"Žuvis". 2005.

        Sergėjus Kostianovas birželio 12 d. šventė 40-metį. Tradiciškai į susirinkimą atnešė tortuką, tradiciškai buvo apdovanotas albumu nuotraukoms.
       Apie Sergėjų galima pasakoti labai daug. Klubą jis lanko nuo 1999 m. Čia jis tapo pripažintu dailininku, kaip pats juokauja: seniau turėjo net penkias specialybes, ir jo niekas nežinojo, o kai susirgo psichikos liga – tapo visiems žinomas. Įsidėmėtinas jo piešimo stilius – Sergėjus mėgsta piešti gyvūnus, dažniausia piešia minkštomis kreidutėmis, spalvas naudoja labai ryškias, kontūrus apvedžioja juodai.
       Sergėjus su pirma Klubo narių grupe 1999 m. dalyvavo dailės plenere Bialoviežoje, Lenkijoje, ten piešė stumbrus. Vėliau vienas iš jo nupieštų stumbrų pateko į Latvijoje išleistą dailės parodos „Paprasti daiktai“ katalogą. Toje parodoje Rygoje jo paveikslą „Gaidys“ išsirinko Vokietijos ambasadorius. Su savo darbais Sergėjus dalyvavo daugelyje parodų: ir Rygoje („Paprasti daiktai“, 2002), ir Kaliningrade („Ir šauksmas, ir džiaugsmas, ir polėkis…“, 2002), Lietuvos Seimo rūmuose, daugelyje parodų Medicinos bibliotekoje. Du Sergėjaus piešiniai: „Totemas“ ir „Stumbras“ buvo spausdinti mūsų kalendoriuje „Ženklai“, 2000. Ant pacientų teisių gynimui skirto atviruko išspausdintas Sergėjaus piešinys iš „Žuvų“ serijos.
       Anksčiau Sergėjus buvo aktyvesnis: dažniau dalyvaudavo ekskursijose ir kituose Klubo renginiuose. Keletą metų jis gyveno Molėtų rajone. Retai atvažiuodavo į Vilnių, retai lankėsi ir Klubo susirinkimuose. Manom, kad dėl to ir jis, ir visi mes daug praradome. Dabar, kai Sergėjus apsigyveno arčiau Vilniaus, tikimės matyti jį dažniau ir sulaukti naujų jo puikių darbų. Linkime jam geros sveikatos ir kūrybinės sėkmės.

D.Survilaitė
("Klubo 13 ir Ko žinios", 2007 m. Nr.2/36)