Skip to content
Home » Žarnyno ir skydliaukės ašies, hipotirozės ir Hashimoto supratimas su daktaru Michaelu Ruscio

Žarnyno ir skydliaukės ašies, hipotirozės ir Hashimoto supratimas su daktaru Michaelu Ruscio

  • by

Šiame epizode aptariame:

  • Mitas, kad Hashimoto visada sukelia hipotirozę
  • Ryšys tarp žarnyno sveikatos, maistinių medžiagų įsisavinimo ir skydliaukės funkcijos
  • Kokios konkrečios maistinės medžiagos gali padėti pagerinti simptomus ir skydliaukės funkciją
  • Stulbinantis skaičius pacientų, kuriems neteisingai diagnozuota hipotirozė ir kurie vartoja nereikalingus vaistus
  • Kaip patikrinti, ar skydliaukės diagnozė buvo teisinga

Rodyti pastabas:

Ei, visi, čia Chrisas Kresseris. Sveiki atvykę į kitą seriją Revoliucijos sveikatos radijas. Šios savaitės epizodas yra apie Hashimoto [disease] ir hipotiroze, ypač pažvelgsime į įprastas klaidingas nuomones apie šias sąlygas. Šiuo atveju klaidingos nuomonės yra labiau paplitusios integruotosios ir funkcinės medicinos ar alternatyviosios medicinos bendruomenėse nei tradicinėje medicinos pasaulyje.

Aš tai aptarsiu su daktaru Michaelu Ruscio. Jis yra gydytojas, klinikinis tyrinėtojas ir autorius, šiais metais paskelbęs skydliaukės sveikatos ir žarnyno, maistinių medžiagų ir skydliaukės ašies tyrimus, kuriuos aptarsime laidoje. Mes kalbėsime apie tai, kodėl tiek daug žmonių klaidingai diagnozuojama hipotirozė ir neteisingai skiriami vaistai nuo skydliaukės. Mes kalbėsime apie Hashimoto mitą [disease] visada sukelia hipotirozę arba kai kuriais atvejais buvo supainiota su hipotiroze. Kalbėsime apie svarbų žarnyno sveikatos vaidmenį skydliaukės funkcijoje ir apie tai, kaip žarnyno disbalanso koregavimas gali pagerinti skydliaukės hormonų gamybą, net ir be vaistų. Mes kalbėsime apie tai, kaip žarnyno simptomai gali būti panašūs į hipotirozės simptomus ir kaip pacientams gali būti klaidingai diagnozuota hipotirozė, kai jie tikrai turi žarnyno sutrikimų. Mes kalbėsime apie tai, kodėl žmonėms, sergantiems subklinikine hipotiroze, paprastai neturėtų būti skiriamas skydliaukės hormonas, nepaisant to, kad jie dažnai priklauso integruotosios ir funkcinės medicinos bendruomenei, ir apie daugybę kitų įdomių temų, susijusių su skydliaukės ir žarnyno sveikata.

Man labai patiko šis epizodas. Manau, kad jūs taip pat, ypač jei jūs ar kas nors, ką žinote, kovoja su hipotiroze arba manote, kad jie gali kovoti su hipotiroze. Pasinerkime.

Chrisas Kresseris: Maikai, malonu, kad sugrįžai į laidą.

Michaelas Ruscio: Ei, Chris, ačiū, kad turi mane.

Chrisas Kresseris: Labai džiaugiuosi galėdamas pasinerti į šį pokalbį. Daugelį metų kaip gydytojas, kai pamačiau pacientą, turintį skydliaukės problemų, vienas iš pirmųjų dalykų, į kurį atkreipiau dėmesį [was] žarnyną dėl žarnyno ir skydliaukės ryšio. Taigi, kai susisiekėte ir papasakojote apie šį savo dėmesį, aš labai norėjau jus įtraukti į laidą, todėl mes [could] šiek tiek pakalbėk apie tai. Visų pirma, kas jus atvedė šiuo keliu?

Michaelas Ruscio: Na, pradžia [was] Kai turėjau žarnyno parazitą [in] kolegija. Tiesą sakant, manau, kad mes apie tai diskutavome anksčiau jūsų laidoje, bet turėjome tą pačią amebą. Tai paskatino mane domėtis žarnyno sveikata. Kai matote vis daugiau pacientų, yra tokia žarnyno sveikatos ir skydliaukės sveikatos sąveika. Palaipsniui mačiau daugiau pacientų, kurie sirgo Hashimoto liga [disease] arba sirgo hipotireoze, ir jie klausė: „Ar manote, kad gali pagerėti vidurių užkietėjimas, refliuksas ar žarnų nesandarumas? [or] kas galėtų pagerinti mano skydliaukę? Aš pradėjau tam skirti daugiau dėmesio ir dabar, gal po šešerių metų, ten [are] keletas dalykų, kuriuos atskleidėme, kuriuos, manau, žmonės turi žinoti. [For] tiek daug puikių aspektų ir atradimų [that] Integracinė medicina padidino skydliaukės priežiūrą, todėl gali būti tiek pat klaidų, kurias turime ištaisyti, nes jos kenkia žmonėms, švaisto savo pinigus, [and] jie sukelia nepagrįstą baimę. Štai ką šiandien labai laukiu išpakuoti.

