Skip to content
Home » Ryšys tarp šlapimo ir žarnyno nelaikymo

Ryšys tarp šlapimo ir žarnyno nelaikymo

 • by

Šlapimo pūslės ir išmatų nelaikymas yra paplitusios, nors ir rečiau aptariamos, dažnai sukeliančios emocinį, socialinį, psichologinį ir fizinį poveikį. Šlapimo nelaikymas paveikia daug pacientų Jungtinėse Valstijose ir įvairiais atvejais gali trukdyti paciento gyvenimo kokybei. Asmenys gali patirti šlapimo pūslės ar žarnyno nelaikymą arba jų derinį, kuris gali skirtis intensyvumo ir disfunkcijos mastu. Daugybė pacientų mano, kad kalbėti apie šlapimo ar žarnyno nelaikymą yra labai nepatogu, net jei tai kalbama su gydytoju. Tai trukdo prižiūrėti daug žmonių.

Daugeliu atvejų net atsitiktiniai šlapimo nelaikymo atvejai gali apriboti asmens norą dalyvauti veikloje ar renginiuose už namų ribų. Suvokimas, kad per ilgai nebūna namuose arba reikia skubiai naudotis vonios kambariu, daugeliui neleidžia mėgautis aukšta gyvenimo kokybe. Jei jūs ar jūsų mylimas žmogus turi šlapimo ar išmatų nelaikymą (arba abu), žinokite, kad nesate vieni. Be to, naudojami gydymo būdai, padedantys atkurti šlapimo pūslės ir žarnyno kontrolę bei padidinti komfortą ir pasitikėjimą.

Atsitiktinis žarnyno ar šlapimo nutekėjimas kelia rimtą nerimą daugeliui suaugusiųjų visoje šalyje. Kvalifikuoti virškinamojo trakto (GI) gydytojai Adult Gastroenterology Associates siūlo asmeninę priežiūrą šlapimo nelaikymo problemoms spręsti, įskaitant pažangų gydymą, vadinamą kryžkaulio neuromoduliacija (SNM). Raginame nedelsiant susisiekti su mūsų GI specialistais, kad sužinotumėte daugiau apie šlapimo ir žarnyno nelaikymą ir išnagrinėtumėte savo priežiūros galimybes.

Kas lemia šlapimo kontrolės praradimą?

Apibrėžiamas kaip šlapimo pūslės funkcijos kontrolės praradimas, dėl šlapimo nelaikymo žmonės netyčia nuteka šlapimas. Šlapimo nelaikymas apima įvairias problemas, įskaitant perpildymo šlapimo nelaikymą, pernelyg aktyvią šlapimo pūslę (OAB) arba skubų šlapimo nelaikymą, šlapimo susilaikymą ir streso nelaikymą. Rizika susirgti šia problema yra didesnė vyresniems nei 50 metų asmenims; tačiau bet kokio amžiaus suaugusieji gali būti jautrūs. Tiesą sakant, Nacionalinė šlapimo nelaikymo asociacija pranešė, kad daugiau nei 25 milijonai žmonių visoje šalyje kasdien susiduria su šlapimo pūslės nelaikymu. Dažni veiksniai, lemiantys šlapimo nelaikymą, yra šie:

 • Nėštumas
 • Gimimo trauma
 • Dubens dugno disfunkcija
 • Normalios anatomijos defektai
 • Nutukimas
 • Chirurgijos istorija
 • Nuolatinis vidurių užkietėjimas
 • Menopauzė
 • Nervų pažeidimas
 • Tam tikri vaistai
 • Infekcija dubens organuose

Kas sukelia žarnyno nutekėjimą?

Nors daugeliui suaugusiųjų Talsoje, Oklahomoje, nepatogu prašyti pagalbos dėl šlapimo nelaikymo, susirūpinimą dėl žarnyno nutekėjimo dažnai dar labiau gėda pripažinti. Žarnyno disfunkcija arba nesugebėjimas kontroliuoti žarnyno judesių gali apimti bet ką – nuo ​​atsitiktinio žarnyno nutekėjimo iki visiško žarnyno kontrolės praradimo. Remiantis Amerikos storosios žarnos ir tiesiosios žarnos chirurgų draugija, tyrimai rodo, kad 1,8–18% žmonių Jungtinėse Valstijose susiduria su išmatų nelaikymu. Kai kurie veiksniai, lemiantys išmatų nelaikymą, yra išvardyti žemiau:

 • Lėtinis viduriavimas ar vidurių užkietėjimas
 • Su amžiumi susijęs raumenų silpnumas
 • Nervų pažeidimas
 • Tiesiosios žarnos prolapsas
 • Ankstesnės operacijos
 • Normalios anatomijos defektai
 • Gimimo trauma
 • Būklės, susijusios su centrine nervų sistema (CNS)
 • Dirgliosios žarnos ligos
 • Per didelis vidurius laisvinančių vaistų vartojimas

Ar šlapimo nelaikymas ir išmatų nelaikymas yra susiję?

Šlapimo pūslės ir išmatų nelaikymas paveikia dvigubai daugiau moterų nei vyrų. Nors jos gali kilti individualiai arba kartu, tarp šių problemų yra fiziologinis ryšys. Smegenys ir raumenys, atsakingi už šlapimo pūslės ir žarnyno kontrolę, veikia kartu, kad palengvintų šlapimo ir išmatų veiklą. Jei nutrūksta nervinis ryšys, apimantis smegenis ir šiuos raumenis, gali atsirasti įvairių šlapimo nelaikymo sąlygų. Apskritai, šlapimo pūslės ir išmatų nelaikymas gali atsirasti, kai žmogaus smegenys neperduoda reikiamų pranešimų į raumenis, reguliuojančius šlapimo pūslės ir žarnyno veiklą.

