Skip to content
Home » Metabolizmo ir ketonų mokslo supratimas su dr. Latt Mansor

Metabolizmo ir ketonų mokslo supratimas su dr. Latt Mansor

 • by

Šiame epizode aptariame:

 • Ketonų mokslo pagrindai ir kodėl smegenims reikia ketonų, kad veiktų, ypač kai nėra gliukozės pertekliaus
 • Kūno ketonų (endogeninių ketonų) generavimo ir ketozės sukėlimo metodų apžvalga
 • Problemos, susijusios su papildomų ketonų druskų naudojimu efektyvumui
 • Kaip ketoniniai dioliai veikia organizme, palyginti su ketonų druskomis ir ketonų esteriais
 • Kokie įvairūs veiksniai turi įtakos ketonų kiekiui kraujyje su egzogeniniais ketonais
 • Biologinis ketonų poveikis anaerobiniam metabolizmui
 • Kaip pratimai veikia egzogeninių ketonų metabolizmą ir egzogeninių ketonų vaidmenį atsigaunant mankštos metu
 • Optimalus egzogeninių ketonų naudojimas, įskaitant dozes ir dažnį, siekiant pagerinti našumą ir atsigavimą
 • Kaip naudoti egzogeninius ketoninius diolius, siekiant išlaikyti dėmesį ir pagerinti pažinimo veiklą
 • Kam gali būti naudinga papildyti ketoniniais dioliais ir ar yra kokių nors kontraindikacijų dėl dietos, gyvenimo būdo ar genetikos
 • Nauji ketonų tyrimai, skirti gydyti trauminius smegenų sužalojimus ir tokias ligas kaip lėtinis nuovargis

Rodyti pastabas:

Ei, visi, čia Chrisas Kresseris. Sveiki atvykę į kitą seriją Revoliucijos sveikatos radijas. Bėgant metams daug kalbėjau apie mitybinės ketozės ir ketogeninės dietos naudą. [I provided] daug informacijos apie tai, kaip per dietą patekti į ketozę [and] visų skirtingų svarstymų. Ir mes šiek tiek kalbėjome apie egzogeninius ketonus, ketonų papildus, kuriuos galite vartoti, kad paskatintumėte ketozę arba padidintumėte ketonų kiekį kraujyje. Tačiau laikui bėgant kilo daug problemų su ketonų druskomis ir ketonų esteriais, kurie yra pagrindiniai dviejų tipų ketonų papildai. Ketoninės druskos dažnai tiesiog labai nejudina adatos. Jie nedidina ketonų kiekio kraujyje. O ketonų esteriai turi priešingą problemą. Jie gali juos pakelti per greitai ir sukelti didelį smaigalį, o tai gali sukelti pykinimą, diskomfortą ir bjauraus skonio. Manau, kad visi, kurie vartojo ketonų esterius, žino, apie ką aš kalbu.

Todėl labai džiaugiuosi galėdamas šiandien pasveikinti daktarą Lattą Mansorą kaip savo svečią. Jis yra pasaulinis ketozės, ypač egzogeninių ketonų, ekspertas. Jis turi fiziologijos, anatomijos ir genetikos mokslų daktaro laipsnį Oksfordo universitete, kur jo tyrimai buvo skirti 2 tipo diabetinės širdies ir hipoksijos metabolizmui. Ir mes daug kalbėsime apie ketonų diolius, kurie yra palyginti nauja egzogeninių ketonų forma, kurią daug lengviau vartoti, jie turi daug optimalesnę ketonų papildymo formą, nes jie lemia stabilesnį ketonų kiekį kraujyje. neskanu šlykščiai, [and] jie yra labiau prieinami. Ir aš pats juos naudoju; Rekomendavau juos pacientams ir gydytojams, kuriuos moku, ir gaudavau tikrai gerų rezultatų.

Mes ketiname giliai pasinerti į egzogeninius ketonus, kas gali norėti juos naudoti, kaip juos efektyviai panaudoti, apie įvairius svarstymus ir naudojimo atvejus bei kaip galite pasinaudoti šios naujos formos ketonais. Tikiuosi, kad jums patiks pasirodymas. Pasinerkime.

Chrisas Kresseris: Dr. Latt Mansor, sveiki atvykę į laidą. Malonu, kad esate.

Latt Mansor: Ačiū kad priėmei mane.

Chrisas Kresseris: Daugelį metų turėjau daugybę mitybos ketozės epizodų [and] jo nauda. Tačiau man visada patinka dar kartą peržiūrėti šią temą, nes manau, kad per pastaruosius kelerius metus buvo atlikta tiek daug naujų įdomių tyrimų. Dabar ypač plačioji visuomenė yra daug geriau informuota apie ketonus ir ketozę ir apie tai, kas gali būti pritaikyta žmonėms, kurie bando pagerinti savo rezultatus ir atsigauti kaip sportininkai arba tiesiog stengiasi aiškiau mąstyti visą dieną. ir susikaupę, ir, žinoma, ketozės taikymui sergant įvairiomis ligomis, tokiomis kaip diabetas, neurodegeneracinės būklės, trauminis smegenų pažeidimas ir kt. Kodėl nepapasakojus šiek tiek apie savo kilmę, kaip susidomėjote esant ketozei, tada galime pasinerti ir padaryti trumpą apžvalgą [of] kai kurie pagrindiniai terminai žmonėms, kurie yra mažiau pažįstami, tada mes gilinsimės į ketonų mokslą.

