Skip to content
Home » Sveikas maistas Naujųjų metų pradžiai

Sveikas maistas Naujųjų metų pradžiai

 • by

Naujųjų metų sutikimas paprastai reiškia Naujųjų metų pažadus, o kai kuriems JAV žmonėms tai reiškia, kad reikia išsikelti tikslus, kaip pasiekti sveikesnį gyvenimą. Kol ieškote būdų, kaip maksimaliai padidinti sveiką mitybą ir sveiką gyvenseną, būtinai įtraukite veiksmus, kurie pagerintų žarnyno sveikatą. Virškinimo traktas atlieka daugybę esminių veiklų, kurios padeda apsaugoti jūsų sisteminę sveikatą. Raginame susikurti veiksmų planą, kaip tinkamai pasirūpinti savo virškinamojo trakto (GI) sveikata, ir sutikti Naujuosius metus sveikai.

Adult Gastroenterology Associates džiaugiasi galėdami būti jūsų partneriu saugant jūsų sveikatą ir savijautą nuo virškinimo sutrikimų. Pacientai, ieškantys daugiau rekomendacijų, kaip pagerinti savo virškinamojo trakto sveikatą, arba turintys susirūpinimą dėl galimų GI būklių, kviečiami susisiekti su mūsų klinika Talsoje (Oklahoma) ir pasikalbėti su kvalifikuotu ir užjaučiančiu gastroenterologu.

Populiariausi maisto produktai, gerinantys virškinimo sistemą

Pradėkite Naujuosius metus įtraukdami keletą sveikos mitybos įpročių. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte savo virškinimo trakto sveikatą, yra valgyti daug maisto produktų, kuriuose yra daug skaidulų. Tai padeda efektyviai apdoroti virškinimo traktą ir išvengti tokių problemų kaip vidurių užkietėjimas, hemorojus ir divertikulitas. Maistiniai maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug skaidulų, yra tokie, kaip:

 • Artišokai
 • Brokoliai
 • Pupelės
 • Žalieji žirneliai
 • Obuoliai
 • Lęšiai
 • Avinžirniai
 • Pilno grūdo

Be maisto produktų, kuriuose yra daug skaidulų, galite papildomai apsvarstyti galimybę pridėti probiotikų į tai, ką valgote. Jūsų virškinimo traktas priklauso nuo pakankamos sveikų mikroorganizmų dalies, kad jis tinkamai veiktų. Padidindami naudingų bakterijų suvartojimą, galite palaikyti tinkamą žarnyno pusiausvyrą. Probiotikai gali būti vartojami kaip papildai arba pridedami prie jūsų vartojamų maisto produktų, įskaitant jogurtą, suvartojamo maisto kiekio.

Kiti patarimai, kaip pagerinti virškinimą

Dieta, kurią valgote, yra tik dalis kovos. Kiti veiksmai, kurie gali padėti sustiprinti jūsų virškinimo trakto sveikatą, yra reguliari mankšta. Kūno judėjimas gali padėti išvengti ir palengvinti vidurių užkietėjimą, taip pat sustiprinti raumenis. Antras dalykas, kurį galėtumėte apsvarstyti, kad pagerintumėte savo žarnyno sveikatą, yra sveika streso valdymo praktika. Nevaldomas stresas ir nerimas gali sukelti tokių problemų kaip vėmimas, pykinimas ir vidurių užkietėjimas. Streso valdymo metodai apima meditaciją, tinkamo miego užtikrinimą ir autentiškų ryšių su žmonėmis jūsų gyvenime užmezgimą. Kadangi tabako vartojimas turi neigiamą poveikį visoms jūsų kūno sritims, svarbus būdas pagerinti savo virškinimo sveikatą yra mesti rūkyti ir vartoti tabaką.

Kada turėtumėte apsilankyti pas GI gydytoją?

Nors maistingesnės mitybos įpročių laikymasis ir aktyvus gyvenimo būdas gali labai padėti jūsų žarnyno sveikatai, gali būti situacijų, kai dėl daugiau nerimą keliančių problemų turėtumėte kreiptis į GI gydytoją. Požymiai, rodantys, kad galite susirgti virškinimo trakto liga ar būkle, yra šie:

 • Kruvinos išmatos
 • Pilvo skausmas
 • Sunkus žarnyno judėjimas
 • Viduriavimas
 • Nepaaiškinamas svorio kritimas
 • Žarnyno ar šlapimo pūslės nelaikymas
 • Vėmimas ir pykinimas
 • Dažnas rėmuo

Jei pastebėsite bet kurį iš šių požymių ir simptomų, nedelsdami susisiekite su Adult Gastroenterology Associates. Galite paprašyti susitikimo su patyrusiu GI gydytoju Talsoje (OK), kuris gali nustatyti ir gydyti virškinimo sutrikimus, sukeliančius šiuos varginančius simptomus.

Kada turėtumėte pradėti tikrintis gaubtinės žarnos vėžį?

Idealios virškinimo sveikatos palaikymas taip pat apima profilaktinės priežiūros atnaujinimą. Storosios žarnos vėžys yra trečias vėžio tipas tarp moterų ir vyrų; tačiau gera žinia ta, kad ankstyva diagnozė gali žymiai pagerinti jos prognozę. Medicinos specialistai pataria, kad asmenys periodiškai pradeda daryti kolonoskopiją, kai jiems sukanka 45 metai. Jei jūsų kolonoskopijos tyrimas yra normalus, tada kito nereikės maždaug dešimtmetį. Galite planuoti kolonoskopiją netoliese esančioje suaugusiųjų gastroenterologijos asociacijos įstaigoje.

Pasikalbėkite su gastroenterologu Talsoje

Kodėl laukti iki metų pradžios, kad pradėtumėte rūpintis savo GI sveikata? Pradedant šiandien, judėkite į priekį sveikesniu ir nauju būdu. Turėdami rūpestingą mūsų Adult Gastroenterology Associates komandos patirtį, galite pradėti Naujuosius metus mėgaudamiesi sveikesne GI sistema. Mūsų Tulsa (Oklahoma) virškinimo trakto specialistai yra vieni įgudusių gydytojų šioje srityje. Norėdami rezervuoti vizitą ar sužinoti daugiau, susisiekite su mumis šiandien.