Skip to content
Home » Trumpas GI vėžio prevencijos vadovas

Trumpas GI vėžio prevencijos vadovas

 • by

Vėžio diagnozės paprastai yra genetinių veiksnių ir jūsų unikalaus gyvenimo būdo derinys, pvz., mitybos pasirinkimas, fizinis aktyvumas (arba jo trūkumas) ir aplinkos toksinų poveikis. Štai keletas patarimų, kaip sumažinti vėžio riziką.

Gyvenimo būdo pasirinkimai

Individualūs pasirinkimai tikriausiai yra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, kai galvojate apie tai, kas kelia jūsų rizika susirgti vėžiu. Pavyzdžiui, nesistebi išgirdęs, kad pažįstamas serga plaučių vėžiu, jei žinai, kad jis 30 metų surūkė po pakelį per dieną.

 • Nustok rūkyti
  Rūkymas sukelia ne tik plaučių vėžį. Tai taip pat padidina kepenų, inkstų, skrandžio, kasos ir stemplės vėžio riziką.
 • Gerkite alkoholį saikingai
  Alkoholis buvo susijęs su keletu GI vėžio atvejų, įskaitant stemplės, storosios žarnos ir kepenų vėžį.

Dieta

Jūsų mityba taip pat gali turėti didelės įtakos vėžio prevencija.

 • Išlaikyti sveiką svorį
  Tyrimai parodė ryšį tarp nutukimo ir kelių vėžio rūšių. Tai gali sukelti rūgšties refliuksą, kuris padidina jūsų stemplės vėžio tikimybę, o antsvorio turintys asmenys taip pat labiau linkę susirgti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu.
 • Daug mankštinkitės
  Fiziškai aktyviems žmonėms yra mažesnė rizika susirgti tam tikromis vėžio formomis, ypač gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu.
 • Valgykite daug vaisių ir daržovių
  Dieta, kurioje gausu vaisių ir daržovių, sumažina vėžio riziką. Šiuose maisto produktuose yra daug antioksidantų, kurie kovoja su ląstelių pažeidimu, galinčiu sukelti vėžį. Vaisiuose ir daržovėse (ir nesmulkintuose grūduose) taip pat yra skaidulų, kurios sumažina kolorektalinio vėžio tikimybę.
 • Venkite raudonos ir (arba) perdirbtos mėsos
  Tyrimai parodė ryšį tarp stipriai perdirbtos mėsos ir kai kurių vėžio rūšių. Nitratai (kurių yra pietų mėsoje, kumpyje, dešrainiuose ir šoninėje) gali padidinti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tikimybę.

Būkite aktyvūs ir pasitikrinkite Talsos endoskopijos centre

Jei jūsų šeimos nariui buvo diagnozuotas vėžys, geriausia, ką galite padaryti, tai anksti ir dažnai tikrintis. Kuo anksčiau nustatomas vėžys (ar ikivėžinės būklės), tuo geresnė jūsų prognozė.

Kovas yra gaubtinės žarnos vėžio supratimo mėnuo. Kolorektalinis vėžys yra vienas iš labiausiai išvengiamų vėžio formų, tačiau 40 procentų žmonių, kuriems gresia pavojus, nesitiria. Jei jūsų šeimoje yra buvę gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio atvejų, jaučiate simptomus arba esate 45 metų ar vyresni, jums gresia pavojus. Atėjo laikas pasitikrinti. Susisiekite su Tulsa endoskopijos centru šiandien ir suplanuokite storosios žarnos vėžio patikrą.