Skip to content
Home » Kolorektalinio vėžio rizikos, požymių ir simptomų supratimas

Kolorektalinio vėžio rizikos, požymių ir simptomų supratimas

  • by

Nė vienas asmuo nenori susidurti su vėžiu. Nesvarbu, ar naujienos apima jus, draugą ar šeimos narį, jos dažniausiai sukelia nepaprastą ir gniuždantį jausmą. „Adult Gastroenterology Associates“ mano, kad supratimas apie ligos riziką gali padėti geriau diagnozuoti vėžį. Susipažinimas su gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio indikacijomis, simptomais ir bet kokia šeimos istorija gali padėti anksti aptikti šią ligą ir suteikti daugiau priežiūros galimybių.

Kaip atpažįstamas gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys?

Kolorektalinis vėžys yra liga, kuri prasideda storojoje žarnoje (storojoje žarnoje) arba tiesiojoje žarnoje. Kartais ši liga vadinama „storosios žarnos vėžiu“ arba „žarnyno vėžiu“, kai gaubtinės arba tiesiosios žarnos ląstelės dauginasi nekontroliuojamai. Storosios arba tiesiosios žarnos vėžys paprastai yra gydomas. Mūsų gydytojai rekomenduoja 45 metų ir vyresniems asmenims Talsoje reguliariai tikrintis gaubtinės žarnos vėžį, kad sumažintų riziką, kad ši liga nepastebės. Be to, jei jūsų šeimos narys sirgo gaubtinės žarnos vėžiu arba jums buvo diagnozuota žarnyno liga, pvz., Krono liga ar opinis kolitas, labai patartina pradėti tikrintis dėl gaubtinės žarnos vėžio, kai tik jums sukanka 45 metai.

Kokie yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio požymiai ir simptomai?

Be patarimo planuoti gaubtinės žarnos vėžio patikras reguliariai, taip pat rekomenduojame sužinoti apie gaubtinės žarnos vėžio požymius ir simptomus. Nors iš pradžių jie gali būti neaiškūs, šių požymių ir simptomų žinojimas gali padėti anksti nustatyti vėžį.

Kolorektalinio vėžio požymiai ir simptomai gali būti

  • Tuštinimosi ar tuštinimosi įpročių pokyčiai
  • Kraujas jūsų išmatose
  • Sunkus tuštinimasis arba viduriavimas
  • Pilvo spazmai, skausmai ar skausmai, kurie išlieka
  • Netyčinis svorio kritimas
  • Nepilnas žarnyno judėjimas

Nors šie požymiai ar simptomai gali atrodyti neaiškūs, jei jie kartojasi, idealu būtų susitarti dėl susitikimo su Adult Gastroenterology Associates, kad mūsų gastroenterologai galėtų daugiau sužinoti apie jūsų sveikatos problemas. Mūsų Tulsa (Oklahoma) virškinimo trakto specialistai siekia klysti, kai kalbama apie jūsų sveikatą.

Ar galiu susirgti gaubtinės žarnos vėžiu, jei jo šeimoje yra buvę?

Jei jūsų giminaičiui ar šeimos nariui buvo diagnozuotas gaubtinės žarnos vėžys, turėtumėte žinoti, kad jums gali padidėti šios ligos tikimybė. Rekomenduojame pasinaudoti šia informacija savo naudai ir priimti pagrįstus sprendimus, kada atlikti storosios žarnos vėžio tyrimus.

Primygtinai rekomenduojame, kad apsilankius pas gastroenterologą pateiktumėte tiek savo šeimos istorijos, kiek žinote. Atliekant patikrą, turėtumėte pateikti išsamią informaciją apie savo motinos, tėvo, brolių ir seserų sveikatos istoriją bei savo tėvo ir motinos šeimos narius (senelius, dėdes, tetas, sūnėnus, dukterėčias ir kt.). Turėtumėte paminėti, kokio tipo vėžys sirgo jūsų šeimos narys, kai buvo diagnozuotas, ir ar vėžys baigėsi mirtimi. Turėdami šią informaciją mūsų ekspertai gali sudaryti geriausią jūsų sveikatos profilaktikos planą.

Jei artimiausias jūsų šeimos narys sirgo gaubtinės žarnos vėžiu, Adult Gastroenterology Associates GI gydytojai gali pasiūlyti jums atlikti kolonoskopiją, kai jums apie 30 metų. Kai giminaitis nėra artimiausias šeimos narys, patariame pradėti storosios žarnos ir tiesiosios žarnos vėžio patikrą. apie 45.

Pasitikrinkite dėl gaubtinės žarnos vėžio Talsoje

Nors diagnozuotas vėžys yra bauginanti situacija, požymių, simptomų ir rizikos veiksnių supratimas gali padėti suprasti savo galimybes susirgti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu ir būti diagnozuotam kuo anksčiau. Adult Gastroenterology Associates mūsų komanda yra pasirengusi padėti jums ištirti ir aptikti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį.

Norėdami susitikti su GI gydytoju Talsoje, susisiekite su mūsų įstaiga šiandien.