Kaip gydomas šlapimo pūslės ir žarnyno nelaikymas?

Išmatų ir šlapimo pūslės nelaikymo atvejų gydymo galimybės dažniausiai prasideda nuo konservatyvaus gydymo, įskaitant dietos ir skysčių vartojimo keitimą, vaistus ir dubens dugno pratimus. Šis metodas gali apimti papildomų skaidulų pridėjimą prie kasdienės mitybos arba kofeino ar papildomų produktų, kurie suteikia diuretikų, suvartojimo mažinimo. Jei šios galimybės nepadeda arba pacientai nėra idealūs kandidatai konservatyviems sprendimams ar kitoms procedūroms, Adult Gastroenterology Associates virškinimo trakto specialistai gali rekomenduoti kryžkaulio neuromoduliacinį gydymą. Nors buvo sukurtos kelios terapinės šlapimo pūslės nelaikymo gydymo priemonės, nėra daug gydymo būdų, skirtų išmatų nelaikymo atvejams gydyti, išskyrus kryžkaulio neuromoduliaciją.

Kas yra kryžkaulio neuromoduliacijos (SNM) gydymas?

Sakralinis neuromoduliacinis gydymas yra minimaliai invazinis šlapimo nelaikymo gydymo būdas. Tai pasiekiama strategiškai įrengiant nedidelį elektros prietaisą, panašų į širdies stimuliatorių. Prietaisas implantuojamas kryžkaulio nervo srityje uodegikaulyje (uodegikaulyje), arti viršutinės sėdmenų dalies. Leidžiama naudoti 18 metų ir vyresniems pacientams, kryžkaulio neuromoduliaciją labai rekomenduoja Amerikos gastroenterologijos draugija ir Amerikos kolorektalinių chirurgų draugija (taikant konservatyvų gydymą). Tai ilgalaikis gydymo būdas, kuris daugeliui pacientų buvo sėkmingas. Be to, pacientai gali iš anksto atlikti bandomąjį laikotarpį, kad nustatytų, ar jis jiems veiksmingas.

Kaip kryžkaulio nervų stimuliatorius gydo šlapimo nelaikymą?

Kandidatai į kryžkaulio neuromoduliaciją paprastai praeina 7–14 dienų bandomąją fazę, kad būtų pradėtas gydymo procesas. Tada kryžkaulio neurostimuliatorius nustatomas per minimaliai invazinę, nedidelę operaciją, kurią atlieka GI gydytojas Adult Gastroenterology Associates. SNM – tai atstatomasis gydymas, padedantis normalizuoti dubens struktūrų funkciją, gerinant smegenų ir raumenų, atsakingų už šlapimo ir išmatų procesus, ryšį. Kryžmens neurostimuliatorių žmogus įkrauna kas 2–4 savaites per išorinį šaltinį ir jam reikia tik trumpo laiko įkrauti. Dauguma SNM terapijos pacientų teigia, kad įkrovimo procesas yra efektyvus ir gana lengvas procesas.

Ar SNM terapija yra veiksmingas būdas gydyti šlapimo ir išmatų nelaikymą?

Adult Gastroenterology Associates džiaugiasi galėdama pasiūlyti SNM kaip veiksmingą, saugų ir ilgalaikį suaugusiųjų šlapimo ar išmatų nelaikymo gydymo būdą. Kliniškai įrodyta, kad jis gydo pernelyg aktyvią šlapimo pūslę, šlapimo nelaikymą, šlapimo susilaikymą ir žarnyno nelaikymą. Atlikti tyrimai rodo, kad kryžkaulio neuromoduliacijos gydymas pasižymi dideliu sėkmės rodikliu ir dideliu pacientų pasitenkinimo rodikliu tiek dėl šlapimo, tiek išmatų nelaikymo faktorių, taip pat pasižymi labai dideliu saugumo profiliu. SNM pasiteisino suaugusiems, kuriems konservatyvus požiūris į gydymą buvo neveiksmingas, gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę ir yra susietas su daug mažesniu šlapimo nelaikymo atvejų dažniu.

Raskite profesionalų gydymą nuo šlapimo nelaikymo Talsoje

SNM įdiegimas buvo labai svarbus nustatant mažiau invazinį šlapimo pūslės ir žarnyno nelaikymo kontrolės metodą, pagerinantį pacientų, sprendžiančių šias problemas, gyvenimo lygį. „Adult Gastroenterology Associates“ supranta, kad žmonėms kyla nepatogumas ir susirūpinimas dėl šlapimo ir žarnyno nutekėjimo. Mūsų praktikuojantys virškinamojo trakto specialistai su malonumu siūlo privačias konsultacijas ir individualų gydymą, kad išspręstų tokias sveikatos problemas su didžiausia pagarba, rūpestingumu ir klinikiniu meistriškumu. Norėdami suplanuoti vizitą pas Tulsa gastroenterologą ir išsiaiškinti, ar kryžkaulio neuromoduliacija jums tinka, susisiekite su mūsų biurais šiandien.