Skip to content
Home » Storosios žarnos vėžio tyrimai tūkstantmečiams ir X kartai

Storosios žarnos vėžio tyrimai tūkstantmečiams ir X kartai

  • by

Storosios žarnos vėžys – ne tik pagyvenusiems žmonėms: pranešimas Xers ir tūkstantmečiams

Naujausios antraštės, prikaustančios mases, nėra gera žinia kartoms, kurios gyvena pačiame žydėjime. Nauji tyrimai rodo, kad X kartos ir tūkstantmečio amžiaus žmonės, gimę devintajame ir devintajame dešimtmečiuose, turi dvigubai didesnę gaubtinės žarnos vėžio riziką, palyginti su kūdikių bumo karta prieš juos.

2017 m. vasario mėn. leidinys „Journal of the National Cancer Institute“ paskelbė tyrimą, kuriame apžvelgiami daugiau nei keturių dešimtmečių duomenys ir nustatyta, kad gaubtinės žarnos vėžio dažnio tendencijos smarkiai paveikia jaunus suaugusius žmones. Amerikos vėžio draugija praneša, kad jei šios tendencijos išliks, prognozuojama, kad iki 2030 m. 20–34 metų amžiaus žmonių sergamumas gaubtinės žarnos vėžiu padidės 90 proc., o tiesiosios žarnos vėžiu – 124 proc. Tikimasi, kad tarp 35–49 metų amžiaus žmonių sergamumas padidės atitinkamai 27 ir 46 procentais.

Tyrėjai ir ekspertai laužo galvą dėl šio reiškinio. Sergamumas storosios žarnos vėžiu nuolat mažėjo tarp 50 metų ir vyresnių gyventojų, daugiausia dėl per pastaruosius dešimt metų vykusių aktyvių informavimo apie gaubtinės žarnos vėžį kampanijų, skirtų šiai auditorijai, dėka. Taigi, kodėl tiek daug jaunų žmonių staiga suserga šia liga?

Dr. Kevin McNamara iš Adult Gastroenterology Associates ir Tulsa endoskopijos centro gydytojas partneris yra vienas iš daugelio gydytojų, siekiančių didinti jaunų suaugusiųjų informuotumą. Jis sako, kad įrodymai yra labai neaiškūs, kodėl nukentėjo tiek daug jaunų žmonių, tačiau jis įtaria, kad padidėjimas yra labiau „atsitiktinis“, nei susijęs su šeimos istorija.

Daktaro McNamaros įtarimai iš tikrųjų gali būti gana tikslūs. 2017 m. kovo mėnesį žurnale „Science“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad atsitiktinės DNR klaidos, nesusijusios su gyvenimo būdu ar paveldimumu, iš tikrųjų sudaro beveik 60 procentų visų vėžio atvejų.

Ir tai kelia klausimą, jei viskas atsitiktinai, ar ši karta gali ką nors padaryti, kad sumažintų savo riziką?

Daktaras McNamara suskubo atkreipti dėmesį į tai, kad gaubtinės žarnos vėžys yra gerai išgydomas, kai anksti nustatomas gaubtinės žarnos vėžys. Tyrimai rodo, kad pacientams, kurie laikosi gaubtinės žarnos vėžio patikros rekomendacijų, mirtingumo nuo gaubtinės žarnos vėžio rizika sumažėja 53 proc. Tai reiškia, kad tūkstantmečio ir genties Xers turi būti stropūs dėl savo sveikatos, gyventi sveiką gyvenimo būdą, stebėti ankstyvus įspėjamuosius ženklus ir kalbėtis su savo gydytojais, kai viskas atrodo ne taip.

„Reikėtų pranešti apie bet kokius tuštinimosi įpročių pokyčius, įskaitant kraujo buvimą išmatose [your primary care physician]“, – sako daktaras McNamara. „Yra ir gyvenimo būdo rizikos veiksnių. Nutukimas gali būti prisidedantis veiksnys. PSO rekomenduoja žmonėms vengti [consuming] rūkyta ir perdirbta mėsa reguliariai, nes tai taip pat gali būti rizikos veiksnys.

Jei turite simptomų arba nerimaujate, kad jums gali kilti pavojus, gastroenterologas, pvz., Dr. McNamara ir jo kolegos iš Adult Gastroenterology Associates, gali padėti jums nustatyti diagnozę ir sudaryti išsamius gydymo planus. „AGA (ir TEC) siekiame kuo anksčiau nustatyti diagnozę. Jei pacientui nustatoma diagnozė, visas siuntimo koordinavimas, pagalbiniai tyrimai (KT skenavimas, laboratorijos ir kt.) yra koordinuojami per mūsų biurą operatyviai, įskaitant ir tolesnę kolonoskopiją.

Kaip paaiškėja, niekada negali būti per jaunas storosios žarnos vėžiui. „Tulsa Endoscopy Center“ ir „Adult Gastroenterology Associates“ ekspertų virškinimo sveikatos priežiūros komandos stengiasi kiekvienam pacientui teikti aukščiausio lygio priežiūrą. Jei nerimaujate dėl savo GI sveikatos, nelaukite, paskambinkite mums šiandien arba prisijunkite ir susitarkite dėl susitikimo šiandien.