Skip to content
Home » Tikėtina gyvenimo trukmė ilgėja, o jaunesnių kartų ligos diagnozuojamos

Tikėtina gyvenimo trukmė ilgėja, o jaunesnių kartų ligos diagnozuojamos

  • by

Žiniasklaidoje gausu istorijų apie žmones, sulaukusius 100 metų ir besilaukiančius ilgesnės gyvenimo trukmės. Tačiau nors daugiau žmonių gyvena ilgiau, ligų diagnozių daugėja tarp jaunesnių kartų.

Taip tikrai yra su gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys. Arizonos universiteto Tuksone atliktas tyrimas parodė, kad šiuo metu 30 procentų gaubtinės žarnos vėžio atvejų diagnozuojama jaunesniems nei 50 metų žmonėms, o kiti tyrimai atskleidė, kad 20–49 metų amžiaus grupėje diagnozių padaugėjo dvigubai.

Nors daugelį metų buvo patarta pradėti tikrintis sulaukus 50 metų, šis tyrimas tuo suabejojo, todėl Amerikos vėžio draugija rekomenduoja pirmą kartą tikrintis gaubtinės žarnos vėžį sulaukus 45 metų*.

Kas sukelia gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio paplitimą tarp jaunų žmonių?

Deja, ekspertų teorijos yra pernelyg gerai žinomos. Atrodo, kad visų pirma kaltas gyvenimo būdas: judėjimo trūkumas ir perdirbto, nesveiko maisto gausa bei neišvengiama jų pasekmė – nutukimas. Šis nesveikas gyvenimo būdas kenkia mikrobiomui (trilijonams bakterijų, gyvenančių žmogaus žarnyne). Mikrobiomas yra atsakingas už žarnyno sveikatą ir turi didelę įtaką imuninei sistemai.

Kodėl vėlyva diagnozė?

Deja, tyrimai taip pat rodo, kad jaunesniems nei 55 metų žmonėms diagnozė yra 58 procentais didesnė vėlyvoji stadija gaubtinės žarnos vėžys – kodėl vėlyvos diagnozės?

Šių pavėluotų diagnozių priežastys verčia skaityti niūrų. Dažniausia diagnozė yra klaidinga, nes daugelis jaunesnių pacientų skundžiasi apatinės pilvo dalies simptomais, tačiau jiems atsitiktinai diagnozuojama skrandžio liga arba dirgliosios žarnos sindromas (IBS).

Arizonos universiteto tyrime taip pat nustatyta, kad priešingai nei vyresniems nei 55 metų žmonėms, kur dauguma diagnozių nustatomi vyrams, 62 procentai jaunesnio amžiaus žmonių pasitaiko moterims ir kad dauguma kolorektaliniu vėžiu sergančių jaunesnių nei 50 metų žmonių buvo balti, nutukę ir gėrė. alkoholio. Tačiau kai jaunesniems pacientams pasireiškia simptomai, gydytojai vis tiek dažniau gydys IBS ar kitą su GI susijusią ligą vien dėl to, kad jie vis dar nesitiki susirgti gaubtinės žarnos vėžiu jaunesniems nei 50 metų žmonėms.

Žiniasklaidoje gausu istorijų apie tragiškas klaidingas diagnozes, įskaitant istoriją apie 22 metų vaiką, kurio motina maldavo gydytojų atlikti papildomus tyrimus, kai dukros simptomai išliko. Lanksti sigmoidoskopija atskleidė gaubtinės žarnos vėžį – tai, ką atlikęs gydytojas pripažino, niekada nebūtų atspėjęs tokiam jaunam pacientui.

Procedūros trūkumai

Recenzija, paskelbta m Pasaulinis virškinimo trakto onkologijos žurnalas ištyrė gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio (CRC) diagnostinės procedūros spąstus simptominiams pacientams ir laiką, kuris gali praeiti nuo pirmųjų simptomų iki diagnozės, kai siunčiami siuntimai ir pacientai laukia tyrimų.

Kolonoskopija dažnai nėra pirmasis bendrosios praktikos gydytojų atliekamas tyrimas, kai jauniems pacientams pasireiškia simptomai, nors ji laikoma „auksiniu“ gaubtinės žarnos vėžio nustatymo ir prevencijos standartu.

Tulsos endoskopijos centras gali padėti išvengti gaubtinės žarnos vėžio

Laimei, kolorektalinio vėžio galima išvengti ir apskritai išgydyti, jei jis nustatomas anksti. Turėtų pagerėti nauja, žemesnio atrankos amžiaus rekomendacija gaubtinės žarnos vėžio prevencija.

Tačiau nelaukite iki 45 metų, jei turite simptomų. Nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, simptomai yra neatidėliotinas požymis, dėl kurio reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir atlikti tyrimus, kad patvirtintumėte arba atmestų gaubtinės žarnos vėžį. Vėluojant diagnozuoti ir gydyti, sumažėja tikimybė įveikti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį, todėl rezervuokite laiką jau šiandien.

Jei jums gresia pavojus, ankstyvas aptikimas reiškia ankstyvą gydymą ir prevenciją, o tai reiškia, kad kolonoskopija gali išgelbėti jūsų gyvybę. Ekspertai Tulsa endoskopijos centro gastroenterologai viršija pramonės standartus kokybės ir saugos srityje, o medikų komanda yra specialiai apmokyta atlikti endoskopinę priežiūrą. Tulsa endoskopijos centras siūlo aukščiausios kokybės priežiūrą, kad būtų kuo geresni sveiki rezultatai.

* Susisiekite su savo draudimo paslaugų teikėju ir sužinokite daugiau apie tinkamumą pasitikrinti sulaukus 45 metų pagal naujas Amerikos vėžio draugijos rekomendacijas.