Skip to content
Home » Su daktaru Willu Cole’u supraskite ryšį tarp to, ką valgote ir kaip jaučiatės

Su daktaru Willu Cole’u supraskite ryšį tarp to, ką valgote ir kaip jaučiatės

 • by

Šiame epizode aptariame:

 • Kas yra žarnyno ir smegenų ryšys?
 • Kaip stresas ir gėda gali sukelti žarnyno uždegimą ir sabotuoti jūsų sveikatą
 • Kaip žarnyno problemos dažnai gali pasireikšti kaip depresija, nerimas ir kiti psichikos bei elgesio sutrikimai
 • Kas yra metafiziniai valgiai ir kaip tokia mąstysena gali padėti kurti parasimpatinis atsparumas
 • Užuojautos sau svarba
 • Kaip išgydyti disfunkciją naudojant somatines praktikas, tokias kaip maudynės miške

Rodyti pastabas:

 • Sužinokite daugiau apie „Adapt Naturals“. Core Plus paketasarba pasiimk mūsų viktorina kad sužinotumėte, kurie produktai geriausiai atitinka jūsų poreikius
 • Jei norite užduoti klausimą, į kurį Chrisas atsakytų būsimoje serijoje, pateikite jį čia
 • Sekite Chrisą Twitter, Instagramasarba Facebook
 • Gaukite nemokamą „LMNT Recharge“ mėginių paketą, kai įsigysite bet kurį LMNT produktą Kresser.co/lmnt
 • Apsilankykite Paleovalley.com/Chris ir naudokite kodą KRESSER15, kad gautumėte 15% nuolaidą užsakymui
 • Eiti į ZeroAcre.com/Chris arba naudokite kodą CHRIS atsiskaitydami, kad pirmas užsakymas būtų pristatytas nemokamai

Ei, visi, čia Chrisas Kresseris. Sveiki atvykę į kitą seriją Revoliucijos sveikatos radijas. Jei klausėtės laidos ilgą laiką, tikriausiai girdėjote mane kalbant apie žarnyno ir smegenų ašį, kuri yra dvikryptis ryšys tarp žarnyno ir smegenų, kur tai, kas vyksta žarnyne, paveikia smegenis. ir tai, kas vyksta smegenyse ir nervų sistemoje, tiesiogiai veikia žarnyną, kuris iš tikrųjų yra nervų sistemos dalis šiuolaikiniu požiūriu.

Labai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti daktarą Willą Cole’ą kaip savo svečią šioje laidoje, nes jis parašė knygą šia tema Žarnyno jausmai, kuriame šis ryšys nagrinėjamas labai išsamiai. Manau, kad tai labai svarbi mūsų laikų tema, nes beveik visi, kuriuos pažįstu asmeniškai arba kuriuos gydžiau kaip pacientas, studentai pagal savo mokymo programas ir pan., susiduria su tam tikro lygio nervų sistemos disreguliacija, nesvarbu, ar tai lėtinė. stresas, nerimas, depresija, miego trūkumas arba tiesiog gyvenimo mūsų užimtame, moderniame, pramoniniame pasaulyje poveikis. Taip pat sakyčiau, kad didžioji dauguma žmonių [who] Aš dirbau su tam tikru žarnyno disfunkcijos lygiu. Tai gali būti ne rimta būklė, bet tai gali būti tam tikra disbiozė arba žarnyno mikrobiomo sutrikimas, [or] tik žarnynas neveikia taip sklandžiai, kaip galėtų būti. Paaiškėja [that] yra labai aiškus šio ryšio paaiškinimas, o per pastaruosius 20–30 metų atlikti tyrimai atskleidė daug šviesos apie tai, kas lemia žarnyno ir smegenų ašies disfunkciją ir, svarbiausia, ką galime padaryti.

Yra daug paprastų ir praktiškų žingsnių, kurių galime imtis, kad pagerintume žarnyno ir smegenų ašies funkciją, pagerintume savo sveikatą ir pailgintume sveikatos trukmę. Dr. Cole parašė nuostabią knygą su daug naudingų patarimų ir įžvalgų. Jis į temą kreipiasi iš širdies, ir aš tai jam labai vertinu. Tai nėra pernelyg redukcionistiška, kaip kartais gali būti diskusijos apie žarnyno ir smegenų ašį. Daug diskutuojama apie tai, kaip mūsų santykiai su savimi ir kitais bei mūsų ryšys su gamta ir mus supančiu pasauliu prisideda prie šių žarnyno ir smegenų bei nervų sistemos santykių. Manau, kad iš šios podcast’o gausite daug naudos. Man labai patiko pokalbis ir labai patiko knyga, todėl nekantrauju pasidalinti su jumis. Pasinerkime.

Chrisas Kresseris: Daktare Will Cole, visada malonu su jumis pasikalbėti.

Will Cole: Chrisas išprotėjęs Kreseris. Mano vyras sutraiškyti. Kur tu buvai visą mano gyvenimą? Jau per ilgai.

Chrisas Kresseris: Praėjo per ilgai. Seniai susitikome asmeniškai ir jaučiu [we] tikrai nebuvo matę vienas kito. Nuo to laiko mes tiesiog palaikome „Zoom“ santykius.

