Irma Barauskaitė-Klimkienė

    balandžio 29 d. šventė 60-metį. Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje (RVPL) ji dirba jau 13 metų – tiek pat, kiek egzistuoja mūsų Klubas. 1993 m. savo bendraklasę, architektūros specialistę, paminklosaugininkę, pakviečiau į vyrų skyrių paskatinti ir pamokyti pacientus piešti. Irma visiškai pakeitė specialybę, pasiryžusi daugiau nebeprojektuoti namų, neberegistruoti Lietuvos kultūros paveldo, o paskirti savo laiką, meilę ir kantrybę tiems, kam to labiausiai reikia – psichikos ligoniams. Irma vadinosi meno terapeute, vėliau – dailės mokytoja, dabar ji – socialinė darbuotoja. Tiesą sakant, man ji visada buvo ir bus meno terapeutė. Manau, kad ji pelnytai galės ja vadintis, kai tokia profesija bus įteisinta. Kažkada Irma su humoru žurnalistei pasakojo apie pirmuosius savo žingsnius į psichiatriją, kartais komiškus. Tada dar neturėjome patirties – mokėmės kartu. Kartu važiavome į užsienį, dalyvavome dailės parodose, stovyklose, rašėme straipsnius, skaitėme pranešimus konferencijose. Irma visada mane žavėjo savo kūrybingumu, žmogiškumu, intuityviu sugebėjimu bendrauti su psichikos ligoniais, pakantumu ir meile pacientams. Iš kuklaus užimtumo kambarėlio vyrų skyriuje dailės studija išaugo į atskirą kelias patalpas turintį meno kompleksą. Iš tikrųjų iki šiol gerai nežinau, ar Irma džiaugiasi, ar gailisi pakeitusi specialybę.
    Irma dalyvavo Klubo veikloje nuo pat jo pradžios: rašė dienoraštį, straipsnius į Klubo žurnalą, projektavo daugelį Klubo leidinių, kuravo paveikslų parodas ir kūrė parodų plakatus. Dabar, 1999 m. rudenį išsiskyrus mūsų keliams, iš aktyvios Klubo narės Irma tapo „garbės“ nare. Nors jau daug ko patys išmokome, dar vis klausiame Irmos patarimų, pasitikėdami jos žiniomis ir subtiliu skoniu. Dar vis paprašome parašyti straipsnių apie parodas, kitus renginius ir visokius „menus“ mūsų žurnalui.
    Linkėdami Irmai sėkmės, sveikatos, visko, ko tik trokšta jos širdis, tikimės, kad ji ir toliau nepamirš mūsų Klubo, toliau mums talkins, kad mes vieni iš kitų mokysimės ir vaisingai bendradarbiausime.

D. Survilaitė
„Klubo 13 ir Ko žinios“, 2006, Nr.2(32)