Respublikinė psichikos sutrikimų patyrusių asmenų ir jų draugų organizacija

english

french

 

Išleistas naujas žurnalo "Klubo 13 ir Ko žinios" numeris Nr. 60

GAMIAN-Europe konvencija

 

2013 m. rugsėjo 20–21 d. Vilniuje vyks tarptautinės organizacijos GAMIAN–Europe metinis kongresas. Renginio tema – Psichikos sveikata ir darbo vieta. Kongrese laukiama apie 100 dalyvių ir pranešėjų iš daugiau nei 20 šalių. 16-asis GAMIAN–Europe kongresas rengiamas Lietuvoje dėl mūsų šalies pirmininkavimo Europos Sąjungos Taryboje. Renginį organizuoja GAMIAN–Europe kartu su klubu „13 ir Ko“. Renginys įtrauktas į bendrą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai oficialių susitikimų sąrašą.

Renginio vieta – viešbutis „Radisson Blu Hotel Lietuva“. Kongreso kalba – anglų.

Preliminari renginio programa anglų kalba

GAMIAN–Europe (angl. Global Alliance of Mental Health Advocacy Networks, toliau GE) – tai įtakingas tarptautinis pacientų organizacijų, kovojančių dėl psichikos sutrikimus patyrusių asmenų teisių, tinklas, veikiantis Europos lygiu, užsiimantis lobizmu, pacientų teisių gynimu, tyrimais, atstovavimu. GE vienija daugiau kaip 60 organizacijų iš daugiau nei 20 Europos (pagal PSO) šalių.

Lietuvai šiame tinkle kol kas atstovaujame tik mes – klubas „13 ir Ko“. Jeigu Jums būtų įdomu tapti šio tinklo nariu, prašome kreiptis į klubo vadovę Danguolę Survilaitę el. paštu danguoles@club13.lt arba į GAMIAN–Europe valdybos narę Aušrą Mikulskienę el. paštu ausra.mikulskiene@gmail.com. Suteiksime daugiau informacijos apie narystės privalumus ir įsipareigojimus.

GE kongrese Vilniuje bus pristatyti europinio pacientų tyrimo „Psichikos sveikata ir darbo vieta“ rezultatai.

Prašome pageidaujančius dalyvauti šiame tyrime: iki š. m. gegužės 15 d. užpildyti anketą elektroniniu būdu arba atsisiųsti .pdf formatu . Užpildytą anketą prašome atsiųsti aukščiau nurodytais el. pašto adresais arba paštu klubui „13 ir Ko“, Parko g. 15, Vilnius 11205.

GE kasmet vykdo panašius į šį psichikos sutrikimų patyrusių asmenų tyrimus (pacientų stigmavimo ir diskriminavimo, psichinės sveikatos įtakos asmens fizinei sveikatai ir pan. temomis), kuriuose Lietuvos atstovai dalyvauja bene aktyviausiai, o jos rezultatus skelbia Europos mastu (pirmiausia – Europos Komisijoje ir Europos Parlamente). Praėjusių metų tyrimo rezultatai GE atstovams leido sėkmingai įtraukti svarbius, su psichikos sveikata susijusius klausimus į EK darbotvarkę.

Norinčius dalyvauti šiame kongrese, kviečiame užpildyti registracijos formą ir atsiųsti ją el. paštu danguoles@club13.lt. Informuojame, kad registracijos mokestis ne GAMIAN–Europe nariams – 120 eurų. Labai norinčius dalyvauti, tačiau neišgalinčius sumokėti nurodyto dydžio registracijos mokesčio, kviečiame kartu su registracijos forma apie tai pranešti savo laiške. Besidominčius naryste GAMIAN–Europe prašome apie tai užsiminti tame pačiame laiške.

 
     

Adresas: Parko 15, LT-11205, Vilnius, tel.: 8-5-267-06-13, fax: 8-5-267-15-03. Sąskaita: LT347300010002464311,
AB "Hansabankas", Rotušės skyrius, kodas 73000
E-mail: info@club13.lt