Skip to content
Home » Kokie yra dažni blogos virškinimo sistemos požymiai ir simptomai?

Kokie yra dažni blogos virškinimo sistemos požymiai ir simptomai?

  • by

Nerimą keliantys simptomai, tokie kaip pilvo skausmas, besitęsiantis viduriavimas ar neplanuoti svorio pokyčiai, gali būti ne tik nepatogumas. Jei dažnai jaučiate prastos GI sveikatos simptomus, galite susirgti GI liga. Neignoruokite prastos virškinimo sistemos simptomų. Jei pastebite skirtingus simptomus, pvz., Tuštinimosi įpročių svyravimus ar potraukį maistui, atkreipkite į tai sertifikuotą virškinimo trakto gydytoją Talsoje. Kalbėdami su „Adult Gastroenterology Associates“ paslaugų teikėju galite nustatyti virškinimo trakto problemas ir sužinoti, kaip pagerinti bendrą gyvenimo kokybę.

Kokie yra dažni prastos žarnyno sveikatos simptomai?

Daugeliui žmonių retkarčiais skauda pilvą arba retkarčiais rėmuo yra normalu. Lėtinės virškinimo trakto simptomų problemos gali reikšti, kad kažkas turi įtakos jūsų žarnyno sveikatai. Jei nuolat jaučiate bet kurį iš šių simptomų, tai gali būti nesveiko žarnyno rezultatas:

Nuotaikos pokyčiai

Depresija ir nerimas gali būti prastos GI sveikatos pasekmė.

Diskomfortas skrandyje

Nuolatinis dujų susidarymas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas gali reikšti, kad jūsų virškinimo sistema turi problemų skaidant maistą ir pašalinant atliekas.

Maisto potraukis

Didelis noras valgyti tam tikrus maisto produktus, pavyzdžiui, cukrų, gali būti GI bakterijų disbalanso ar mitybos trūkumo simptomas.

Išmatų pasikeitimas

Jei skiriasi jūsų išmatų konsistencija ar spalva, pavyzdžiui, jei išmatos yra laisvos arba šviesios spalvos, gali būti laikas pasikonsultuoti su gydytoju.

Netyčiniai svorio pokyčiai

Nepaaiškinamas, staigus svorio netekimas ar padidėjimas gali reikšti, kad jūsų kūnas stengiasi įsisavinti maistines medžiagas, kaupti riebalus ar atsikratyti atliekų.

Migrenos

Galvos skausmas gali rodyti, kad kažkas vyksta virškinimo trakte, ypač jei taip pat atsiranda pykinimas ir vėmimas.

Autoimuninės problemos

Nesubalansuotos GI bakterijos gali sukelti problemų dėl autoimuninių ligų.

Odos dirginimas/alergija

Uždegiminės odos problemos, įskaitant psoriazę, egzemą ir spuogus, buvo susijusios su žarnyno sveikata.

Nuovargis

Nuolatinis išsekimas gali būti susijęs su jūsų GI sistemos gebėjimu įsisavinti maistines medžiagas.

Jei turite kokių nors iš čia paminėtų simptomų ar kitų susirūpinimą keliančių simptomų, pvz., dažnas rūgšties refliuksas arba kraujas išmatose, susitarkite dėl susitikimo su vienu iš mūsų virškinimo sistemos specialistų Talsoje, kad patikrintų jūsų virškinimo būklę.

Kokios sąlygos ar ligos gali sukelti blogą GI sveikatą?

Požymiai ir simptomai, kuriuos patiriate, gali rodyti susirūpinimą dėl GI sveikatos būklės. Kai kurios sąlygos, kurios gali sukelti simptomus, yra šios:

Vėžys

Vėžys virškinimo trakte, pavyzdžiui, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys ir skrandžio vėžys, gali sukelti didelių virškinimo sistemos problemų.

Uždegiminė žarnų liga

Tokios būklės kaip Krono liga ir opinis kolitas sukelia virškinimo trakto uždegimą.

Celiakija

Organizmo imuninės sistemos atsakas į glitimą kenkia plonajai žarnai.

Kaip galiu pagerinti savo žarnyno sveikatą?

Nors svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo, raginame pasikalbėti su gydytoju, jei kyla problemų, kurios gali rodyti prastą GI sveikatą. Suaugusiųjų gastroenterologijos specialistas galės jums pranešti, ar reikia įvertinti svarbesnę būklę, ar bet kokie gyvenimo būdo patobulinimai gali padėti pagerinti žarnyno sveikatą. Gydytojas gali rekomenduoti bet kurį iš šių pakeitimų:

  • Mesti rūkyti
  • Į savo racioną įtraukite probiotikų
  • Reguliariai mankštinkitės
  • Gerkite daug vandens
  • Stebėkite maisto netoleravimą
  • Valgykite daugiau skaidulų
  • Kiekvieną naktį miegokite 7–8 valandas

Suplanuokite susitikimą su GI gydytoju Talsoje, gerai

Jei atsiranda prastos virškinimo trakto sveikatos požymių ar simptomų, tai gali reikšti rimtesnę medicininę problemą. Maloniai prašome neatsižvelgti į jokius signalus, kuriuos jūsų kūnas perduoda skrandžio sutrikimu, potraukiu maistu ir nenumatytais svorio pokyčiais. Norėdami geriausiai suprasti ir nustatyti virškinimo sutrikimus, galite pasikonsultuoti su GI gydytoju Talsoje.

Norėdami rasti kvalifikuotą gastroenterologą šalia jūsų, susisiekite su mumis šiandien. Bendradarbiaudami su mūsų komanda galite tikėtis, kad į pacientą orientuota priežiūra padės valdyti ir pagerinti žarnyno sveikatą, o tai savo ruožtu padės mėgautis geresniu gyvenimo lygiu.