Latt Mansor: Aišku, skamba puikiai. aš [was] gimęs ir užaugintas Malaizijoje; Aš užaugau Malaizijoje. Tada pirmą kartą išvykau iš šalies ir baigiau bakalauro studijas užsienyje [United Kingdom]biotechnologijoje [at the] Notingemo universitetas, o paskui persikėliau toliau ir baigiau magistro studijas biotechnologijų srityje. Ir šį kartą tai buvo mano pirmas kartas [United States]. Aš padariau savo meistrą [at] Kolumbijos universitete Niujorke. Tada pagalvojau: „Baigiau tyrimus ir mokslą. Noriu pradėti užsidirbti pinigų“. Taigi aš turiu [looking] dėl darbo vietų ir galiausiai gavo darbą. Tai buvo sunkus laikas; buvo 2010 m. [and] buvo nuosmukio metas. Ir tuo metu kaip tarptautiniam studentui buvo labai, labai sunku, nes reikėjo žaliosios kortelės, rėmimo ir viso to. Bet galiausiai gavau klinikinių tyrimų koordinatoriaus darbą farmacijos įmonėje Naujajame Džersyje, pavadintoje „The Medicines Company“. Pusę metų dirbau pas juos, o paskui mane paaukštino į pilną etatą ir nuskraidino į Miuncheną, Vokietiją ir [I] metus dirbau jų biure Vokietijoje, kol vėl įkvėpiau įmonės žmonių pateikti kandidatūrą dėl daktaro laipsnio. Šį kartą nusprendžiau kreiptis dėl daktaro laipsnio [United Kingdom] vietoj [United States]nes į [United States], tai trunka apie penkerius, šešerius metus. Viduje [United Kingdom]tai trunka trejus metus, nes jau turėjau magistrą [degree]. Taigi tai daro skirtumą. Nes paprastai žmonės gali tiesiog pereiti iš bakalauro studijų tiesiai į doktorantūrą [United States]. Tai ateina su visu finansavimu, o po to pirmus dvejus metus privers jus lankyti magistro kursus ir panašiai.

Taigi pradėjau doktorantūros studijas širdies ir kraujagyslių ligų ir diabeto srityse. Aš pažvelgiau į 2 tipo diabetinės širdies metabolizmą esant hipoksijai, ty [a] mažai deguonies aplinka kaip širdies priepuolio pogrupis, nėra išemijos, kai trūksta kraujo į širdį, o hipoksija yra vienas iš pogrupių[s] tos būklės. Taigi apskritai visada labai domėjausi medžiagų apykaita [and] fiziologija, tik todėl [in] mano šeima, mano tėčio pusė [a] didelis širdies smūgio paplitimas, o mano tėtis mirė [a] insultas. Prieš kelerius metus jis patyrė širdies smūgį. Mano mamos pusė turi [a] tikrai didelis nutukimo ir diabeto paplitimas. Taigi kartu galite man pasakyti, kad tai nėra geriausias genetinis derinys. Taigi manau, kad tai paskatino mane daugiau sužinoti apie šias ligas ir daugiau sužinoti apie žmogaus fiziologiją apskritai ir žmogaus medžiagų apykaitą apskritai. Nes tik tada supratau, kad yra tiek daug dalykų, kuriuos galėčiau padaryti savo kasdieniame gyvenime, kad pagerinčiau savo sveikatą ir pagerinčiau savo gyvenimo būdą.

Chrisas Kresseris: Puiku. Ir aš įsivaizduoju tame tyrime tam tikru momentu, nes buvote susitelkę į medžiagų apykaitą, susidūrėte su ketoze ir mitybine ketoze ir sužinojote, kaip tai buvo naudojama įvairiuose kontekstuose.

Latt Mansor: Tiksliai, tiksliai. Tiesą sakant, ironija buvo pirmas kartas, kai išgirdau terminą „ketonai“, jis buvo žinomas kaip tik šalutinis produktas, šalutinis metabolizmo produktas, šalutinis kvėpavimo produktas. Kur energijai gaminti daugiausia naudojame gliukozę ir riebalus, arba [adenosine triphosphate] (ATP) kartos, ketonas tiesiog yra šalutinis produktas. Taigi pirmą kartą išgirdau apie ketonus. Tik vėliau [did] aš [look] daugiau į diabetą ir lėtines ligas bei medžiagų apykaitos nelankstumą, kuris yra ketogeninis [diets] jau daugiau nei 100 metų vartojami epilepsijai gydyti. Tada atsirado tokių įmonių, kaip „Virta Health“, kurios naudoja ketogenines medžiagas [diets] diabetui gydyti. Ir tada aš pradėjau ieškoti ketonų. Tada mane pasamdė HVMN, kuri yra įmonė, kurioje dabar dirbu, tyrimų vadovu. Jie sudarė 6 milijonų dolerių sutartį su [US] Departamentas…