Skip to content
Home » Kokie yra pagrindiniai faktai ir statistika apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį?

Kokie yra pagrindiniai faktai ir statistika apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį?

  • by

Storosios ir tiesiosios žarnos vėžys yra antra pagrindinė suaugusiųjų mirčių, susijusių su vėžiu, priežastis. Tačiau jis taip pat yra vienas iš labiausiai atpažįstamų ir pagal įvairius scenarijus išvengiamų vėžio atvejų atliekant įprastinius patikrinimus. Kadangi kitas mėnuo yra informuotumo apie gaubtinės žarnos vėžį mėnuo, Adult Gastroenterology Associates stengiasi pasidalinti gaubtinės žarnos vėžio faktais ir informacija, kuri gali padėti išsaugoti bendrą jūsų sveikatą.

Adult Gastroenterology Associates išlieka pažangiausioje virškinimo trakto sveikatos srityje ir padeda asmenims bei jų šeimos nariams diagnozuojant ir gydant storosios žarnos arba tiesiosios žarnos vėžį. Norėdami sužinoti daugiau apie mūsų patyrusią virškinamojo trakto specialistų komandą arba rasti šalia jūsų esantį kolonoskopijos gydytoją, šiandien susisiekite su mūsų gastroenterologijos biuru Talsoje, Oklahomoje.

Kas yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys?

Kolorektalinis vėžys yra nekontroliuojamas ląstelių augimas, kuris prasideda storojoje žarnoje (storojoje žarnoje) arba tiesiojoje žarnoje ir taip pat vadinamas žarnyno vėžiu arba gaubtinės žarnos vėžiu. Kolorektalinis vėžys yra labai dažnas. Tiesą sakant, 1 iš 25 moterų ir 1 iš 23 vyrų tam tikru gyvenimo momentu bus diagnozuotas gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys. Remiantis Amerikos vėžio draugija, 2021 m. buvo diagnozuota beveik 150 000 naujų gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio atvejų.

Kokie yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio simptomai?

Gali praeiti maždaug dešimt metų, kol iki piktybinis augimas (polipas) gaubtinėje arba tiesiojoje žarnoje virsta vėžiu, o ankstyvosiose stadijose gaubtinės žarnos vėžys greičiausiai neturės jokių akivaizdžių simptomų ar kitų požymių. Jei asmeniui yra gaubtinės žarnos vėžio požymių, jis gali patirti:

  • Tuštinimosi įpročių pasikeitimas
  • Nuolatinis viduriavimas
  • Nepaaiškinamas svorio kritimas
  • Skausmas pilvo srityje
  • Kraujas išmatose

Jei jums ar jūsų mylimam žmogui pasireiškia bet kuris iš šių gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio simptomų, kuo greičiau susisiekite su Adult Gastroenterology Associates.

Kokie yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio rizikos veiksniai?

Nors tiksli gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio priežastis nėra aiški, yra keletas veiksnių, dėl kurių kai kuriems žmonėms kyla didesnė rizika. Tokie rizikos veiksniai yra:

Uždegiminė žarnų liga

Žmonės, kuriems diagnozuota Krono liga arba opinis kolitas, turi didesnę galimybę susirgti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu.

Amžius

Nors gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys gali išsivystyti ir jaunesniems pacientams, apie 88% naujų diagnozuotų atvejų atsiranda vyresniems nei 50 metų pacientams, tačiau pastaraisiais metais pastebima tendencija diagnozuoti anksčiau. Todėl rekomenduojamas įprastinės patikros amžius buvo pakeistas iki 45 metų.

Šeimos storosios žarnos vėžio istorija

Maždaug 25–30% storosios žarnos vėžiu sergančių asmenų turi šeimos narį, kuriam taip pat buvo diagnozuota ši liga.

Kaip diagnozuojamas gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys?

Kolorektalinis vėžys paprastai aptinkamas ir diagnozuojamas vėžio patikros proceso, pavyzdžiui, kolonoskopijos, metu. Nors gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys paprastai yra labai išgydomas, jei jis aptinkamas anksti, maždaug vienas iš trijų JAV suaugusiųjų neturi naujausių gaubtinės žarnos vėžio įvertinimų. Ligų kontrolės ir prevencijos centras spėja, kad apie 68% mirčių dėl gaubtinės žarnos vėžio būtų galima išvengti, jei visi tinkami asmenys neatsiliktų nuo savo kolonoskopijos patikrų.

JAV prevencinių tarnybų darbo grupė rekomenduoja, kad pirmą kartą kolonoskopiją atliktumėte sulaukus 45 metų, jei jūsų rizika yra vidutinė. Norėdami suplanuoti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio patikrą Talsoje, susisiekite su netoliese esančiu suaugusiųjų gastroenterologijos asociacijos biuru.

Ištirkite dėl gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio Talsoje

Nustačius pradines stadijas, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio prognozė paprastai yra labai palanki. Vėžys, kuris nėra išsivystęs toliau nei gaubtinė ar tiesioji žarna, dažnai gali būti sėkmingai išgydomas, kai penkerių metų išgyvenamumas yra apie 90%. Jei norite sužinoti daugiau apie storosios žarnos vėžio tyrimus, susisiekite su mūsų komanda šiandien.

Gydytojų vadovaujamas GI gydytojų tinklas Adult Gastroenterology Associates tikisi padėti jums apsaugoti jūsų sveikatą.