Will Cole: Atėjo laikas pasivyti podcast’us. Štai kur mes esame gyvenime.

Chrisas Kresseris: Tai labai nuvilia. Taigi, aš džiaugiuosi jūsų nauja knyga, Žarnyno jausmai. Jau daugelį metų domimės žarnyno ir smegenų ašimi, todėl labai džiaugiuosi, kad parašėte apie tai knygą. Nekantrauju pasinerti ir pakalbėti apie tai. Bet pirmiausia, kodėl parašėte šią knygą?

Will Cole: Taigi, kaip ir viskas, apie ką rašau, tai gimsta iš mano kasdieninio darbo. Mano aistra savo pacientams. Dirbant nuotoliniu būdu tiek pat, kiek ir pastaruosius 13 metų, knygos visada yra pokalbiai, kuriuos kalbu kasdien, kartais kas valandą. Ir kai turi pakankamai pokalbio arba pokalbių, [as] ten [are] daug temų, kuriomis kalbu Žarnyno jausmai, aš tiesiog pagalvojau: „Gerai, kada laikas pasikalbėti su kitais žmonėmis, o ne mano pacientais? Nes aš daugelį kartų beveik matau pacientus kaip kanarėles anglių kasykloje dėl kultūros, nes jie išgyvena dalykus, ir aš galvoju: „Gerai, jei per kursą kalbuosi su tais keliais šimtais tūkstančių žmonių. 13 metų jie yra tik ledkalnio viršūnė to, kas vyksta visuomenėje. Jaučiu, kad ir žarnynas, ir jausmai yra tikrai svarbus dalykas, apie kurį reikia kalbėti, nes tai iš tikrųjų yra pokalbis apie psichinę sveikatą. Ir ne tik psichinė sveikata, bet ir psichinė sveikata, plius žmonių santykis su maistu, žmonių santykis su savo kūnu ir santykiai su savimi.

Jaučiuosi kaip [destigmatization] psichikos sveikata mūsų kultūroje šiandien [and] patobulinimai, kuriuos padarėme kultūriškai normalizuodami psichikos sveikatos priežiūrą, yra puikus dalykas. Tačiau daugeliu atžvilgių manau, kad tai yra neužbaigtas pokalbis, nes mes tarsi priverčiame psichinę sveikatą kaip šį abstraktų dalyką, kuris yra atskirtas nuo fizinės sveikatos. Tačiau, kaip mes abu žinome, tyrimai rodo, kad psichinės sveikatos problemos turi daug fiziologinių komponentų. Kodėl mes apie tai nekalbame įprastai? Ir tada, aišku, jausmų pusė Žarnyno jausmai[is] tyrimai, kaip tokie dalykai kaip lėtinis stresas ir traumos, kartų traumos ir tokie dalykai kaip gėda, šie miglotesni dalykai, veikia mūsų fizinę sveikatą. Žmonės [who] galbūt net nemano, kad turi psichikos sveikatos problemų. Jie gali turėti autoimuninių problemų arba turėti lėtinio nuovargio sindromą, arba jie turi kokių nors virškinimo problemų. Šie psichiniai, emociniai ir dvasiniai dalykai. Galbūt jie sutvarkė savo mitybą, [and] jie vartoja tinkamus papildus, bet nesuvokia, kad šie jausmai iš tikrųjų pasireiškia ląstelių lygmeniu. Tai pokalbis ir/ir, o ne arba/arba, apie kurį, manau, tikrai svarbu kalbėti. Ir dabar mano laikas apie tai kalbėti.

Chrisas Kresseris: Puiku. Tiek daug vietų, kuriose galėtume ten nuvykti. Iš savo patirties gydydamas pacientus buvau priblokštas, o taip pat tiesiog esu šaltinis draugams ir šeimos nariams bei atsitiktiniams žmonėms, kurie kažkaip atspėja mano el. pašto adresą ir rašo, kad užduotų man klausimų. Jūs žinote, kaip tai vyksta.

Will Cole: Aš žinau. Noriu pakalbėti apie tai tikra[ly] greitai, nes mane visada stebina: „Kaip radote mano el.

Chrisas Kresseris: Nesijaudinkite, aš nesidalinsiu jūsų per podcast’ą. Mane pribloškė dviguba to, ką jūs ten pasakėte. Įjungta [the] viena vertus, mūsų kalba buvo tokie posakiai, kaip: „Aš jaučiu nuojautą“ arba „Mano skrandyje yra drugelių“. Žmonės, neturintys jokio medicininio išsilavinimo, tik užaugę mūsų kultūroje, manau, turi tam tikrą supratimą apie žarnyno ir smegenų ryšį bei žarnyno ir jausmų ryšį, net jei jie niekada sąmoningai apie tai negalvojo. Arba kas nors pirmą kartą išeina viešai kalbėti, [and] jiems staiga atsiranda mėšlungis skrandyje. Daugelis žmonių yra tiesiogiai su tuo susidūrę, tačiau mano, kaip klinikos, patirtis rodo, kad žmonės atvykdavo su psichikos sveikatos ar elgesio sveikatos problemomis arba man skambindavo šeimos nariai ar draugai, klausdami apie jų sūnų ar dukrą arba …