Chrisas Kresseris: Jūsų tyrimų komanda ir [you] 2022 m. paskelbė keletą straipsnių, pacientų atvejų tyrimus ir apžvalginį dokumentą, kuriame išardomi maistinių medžiagų, žarnyno ir skydliaukės santykiai. Atvejo tyrimai buvo susiję su tuo, kaip žarnyno ir skydliaukės ryšys pasireiškia klinikinėje praktikoje ir ką galima pasiekti, kai imatės holistinio požiūrio. Kodėl mums tiesiog nepasinerus ten? Ką [were] kai kurie klinikiniai perlai ir suvokimai, kuriuos pasiekėte savo praktikoje ir šiuose straipsniuose?

Hashimoto paplitimas iki hipotirozės progresavimo

Michaelas Ruscio: Yra gal pusšimtis. Pirmasis [is that] Manau, kad turėtume geriau apibrėžti Hashimoto [disease] ir hipotirozė, nes dalis šios istorijos lanko yra [that] žmonės gali ieškoti neteisingos problemos. Galbūt jie žiūri [the] skydliaukė yra visų jų problemų priežastis, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Pradėkime nuo kai kurių paplitimo duomenų. Kad nebūtų per daug nerimtas dėl skaičių, bet skaičiai čia tikrai svarbūs. Jei pažvelgsite į Hashimoto paplitimą [disease], tai yra nuo 5 iki 20 procentų gyventojų. Kas įdomu yra [that]kuo įžvalgesnis būsite su diagnostiniais kriterijais, tuo mažesnis [number] eina. Jei pažiūrėtume tik [thyroid peroxidase] (TPO) antikūnų, tai yra apie 19 procentų gyventojų. Jei kryžminę nuorodą į TPO ir išnagrinėsime [whether] taip pat yra įrodymų apie histologinius liaukos pokyčius ultragarsu, [it] sumažėja nuo 19 procentų iki maždaug 5 procentų. Taip yra todėl, kad antikūnų tyrimas yra netobulas. Tai naudinga, nebrangu, [and] tai galima padaryti ir didesniu mastu, bet tai nebūtinai tobula.

Tarkime, dosniai, 20 procentų gyventojų turi Hashimoto [disease]. Tik apie 1 proc., techniškai 0,3 proc., serga hipotiroze. Jei 20 procentų turi Hashimoto [disease] ir maždaug 1 procentas serga hipotiroze, tai čia mums sako, kad jei sergate Hashimoto liga [disease], neturėtume to apibūdinti taip: „O Dieve, tu tapsi hipotireoze“. Šansai iš tikrųjų yra gana stiprūs jūsų naudai, jei turite Hashimoto [disease], Jums neatsiras hipotirozė. Žinoma, yra dalykų, kuriuos norime daryti aktyviai, dėl kurių, žinau, esame tame pačiame puslapyje, [such as] dieta [and] gyvenimo būdas. Bet aš manau, kad psichologiniu ir rizikos požiūriu turėtume tai padaryti.

Chrisas Kresseris: Oi, aš negaliu pasakyti, kiek kartų aš turėjau šį pokalbį savo praktikoje, kaip žinau, kad jūs taip pat, kai žmonės supainiojo Hashimoto [disease] ir hipotirozė, tarsi jie būtų tas pats dalykas, kaip ką tik minėjote. Tiesa, jei turite Hashimoto [disease]jums yra didesnė rizika susirgti hipotiroze nei tiems, kurie neserga Hashimoto liga. [disease]. Tačiau ši rizika, kaip ką tik nurodėte, ir paprasti skaičiai gali patvirtinti, nėra 100 procentų. Net iš tolo nėra.

Michaelas Ruscio: Būtent. Tiesą sakant, tai gerokai mažiau nei 50 proc. Žinau, kad jūs ir sutariame dėl daugelio šių dalykų, todėl visada nuostabu susisiekti su jumis ir išpakuoti kai kuriuos dalykus. tegul [talk about] glitimo, [as an example]. Galbūt kam nors sakoma: „Tu turi Hashimoto [disease], [and] jei turite glitimo, jis virs hipotiroze. Žinome, kad visi, sergantys hipotiroze ar Hashimoto liga [disease] Reikėtų griežtai vengti glitimo. Dabar šie žmonės tai perkelia į savo socialinį gyvenimą, ir tai daro jiems tikrai neigiamą poveikį psichosociališkai.

Chrisas Kresseris: Taip, tokių pavyzdžių gali būti daug. Kas nors gali pradėti [the autoimmune protocol] (AIP), nes jie turi teigiamų skydliaukės antikūnų, kurie šiek tiek viršija kontrolinį diapazoną. Klausytojams AIP gali būti fantastiškas, veiksmingas būdas, kai kuriems net gelbstintis. [There can be] labai pagerėjo žmonių, sergančių sunkia autoimunine liga ir kuriems tai tinka, gyvenimo kokybė. Bet [it] galėtų…