Skip to content
Home » Kokios sąlygos sukelia kruvinas išmatas?

Kokios sąlygos sukelia kruvinas išmatas?

  • by

Suprantama, kad tuštinimosi metu pastebėjote raudoną kraują, tai kelia nerimą ir gali sukelti nerimą dėl bendros sveikatos. Tačiau žarnyno judėjimo kraujas (hematochezija) ne visada gali rodyti rimtą medicininę situaciją. Tamsios, kaštoninės arba ryškiai raudonos kruvinos išmatos gali atsirasti dėl įvairių sąlygų.

Gastroenterologai Adult Gastroenterology Associates Talsoje, Oklahomoje, reguliariai sprendžia šį susirūpinimą ir gali tiksliai nustatyti kraujavimo iš virškinimo trakto priežastį.

Ką gali reikšti kruvinos išmatos?

Tamsiai arba ryškiai raudonas kraujas išmatose yra ženklas, kad kažkur virškinimo trakte (GI) įvyko kraujavimas. Kraujavimas gali atsirasti bet kurioje GI sistemos vietoje, kuri prasideda nuo stemplės ir baigiasi tiesiojoje žarnoje. Kai kuriais atvejais, kraujavimas iš virškinimo trakto arba kraujas išmatose gali atsirasti dėl nedidelių GI problemų, kurias lengva valdyti ir kurias galima gydyti be ypatingos priežiūros.

Tačiau kadangi kruvinos išmatos taip pat gali būti daugelio reikšmingų virškinimo trakto ligų įrodymas, labai svarbu kuo greičiau pasikonsultuoti su specializuotu gydytoju, kad būtų nustatytas jų šaltinis.

Kokios yra kraujo atsiradimo išmatose priežastys?

Nors kruvinas tuštinimasis gali būti visiškai gerybinis, tai taip pat gali būti rimtesnės medicininės problemos, kuriai reikalinga profesionali priežiūra, požymis.

6 kraujavimo iš tiesiosios žarnos priežastys išmatose

  1. Storosios žarnos vėžys
  2. Skrandžio vėžys
  3. Krono liga
  4. Opinis kolitas
  5. Analiniai įtrūkimai
  6. Hemorojus

Ar turėčiau kreiptis į gydytoją dėl kruvinų išmatų?

Bet kokius tamsaus ar šviežio kraujo išmatose atvejus, kurie išlieka, turi įvertinti gastroenterologas. Profesionalus gydymas turėtų būti atliekamas, jei išmatose yra daug kraujo arba atsiranda tokių simptomų, kaip laisvos išmatos, pilvo skausmas, išsekimas, galvos svaigimas ar kitos problemos.

Adult Gastroenterology Associates GI gydytojai gali atlikti daugybę testų, kad sužinotų, kurioje virškinimo trakto srityje prasideda kraujavimas. Be to, jie gali nurodyti kraujo išmatose priežastis ir nuspręsti, ar reikalinga tolesnė priežiūra. Įprastos paslaugos, naudojamos kraujavimo iš tiesiosios žarnos arba raudonojo kraujo išmatose priežasčiai ištirti:

Viršutinė endoskopija:

Viršutinės endoskopijos (taip pat vadinamos viršutine GI) procesas apima ilgo objektyvo su kamera įdėjimą per burną ir į žarnyno traktą. Kaip diagnostinė procedūra, ji gali padėti nustatyti, ar kraujas išmatose gali kilti dėl problemų, pažeidžiančių skrandį, stemplę ar gerklę, kurios sudaro viršutinę virškinimo sistemos dalį.

Kapsulės endoskopija:

Kapsulės endoskopijos procedūros metu nuryjama mažytė kapsulė, kurioje yra belaidė kamera, panaši į geriamąją tabletę. Maža kamera fiksuoja ir perduoda virškinimo sistemos vaizdus, ​​kai ji pernešama per viršutinį virškinimo traktą ir plonąją žarną.

Išmatų tyrimai (išmatų kultūros):

Šio tipo laboratoriniai tyrimai gali nustatyti paslėpto (okultinio) kraujo buvimą išmatose, o tai gali būti gaubtinės žarnos vėžio ar kitų GI sveikatos problemų rodiklis.

Kolonoskopija:

Šios procedūros metu naudojamas ilgas lankstus prietaisas su vaizdo kamera, perteikiantis gyvą gaubtinės žarnos (storosios žarnos) gleivinės vaizdą. GI specialistai gali atlikti šią procedūrą, norėdami nustatyti tiesiosios žarnos ar storosios žarnos būkles ar auglius, kurie gali prisidėti prie kruvinų išmatų arba kraujavimo iš tiesiosios žarnos. Gaubtinės žarnos polipai taip pat gali būti sprendžiami kolonoskopijos metu, o tai gali padėti laikui bėgant sumažinti gaubtinės žarnos vėžio tikimybę.

Speciali virškinimo trakto priežiūra Talsoje, gerai

Virškinimo sveikata yra labai svarbi jūsų bendros sveikatos ir gerovės dalis. Jei po tuštinimosi pastebėjote bet kokius kraujo išmatose požymius, labai svarbu kreiptis į GI gydytoją, kad būtų diagnozuota priežastis ir padėtumėte pagerinti jūsų sveikatą.

Susisiekite su Adult Gastroenterology Associates Talsoje šiandien ir susitarkite dėl susitikimo su kvalifikuotu virškinimo trakto specialistu.