Skip to content
Home » Nacionalinio kovos su skrandžio vėžiu mėnesio pagerbimas

Nacionalinio kovos su skrandžio vėžiu mėnesio pagerbimas

 • by

Vėžys yra susirūpinimą kelianti liga, kuri kyla dėl nekontroliuojamo nenormalių ląstelių augimo. Jis gali išsivystyti beveik bet kurioje kūno vietoje. Amerikos vėžio draugijos duomenimis, kasmet atsiranda apie 26 000 naujų skrandžio vėžio atvejų. Skrandžio vėžys arba skrandžio vėžys sukelia maždaug 1,5% naujų vėžio atvejų, diagnozuojamų tarp JAV žmonių. Lapkričio mėnuo yra kovos su skrandžio vėžiu mėnuo, todėl „Adult Gastroenterology Associates“ nori informuoti visuomenę apie skrandžio vėžio simptomus ir kaip ją valdyti.
Jei jums ar jūsų mylimam žmogui diagnozuojamas skrandžio vėžys, svarbu bendradarbiauti su virškinimo trakto (GI) specialistu, kad galėtumėte gauti profesionalią priežiūrą. Susisiekite su Adult Gastroenterology Associates Talsoje, gerai šiandien, kad sužinotumėte daugiau.

Kas yra skrandžio vėžys?

Skrandis yra viršutinėje pilvo dalyje ir yra vieta, kur maistas laikomas ir skaidomas. Jei vėžys susiformuoja vidinėje bet kurios skrandžio dalies gleivinėje, tai diagnozuojama kaip skrandžio vėžys. Vėžys yra būklė, kuri gali paveikti bet kurią skrandžio dalį. Tačiau tarp pacientų Jungtinėse Valstijose liga dažnai randama gastroezofaginėje jungtyje arba toje vietoje, kur stemplė pereina į skrandį. Nors JAV pacientų sergamumas skrandžio vėžiu mažėja, tai vis dar yra pagrindinė mirčių nuo vėžio priežastis visame pasaulyje.

Kokie yra skrandžio vėžio požymiai ir simptomai?

Skrandžio vėžiui atsirasti gali prireikti daugiau nei metų ar daugiau. Kadangi skrandžio vėžys nėra toks dažnas Jungtinėse Valstijose, nėra didelių medicinos organizacijų, kurios rekomenduoja reguliariai tikrintis vidutinės rizikos grupei priklausančius žmones. Ankstyvosios skrandžio vėžio stadijos paprastai nesukelia jokių simptomų, tačiau pacientai, kuriems yra požymių ar simptomų, paprastai praneša apie:

 • Nuolatinis nerimas
 • Pilvo patinimas
 • Prastas apetitas
 • Pilvo skausmas
 • Rūgšties refliuksas
 • Netyčinis svorio kritimas

Jei jums ar mylimam žmogui atsiranda bet kuris iš šių požymių ar simptomų, svarbu kuo greičiau kreiptis profesionalios pagalbos iš Tulsa, OK virškinimo trakto gydytojo. Susisiekite su Adult Gastroenterology Associates ir susitikite su gastroenterologu.

Kokie yra skrandžio vėžio rizikos veiksniai?

Kai kuriems žmonėms yra didesnė rizika susirgti skrandžio vėžiu. Kartais šie rizikos veiksniai apima paveldimas ligas, tokias kaip Lynch sindromas. Ši konkreti sveikatos problema taip pat padidina gimdos vėžio, kasos vėžio ir gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tikimybę. Papildomi veiksniai, dėl kurių gali kilti didesnė skrandžio vėžio rizika, yra šie:

 • Būdamas vyresnis nei 55 metų
 • Būdamas vyriškas
 • Rūkymas
 • Šeimos skrandžio vėžio istorija
 • Skrandžio operacijos istorija
 • Profesinė apšvita
 • Alkoholio gėrimas
 • Nutukimas

Pasikalbėkite su GI gydytoju Talsoje, kad sužinotumėte apie įprastinius skrandžio vėžio tyrimus, pvz., viršutinę endoskopiją, jei turite padidėjusią skrandžio vėžio riziką. Galite nustatyti viršutinę endoskopiją ir pasikonsultuoti su virškinimo trakto specialistu, susisiekę su Adult Gastroenterology Associates.

Chirurginis skrandžio vėžio gydymas

Skrandžio vėžys dažniausiai gydomas chirurgine intervencija. Iškirpus (pašalinus) vėžinę masę, gali būti rekomenduojama chemoterapija ir spinduliuotė, siekiant sumažinti vėžio pasikartojimo tikimybę. Apskritai yra trys pagrindinės chirurginės procedūros, skirtos vėžiniam audiniui pašalinti iš skrandžio:

 • Visa skrandžio pašalinimas: Visiškos skrandžio pašalinimo metu pašalinamas visas skrandis ir kaimyniniai limfmazgiai, o plonojoje žarnoje atkuriamas naujas skrandis.
 • Dalinė (arba tarpinė) skrandžio pašalinimas: Taikant šį chirurginį metodą, dalis skrandžio pašalinama, o aplinkinės dalys vėl sujungiamos. Šio tipo gastrektomija taip pat gali apimti aplinkinių limfmazgių ar kitų audinių pašalinimą.
 • Endoskopinė gleivinės rezekcija: Šios procedūros metu endoskopas naudojamas piktybiniams audiniams pašalinti iš skrandžio.

Gaukite skrandžio vėžio priežiūrą Talsoje, Oklahomoje

Šį lapkritį raginame daugiau sužinoti apie skrandžio vėžio riziką. Jei jūs ar jūsų šeimos narys pastebi skrandžio vėžio požymius ar simptomus, žinokite, kad yra specializuota pagalba. Adult Gastroenterology Associates yra gydytojų vadovaujama gastroenterologų organizacija ir patikima praktika GI sveikatos srityje. Susisiekite su mūsų biuru Talsoje ir sužinokite daugiau apie tai, kaip GI specialistas gali padėti patenkinti jūsų poreikius.