Skip to content
Home » Virškinimo trakto sistemos anatomijos supratimas

Virškinimo trakto sistemos anatomijos supratimas

  • by

Norėdami virškinti ir vartoti maistą, kurį valgote, jūsų kūnas turi neįtikėtiną sistemą, vadinamą virškinimo traktu. „Adult Gastroenterology Associates“ specializuojasi šios svarbios kūno sistemos sveikatos ir priežiūros srityse. Norime padėti jums geriau suprasti savo GI sveikatą, o mūsų gydytojai gydo daugybę virškinimo sutrikimų ir ligų.

Jei ieškote gastroenterologo Talsoje, mūsų praktika gali padėti rasti virškinimo sistemos sveikatos specialistą, kuris atitiktų jūsų poreikius. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie virškinimo traktą ir jo vaidmenį jūsų sveikatai.

Ką turėčiau suprasti apie GI sistemą?

Jūsų virškinamąjį traktą sudaro daugybė sujungtų organų, kurie perneša ir virškina jūsų vartojamus maisto produktus. Mechaniškai ir cheminiu būdu virškinamos šios kūno dalys skaido maistą į paprasčiausią sudėtį, kad jūsų kūnas galėtų išgauti jai reikalingas maistines medžiagas ir atsikratyti šalutinių produktų atliekų. Žarnynas susideda iš stemplės, skrandžio, plonosios žarnos ir storosios žarnos, kurios kaupia ir perneša maistines medžiagas per jūsų kūną.

Virškinamajame trakte taip pat yra kasa, kepenys ir tulžies pūslė. Be kitų funkcijų, šie organai palaiko ir gamina virškinimo sultis ir fermentus.

Kokios yra virškinimo trakto sistemos dalys?

Visos skirtingos žarnyno trakto dalys veikia kartu, kad atliktų gyvybiškai svarbų virškinimo darbą. Virškinimo sistemos organai veikimo tvarka apima:

Burnos ertmė:

Pirmoje virškinamojo trakto dalyje, burnoje, prasideda cheminis ir mechaninis virškinimas. Mechaniškai kramtydami maistą suskaidome į mažesnius kąsnius, o mūsų seilės pradeda cheminę virškinimo funkciją.

Stemplė:

Kai maistas susmulkinamas į mažesnius gabalėlius, jis patenka į mūsų skrandį, judėdamas per stemplę. Stemplė daro daugybę raumenų susitraukimų, kai mes ryjame, stumdami maistą į kitą virškinimo dalį.

Skrandis:

Skrandis yra skyrius, esantis viršutinėje pilvo dalyje. Čia maistas laikomas ir maišomas su rūgštimi bei fermentais, kurie skatina cheminę virškinimo funkciją.

Kasa:

Kasa gamina fermentus, kurie skaido baltymus, angliavandenius ir riebalus bei gamina insuliną, kuris padeda organizmui metabolizuoti cukrų.

Tulžies pūslė:

Svarbi virškinimo cheminė medžiaga, tulžis, yra saugoma tulžies pūslėje.

Kepenys:

Kepenys atlieka daugybę virškinimo funkcijų, įskaitant tulžies gamybą ir toksinų skaidymą.

Mažas dubenėlis:

Plonoji žarna baigia virškinti angliavandenius, baltymus ir riebalus, o suskaidytos maistinės medžiagos patenka į kraujotakos sistemą.

Storoji žarna / storoji žarna / priedas:

Storojoje žarnoje vanduo pašalinamas iš perdirbto maisto, o likučiai paruošiami išeiti iš kūno išmatų pavidalu.

Tiesioji žarna:

Tiesioji žarna yra gaubtinės žarnos gale esantis organas, kuris kaupia išmatas tol, kol jos bus pašalintos.

Išangė:

Išangę, esančią pačiame GI sistemos gale, sudaro sfinkterio raumenys, kurie padeda kontroliuoti išmatų pašalinimą.

Kodėl virškinimo traktas toks svarbus?

Virškinimo trakto sistemą sudarantys komponentai padeda jūsų kūnui apdoroti ir panaudoti svarbias maistines medžiagas iš maisto, kurį valgote. Tada ši mityba transformuojama, kad jūsų kūnas suteiktų reikiamos energijos, padėtų augti ir vystytis bei išlaikytų ląsteles visame kūne. Tai, kas lieka po virškinimo, palieka kūną kaip atliekas.

Virškinimo trakto ligos sumažina jūsų gebėjimą apdoroti maistą ir evakuoti atliekas, o tai gali labai paveikti jūsų bendrą sveikatą.

Kaip galiu rasti virškinimo trakto gydytoją Talsoje, Oklahomoje?

Jei turite problemų, susijusių su žarnyno sveikata, pvz., nuolatinis rėmuo, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, kruvinos išmatos ar pilvo skausmas, rekomenduojame susitikti su GI gydytoju iš Adult Gastroenterology Associates. Mūsų gydytojai pirmenybę teikia pacientų sveikatai ir taiko pažangias technologijas bei gydymo būdus, kad padėtų išsaugoti jūsų virškinimo sveikatą.

Jei jaučiate bet kokius skrandžio sutrikimo simptomus, reikalingas gaubtinės žarnos vėžio tyrimas arba jums reikia daugiau informacijos apie žarnyno sveikatos išsaugojimą, galite susisiekti su mumis dėl jums reikalingos pažangios priežiūros.