Skip to content
Home » Kodėl svarbu atlikti įprastines kolonoskopijas?

Kodėl svarbu atlikti įprastines kolonoskopijas?

  • by

Ar žinote, kad storosios žarnos vėžiu sergančių asmenų penkerių metų išgyvenamumas yra 90%, jei jis diagnozuojamas ir gydomas ankstyvoje progresavimo stadijoje? Diagnozuojant gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį bei kitas storosios žarnos problemas, kolonoskopija turi reputaciją tarp virškinimo trakto specialistų kaip patikimiausias ir veiksmingiausias tyrimas.

„Adult Gastroenterology Associates“ specialistai reguliariai atlieka kolonoskopijos patikras asmenims visoje bendruomenėje. Skaitykite toliau, nes mūsų „Tulsa, OK“ virškinimo sveikatos komanda paaiškina daugiau apie svarbų kolonoskopijos vaidmenį saugant jūsų GI sveikatą ir gerovę.

Kas yra geras kandidatas kolonoskopijai?

Periodinės kolonoskopijos rekomenduojamos 45 metų ir vyresniems asmenims. Net jei esate jaunesnis, jums gali būti patarta pasitikrinti dėl vėžio, jei atitinka bet kurį iš šių kriterijų:

● sergate uždegimine žarnyno liga (IBD) (pvz., opiniu kolitu arba Krono liga);
● Turite simptomų, kurie gali rodyti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį, pvz.:
o Viduriavimas
o Pilvo skausmas arba diskomfortas
o Netyčinis svorio kritimas
o Vidurių užkietėjimas
o Kraujas jūsų išmatose
● Jūsų šeimos sveikatos istorijoje yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio arba polipų

Svarbu suprasti, kad aukščiau išvardyti simptomai taip pat rodo kitus virškinimo sutrikimus, todėl būtina atlikti kolonoskopiją, kad būtų galima įvertinti GI simptomus ir sveikatą. Susisiekite su Adult Gastroenterology Associates, kad sužinotumėte daugiau informacijos apie kitus sutrikimus, kurie gali būti aptikti atliekant kolonoskopiją.

Kiek trunka kolonoskopijos procesas?

Paprastai visas kolonoskopijos procesas paprastai trunka kelias valandas nuo pasiruošimo iki atsigavimo. Turėsite atvykti į savo kolonoskopijos gydytojo įstaigą arba endoskopijos centrą Talsoje, gerai, 1–1,5 valandos prieš numatytą egzamino laiką. Taip turėsite daugiau laiko sutvarkyti visus reikalingus dokumentus ir persirengti medicininį chalatą. Tada būsite nuvesti į procedūrų kambarį, kur komanda skirs sedaciją, kad kolonoskopijos metu atsipalaiduotumėte ir jaustumėtės lengvai.

Paprastai kalbant, atrankinės kolonoskopijos egzaminas gali trukti 15–30 minučių. Jūsų specialistas atsargiai nukreips kolonoskopą (ploną, prie zondo pritvirtintą kamerą) į tiesiąją žarną, palaipsniui stumdamas jį į priekį ir žiūrėdamas tiesioginį vaizdo įrašą, ar nėra sutrikimų. Jei atrankos metu aptinkami kolorektaliniai polipai, jūsų gastroenterologas gali juos pašalinti tyrimo metu.

Po egzamino atsipalaiduosite atsigavimo kambaryje, kad raminantis poveikis išsisklaidytų. Tai gali užtrukti maždaug valandą, priklausomai nuo sedacijos kiekio ir individualios reakcijos į jį. Likusią dienos dalį vis tiek galite jaustis mieguisti, todėl pasirūpinkite patikimu važiavimu namo. Be to, atsigavimo metu geriausia vengti bet kokių pastangų ar pasirašyti svarbių dokumentų. Jums bus pateikta kolonoskopijos rezultatų ataskaita, o GI gydytojas turėtų susisiekti su bet kokiais biopsijos rezultatais, paprastai maždaug per savaitę.

Kolonoskopijos patikros tikrai yra minimali investicija į laiką, kad būtų užtikrintas jų teikiamas diagnostikos pranašumas. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, ko tikėtis iš kolonoskopijos egzamino, susisiekite su suaugusiųjų gastroenterologijos asociacijos vieta savo bendruomenėje, kad surastumėte valdybos sertifikuotą gydytoją, siūlantį kolonoskopijas Talsoje, gerai.

Ar yra kokių nors kolonoskopijos pavojų, apie kuriuos turėčiau žinoti?

Vertinant su procedūra susijusią riziką, yra nedidelė tikimybė, kad kai kurios indikacijos ar problemos (įskaitant gaubtinės žarnos ar tiesiosios žarnos augimą) gali būti sunkiai matomos kolonoskopijos rezultatuose. Labai svarbu susisiekti su savo GI specialistu ir pasakyti jam apie visus naujus ar išliekančius simptomus.

Papildoma galima rizika, susijusi su kolonoskopijos patikra, yra storosios žarnos perforacija, neigiamas atsakas į raminamąjį vaistą arba vidinis kraujavimas (jei buvo pašalintos bet kokios išaugos). Tačiau atminkite, kad mažiau nei 1% kolonoskopijos egzaminų turi komplikacijų, kurių dauguma yra nedidelės. Jei turite kokių nors rūpesčių ar klausimų, susijusių su galima rizika, susijusia su kolonoskopija, mūsų Adult Gastroenterology Associates paslaugų teikėjai mielai aptars su jumis susijusius klausimus.

Bendradarbiaukite su kolonoskopijos gydytoju Talsoje, gerai

Atsižvelgiant į tai, kad gaubtinės žarnos vėžio dažnis didėja jaunesniems suaugusiems, negalima per daug pabrėžti kolonoskopijos planavimo svarbos siekiant apsaugoti jūsų GI sveikatą. Jei esate 45 metų ar vyresnis arba turite padidėjusią gaubtinės žarnos vėžio tikimybę, susisiekite su Adult Gastroenterology Associates gastroenterologais, kad suplanuotų kolonoskopijos procedūrą. Imkitės iniciatyvos dėl savo virškinimo sveikatos ir nedelsdami susisiekite su mūsų „Tulsa, OK“ praktika.