Skip to content
Home » Kodėl moterys turi pasitikrinti dėl storosios žarnos vėžio

Kodėl moterys turi pasitikrinti dėl storosios žarnos vėžio

  • by

Ar rožinė jūsų mėgstamiausia šio mėnesio spalva? Visi, visur dėvi rožinę. Krūties vėžio žinomumo prekės ženklo spalva yra tokia pat spalio mėnesio sinonimas kaip krentantys lapai ir Helovinas. Vis dėlto visus rožinius kaspinus, kepures ir galvos raiščius reikia susieti dar vieną spalvą, kad palaikytumėte moteris jūsų gyvenime – mėlyną.

Paplitusi klaidinga nuomonė, kad moterų storosios žarnos vėžys neserga. Tačiau gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys yra trečia pagrindinė mirties nuo vėžio priežastis, atitinkamai atsiliekanti nuo plaučių ir krūties vėžio. Kolorektaliniu vėžiu serga ir vyrai, ir moterys. Ir neseniai atliktas tyrimas parodė, kad moterų iki 49 metų storosios žarnos vėžio dažnis išaugo 62 procentais. Jei dėvite rožinę nuo krūties vėžio, būtinai pridėkite šiek tiek mėlynos spalvos – storosios žarnos vėžys žudo ir moteris, o jo galima išvengti.

Moterims gresia storosios žarnos vėžys

Nors mažiau vyrų nei moterų kreipiasi į savo gydytoją reguliariai, daugiau moterų kovoja su storosios žarnos vėžio tema. Galų gale, kiek moterų nori garsiai kalbėti apie žarnyno veiklą? Atėjo laikas kalbėti apie gaubtinės žarnos vėžį, simptomus ir rizikos veiksnius padaryti daug mažiau tabu.

Visi Moterys, sulaukusios 50 metų, vidutiniškai rizikuoja susirgti gaubtinės žarnos vėžiu. Nauji tyrimai rodo, kad 45 metų amžius yra idealesnis minimalus atrankos amžius, nes kolorektalinio vėžio atvejų daugėja – iki 50 procentų tarp jaunesnių nei 55 metų žmonių.

Moterims, sergančioms Lyncho sindromu, vėžiu, kuris yra paveldimos genetinės mutacijos rezultatas, yra dar didesnė kolorektalinio vėžio rizika iki 50 metų amžiaus.

Kokie yra storosios žarnos vėžio simptomai ir rizikos veiksniai?

Moterų, kurių giminaičiams buvo diagnozuoti pažengę polipai arba gaubtinės žarnos vėžys, rizikos veiksniai skiriasi. Tokiais atvejais yra didesnė ligos rizika. 45 metų ir vyresnėms moterims profilaktika yra pasitikrinti. Dažniausias vyresnio amžiaus amerikiečių simptomas nėra jokių simptomų, o tai reiškia, kad jums reikia pasitikrinti iki 50 metų amžiaus.

Jei jaučiate kurį nors iš šių simptomų, nemirkite iš gėdos –pasikalbėkite su savo gydytoju. Tai tikrai nėra tabu, kai tai gali išgelbėti jūsų gyvybę.

  • Tuštinimosi įpročių pokytis (padidėjęs vidurių užkietėjimas, viduriavimas arba išmatų susiaurėjimas)
  • Jausmas, kad reikia tuštintis, bet negaliu to padaryti
  • Kraujavimas iš tiesiosios žarnos
  • Tamsios išmatos arba kraujas išmatose
  • Mėšlungis arba pilvo (pilvo) skausmas
  • Silpnumas ir nuovargis
  • Netyčinis svorio kritimas

Kaip išvengti gaubtinės žarnos vėžio

Informacijos apie krūties vėžį kampanijų dėka gerokai padaugėjo moterų, kurioms atliekama įprastinė mamografija, tačiau tik nedaugelis moterų įsitikina, kad gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio patikros joms bus suplanuotos ir baigtos iki 50 metų amžiaus. Siekdama kovoti su didėjančiu gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio paplitimu tarp jaunesnių nei 55 metų amžiaus žmonių, įskaitant ir ypač moteris, Amerikos vėžio draugija neseniai sumažino rekomenduojamą amžių pirmą kartą atlikti storosios žarnos vėžio patikrą iki 45 metų.

Jei esate 45 metų ar vyresnis, laikas pasitikrinti. Jei esate jaunesnis nei 45 metų, bet jaučiate simptomus, pasitarkite su gydytoju. Atminkite, kad gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys yra trečia pagrindinė mirties nuo vėžio priežastis ir tai nėra liga, kuria serga tik vyrai ar „seno amžiaus žmonės“. Tu reikia pasitikrinti.

Jei jaučiate simptomus arba turite suplanuoti kolonoskopijos patikrą, susisiekite su ekspertų gastroenterologijos komanda Tulsa endoskopijos centre 918-438-7050 arba užpildykite susitikimo užklausos formą ir kai kurie su jumis susisieks netrukus. Tulsa endoskopijos centre kiekvienas GI gydytojas yra apmokytas gastroenterologijos srityje, medicinos personalas yra labai specializuotas atliekant endoskopines procedūras, o jūs gausite aukščiausios kokybės priežiūrą patogioje, privačioje aplinkoje už nedidelę sumą, kurią ligoninės ima už tą patį. ambulatorinė procedūra. Suplanuokite patikrinimą šiandien – sutaupykite tavo gyvenimas!