Skip to content
Home » Štai kodėl svarbus kovos su skrandžio vėžiu mėnuo

Štai kodėl svarbus kovos su skrandžio vėžiu mėnuo

 • by

Daugelis žmonių tikriausiai pažįsta žmogų, kuriam diagnozuotas vėžys arba kuris sirgo vėžiu. Jūs netgi galite gyventi su šia sąlyga. Nors daugelis žmonių yra susipažinę su krūties vėžio ar kitų įprastų vėžio tipų simptomais, skrandžio vėžys yra vienas iš variantų, kuris gali pasireikšti tyliai ir greitai ir dažnai aptinkamas tik vėlesnėse stadijose. Siekiant didinti informuotumą apie šią dažnai tylią ligą, lapkritis buvo paskelbtas kovos su skrandžio vėžiu mėnesiu.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte svarbios informacijos apie skrandžio vėžį, kad padidintumėte savo supratimą apie šią ligą ir sužinotumėte, ką daryti, jei kada nors susidursite su ja. Jei jūs ar jūsų šeimos narys serga skrandžio vėžiu arba yra padidėjusi rizika, susisiekite su suaugusiųjų gastroenterologijos asociacija ir paprašykite vizito. Mūsų sertifikuoti gastroenterologai iš Talsos (OK) gali padėti gauti jums reikalingą profesionalų gydymą.

Kaip vystosi skrandžio vėžys?

Skrandžio vėžys, taip pat žinomas kaip skrandžio vėžys, kasmet paveikia maždaug 30 000 žmonių Jungtinėse Valstijose. Jis susidaro, kai skrandyje esančios ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Paprastai jis vystosi per kelerius metus ir prasideda ikivėžiniais augimais skrandžio gleivinėje. Tokie pokyčiai dažnai įvyksta nepastebimai, nes jie paprastai nesukelia jokių akivaizdžių simptomų.

Kadangi skrandžio vėžio atranka nėra tokia dažna kaip gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys, ši liga dažnai gali likti nediagnozuota, kol būklė pažengė į priekį arba išaugo gana didelė. Kai tai atsitiks, asmenys greičiausiai pradės turėti požymių ar simptomų.

Ar yra bendrų skrandžio vėžio požymių?

Kai liga toliau vystosi, gali atsirasti keletas bendrų skrandžio vėžio požymių ir simptomų, tokių kaip:

 • Rėmuo / diskomfortas pilve
 • Sotumo jausmas net suvalgius nedidelį kiekį maisto
 • Nuovargis ar silpnumas
 • Sumažėjęs apetitas
 • Kraujas išmatose
 • Netyčinis svorio kritimas
 • Pykinimas ir (arba) vėmimas

Jei jūs ar jūsų šeimos narys patiria bet kurį iš šių skrandžio vėžio simptomų, gali padėti mūsų kvalifikuoti Tulsa, OK gastroenterologai. Susisiekite su mūsų Adult Gastroenterology Associates komanda ir apsilankykite pas paslaugų teikėją.

Kokie yra skrandžio vėžio vystymosi rizikos veiksniai?

Remiantis American Cancer Society® (ACS), vidutinis žmonių, kuriems diagnozuotas skrandžio vėžys, amžius yra 68 metai, o maždaug 6 iš 10 diagnozuotų asmenų yra vyresni nei 65 metų amžiaus.

Yra daugybė papildomų dalykų, kurie padidina tikimybę susirgti skrandžio vėžiu vyresniam nei jo amžiui, įskaitant:

 • Profesija (dažniau žmonėms, dirbantiems metalo, gumos ar anglies pramonėje)
 • Svoris (labiau paplitęs nutukusiems ar antsvorio turintiems žmonėms)
 • Etninė priklausomybė (labiau paplitusi tarp Azijos / Ramiojo vandenyno šalių, Amerikos indėnų, afroamerikiečių ir ispanų)
 • Lytis (dažniau vyrams)
 • Dieta (dažniau žmonėms, kurie valgo daug natrio turinčią dietą arba daug perdirbtų maisto produktų)
 • Šeimos skrandžio vėžio istorija
 • Geografinė padėtis (dažniau iš Centrinės Amerikos, Pietų Amerikos, Rytų Azijos ir Rytų Europos)
 • Skrandžio ligų istorija (pvz., Menetrier liga, polipai, rūgšties refliuksas ar skrandžio opos)
 • Tabako ir alkoholio vartojimas

Kaip gydomas skrandžio vėžys?

Jei jums ar jūsų šeimos nariui buvo diagnozuotas skrandžio vėžys, mūsų Tulsa, OK virškinamojo trakto gydytojai gali sukurti dinamišką skrandžio vėžio gydymo būdą, atsižvelgdami į ligos formą, stadiją ir išplitimą.

Kai kurios jūsų gydytojo nurodytos galimybės apima spindulinę terapiją, chemoterapiją, chirurgiją ir kt. Kurdamas gydymo strategiją, gydytojas taip pat atsižvelgs į jūsų bendrą sveikatos būklę, amžių ir kitus veiksnius.

Ar galiu užkirsti kelią skrandžio vėžiui?

Nors nėra neklystamo būdo užkirsti kelią skrandžio vėžio vystymuisi, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte riziką. Tai apima:

 • Vartoti spalvingą dietą, pripildytą daug šviežių vaisių (ypač citrusinių vaisių, pavyzdžiui, citrinų ir apelsinų) ir daržovių, nesmulkintų grūdų ir riboto perdirbtos ar raudonos mėsos.
 • Tabako vartojimo vengimas
 • Reguliariai mankštinantis
 • Išlaikyti idealų svorį

Informuotumo didinimas yra pirmasis žingsnis siekiant užkirsti kelią skrandžio vėžiui

Mūsų „Adult Gastroenterology Associates“ tikslas yra padėti pacientams kuo ilgiau džiaugtis sveiku ir laimingu gyvenimu. Nors mūsų komanda visada tenkina jūsų virškinimo trakto poreikius, mūsų komanda aistringai siūlo svarbią informaciją, reikalingą tam, kad būtų išvengta tam tikrų virškinimo trakto problemų ir problemų. Kadangi jau atėjo kovos su skrandžio vėžiu mėnuo, dabar pats tinkamiausias laikas imtis veiksmų. Paprašykite konsultacijos su mūsų Tulsa, OK gastroenterologijos komanda, kad išsiaiškintumėte savo skrandžio vėžio riziką ir kaip galite imtis veiksmų, kad apsaugotumėte savo GI sveikatą.