Skip to content
Home » Kuo skiriasi IBS ir IBD?

Kuo skiriasi IBS ir IBD?

  • by

Terminai IBS ir IBD dažnai painiojami. Jie abu lėtiniai virškinimo trakto sutrikimai kurie turi panašius pavadinimus ir sutampa simptomus, tačiau jie aiškiai skiriasi. Abu sutrikimai gali sukelti skrandžio skausmą ir spazmus, taip pat vidurių užkietėjimą, viduriavimą ir skubų tuštinimąsi. Pagrindinis skirtumas yra susijęs su uždegimu.

Uždegiminė žarnų liga

IBD reiškia uždegiminę žarnyno ligą ir sukelia virškinamojo trakto gleivinės uždegimas. IBS reiškia dirgliosios žarnos sindromą ir NESUkelia uždegimo, todėl jį sunkiau galutinai diagnozuoti.

IBD yra „skėtinis“ terminas, naudojamas apibūdinti sutrikimus, tokius kaip Krono liga ir opinis kolitas, kurie sukelia lėtinį gaubtinės žarnos uždegimą. Daugumai žmonių, sergančių IBD, diagnozuojama iki 30 metų, tačiau ji gali pasireikšti 50–60 metų žmonėms. Nors tiksli IBD priežastis nežinoma, manoma, kad ją sukėlė imuninės sistemos gedimas. Uždegiminės žarnyno ligos diagnozė padidina paciento riziką susirgti gaubtinės žarnos vėžiu. Pagrindinis IBD gydymas apima uždegimo gydymą, nes jei jis nebus kontroliuojamas, jis gali visam laikui pažeisti žarnyną. IBD taip pat gali būti matomas diagnostiniame vaizde, o IBS negali. Sergant IBD dažnai pastebimas nuolatinis specifinis skausmas, kurio nepalengvėja tuštinimasis, taip pat svorio mažėjimas ir kraujavimas ištuštinant.

Dirgliosios žarnos sindromas

IBS reiškia dirgliosios žarnos sindromą ir tai labai dažna. Maždaug 15% amerikiečių kovoja su IBS, ir tai pati populiariausia priežastis apsilankyti pas gastroenterologą. IBS neturi konkrečios priežasties ir laikoma funkciniu sutrikimu, pavyzdžiui, fibromialgija ar lėtinio nuovargio sindromu. IBS gali būti siaubingai varginantis, nes nėra uždegimo signalo, o tipiniai GI tyrimai gali normalizuotis. Kai kuriems gali atrodyti, kad tai yra psichologinė liga, tačiau ji turi labai realių simptomų, kurie gali būti nuo šiek tiek nepatogių iki labai sekinančių. DŽS taip pat dažnai pasunkėja, kai pacientas patiria didelį stresą. Pacientai, kuriems pasireiškia tokie simptomai kaip rėmuo, dujų perteklius ir pilvo pūtimas, greičiausiai kenčia nuo IBS, o ne nuo IBD, o IBS sergantiems pacientams simptomai dažnai palengvėja po tuštinimosi.

Jei jaučiate simptomus ir manote, kad turite IBS arba IBD, susisiekite su gastroenterologu Tulsa endoskopijos centre šiandien! Vienas iš mūsų bendradarbiaujančių specialistų gali atlikti endoskopinę procedūrą, pvz., kolonoskopiją arba lanksčią sigmoidoskopiją, kad padėtų jūsų diagnozei.