam

Mesti rūkyti

Rūkymas pažeidžia stemplę saugančias membranas, padidina rūgšties sekreciją, mažina apatinių stemplės raumenų funkciją, mažina seilių gamybą (būtina rūgščių neutralizavimui).

Pasirinkite profesionalią, aukštos kokybės ir prieinamą priežiūrą

Jūsų gastroenterologas įvertins jūsų stemplę naudodamas diagnostines procedūras, tokias kaip viršutinė endoskopija, ir paklaus apie jūsų šeimos istoriją, asmeninę ligos istoriją, gyvenimo būdą ir mitybą, kad nustatytų jūsų simptomų priežastį.

Tulsa endoskopijos centre kiekvienas gydytojas yra apmokytas gastroenterologijos srityje ir jam padeda patyrę medicinos darbuotojai. Paciento patirtis yra svarbiausias prioritetas, tačiau puiki sveikatos priežiūra nėra brangi – procedūros kainuoja tik dalį ligoninėje atliekamų procedūrų. Tulsa endoskopijos centras siūlo patogų išlaipinimą ir paėmimą, patobulintas saugos akreditacijas ir daugiau privatumo.

Prisijunkite prie interneto, kad sužinotumėte daugiau apie Tulsa endoskopijos centrą, paprašykite susitikimo arba paskambinkite mums. Ekspertų komanda gali atsakyti į jūsų klausimus ir suplanuoti susitikimą.