Skip to content
Home » Turiu celiakijos simptomus. Ar turėčiau susirūpinti?

Turiu celiakijos simptomus. Ar turėčiau susirūpinti?

 • by

Gliutenas, dažniausiai randamas kasdieniuose grūduose ir maisto produktuose, tokiuose kaip miežiai, kviečiai, rugiai, makaronai, grūdai ir duona, gali būti pasikartojanti daugelio žmonių mitybos dalis. Tačiau jei sergate celiakija, glitimo turinčio maisto vartojimas gali sukelti rimtų medicininių komplikacijų. Vienintelis pripažintas vaistas nuo šios būklės yra glitimo pašalinimas iš dietos.

Kai manote, kad sergate celiakija, rekomenduojame kreiptis į Adult Gastroenterology Associates gydytoją, kad jis sutvarkytų jūsų virškinimo sistemą.. Teikdami profesionalią pacientų priežiūrą Talsoje, Oklahomoje, mūsų virškinimo trakto (GI) specialistai gali diagnozuoti būklę ir padėti koreguoti mitybos pasirinkimą bei mitybą.

Kas yra celiakija?

Celiakija, priskiriama autoimuninių sutrikimų kategorijai, yra būklė, kai glitimo nurijimas sukelia plonosios žarnos pažeidimą. Pacientai gali susirgti celiakija bet kuriuo savo gyvenimo momentu. Mokslininkai apskaičiavo, kad maždaug du milijonai žmonių JAV kenčia nuo celiakijos ir kad beveik du trečdaliai iš dviejų milijonų, sergančių celiakija, yra netinkamai diagnozuojami arba iš viso nediagnozuojami.

Jei nepaisoma, ši celiakija gali sukelti sunkių ir net mirtinų sveikatos komplikacijų.

Kokie yra celiakijos simptomai?

Asmuo, sergantis celiakija, išgėręs glitimo gali pastebėti vieną ar kelias iš šių problemų:

 • Laisvos išmatos
 • Sunku tuštintis
 • Sugedęs dantų emalis
 • Apalpimas
 • Rėmuo
 • Pilvo patinimas
 • Odos bėrimai
 • Pėdų skausmas, dilgčiojimas ar jutimo praradimas

Jei jūs ar kas nors, ką žinote, pastebėjote šiuos tipiškus celiakijos požymius ir simptomus, skambinkite į Talsos centrą ir susitarkite dėl GI gydytojo konsultacijos. Tinkama priežiūra gali padėti pagerinti jūsų bendrą ir virškinimo sveikatą.

Celiakijos atrankos testai

GI gydytojas gali diagnozuoti celiakiją. Jūsų gydytojas gali atlikti vieną arba abi iš šių jautrumo glitimui diagnostikos paslaugų, kad padėtų nustatyti arba atmesti šią ligą:

 • A audinių transglutaminazės (tTG)-IgA tyrimas yra kraujo paėmimas, kurio pakanka šiai ligai nustatyti.
 • An ŽLA genetinis testas ieško HLA-DQ2 ir HLA-DQ8 genų. Nors šis testas nediagnozuos celiakijos, šių alelių nebuvimas gali lemti ligą.

Kitas celiakijos nustatymo etapas yra viršutinės endoskopijos planas. Kad atliktų šį tyrimą, jūsų virškinimo trakto specialistas apžiūrės jūsų plonąją žarną, ar nepablogėjo jo būklė, per burną švelniai įkišdamas taikiklį su fotoaparatu. Viršutinė endoskopija dažnai yra paprasta procedūra ir atliekama ambulatoriškai Adult Gastroenterology Associates.

Koks yra celiakijos gydymas?

Celiakija yra lėtinė liga. Tačiau ją galima gydyti kuriant dietą, orientuotą į maistą be glitimo. Dietos be glitimo laikymasis gali padėti daugumai pacientų, sergančių celiakija, ir gali padėti nuraminti simptomus ir paskatinti plonųjų žarnų gijimą. Pacientų, sergančių celiakija ir besilaikančių dietos be glitimo, virškinimo trakto būklė pagerėja per kelias savaites.

Gliuteno išskyrimas iš dietos iš pradžių gali atrodyti sunkus. Tačiau, kreipdamiesi į Adult Gastroenterology Associates įgalioto dietologo ir GI specialisto pagalbos, celiakija sergantys asmenys Talsoje gali pagerinti savo mitybą ir gyventi laimingą gyvenimą.

Susisiekite su mūsų Talsa komanda dėl pagalbos dėl celiakijos

Celiakija gali įvairiais būdais paveikti jūsų sveikatą ir gyvenimo būdą, tačiau profesionali priežiūra gali padėti susidoroti su šia liga ir pagerinti virškinamąjį traktą, kad būtų geresnė gyvenimo kokybė.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie celiakiją ir kaip gydyti šį GI sutrikimą, susisiekite su mumis šiandien ir susitarkite dėl konsultacijos.