Skip to content
Home » Kodėl kolonoskopija yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio diagnozavimo standartas?

Kodėl kolonoskopija yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio diagnozavimo standartas?

  • by

Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo kolorektalinio vėžio kasmet miršta beveik 50 000 žmonių. Tai antra pagal dažnumą abiejų lyčių vėžio mirčių priežastis. Laimei, jis yra labai išgydomas ir, greitai sugavus, prognozė gali būti labai teigiama.

Maisto ir vaistų administracija leido atlikti trijų prekių ženklų namuose atliekamus kolorektalinio vėžio atrankos testus. Šie tyrimai atliekami atskleidžiant vėžinius pokyčius išmatose, pvz., kraujavimą arba gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio DNR žymenis. Nors dėl santykinai lengvų šių egzaminų jie gali atrodyti kaip geras pakaitalas, svarbu pripažinti, kad kolonoskopija ir toliau yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio nustatymo ir prevencijos etalonas. Vyrams ir moterims iš Tulsa, Oklahoma, virškinamojo trakto specialistas, galintis atlikti kolonoskopiją, yra prieinamas vietinėje suaugusiųjų gastroenterologijos asociacijoje.

Kodėl turėtumėte atlikti kolonoskopijos egzaminą?

Ankstyvas atradimas yra labai svarbus norint nugalėti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį. Jei vėžys žarnyne aptinkamas dar nespėjus jam metastazuoti, penkerių metų išgyvenamumas siekia beveik 90%. Nors yra ir kitų gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tikrinimo metodų, nė vienas iš jų nepasirodė toks tikslus ir patikimas kaip kolonoskopinis patikrinimas. Geriausi ginklai kovojant su gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu yra žinios apie storosios žarnos vėžį ir įprastinės kolonoskopijos.

Kaip veikia kolonoskopija?

Prieš tyrimą jūsų gastroenterologas pateiks jums parengiamąsias instrukcijas, kad įsitikintų, jog jūsų žarnynas yra tuščias visos procedūros metu. Šios kryptys gali apimti:

Pasninkas

Jūsų gali būti paprašyta atsisakyti kieto maisto ir gerti tik skaidrius skysčius dieną prieš tyrimą.

Vidurius laisvinančių vaistų vartojimas

Jūsų gastroenterologas gali suteikti jums vidurius laisvinančių arba „žarnyno paruošimo“, kad ištuštintų gaubtinę žarną naktį prieš kolonoskopiją arba ryte.

Reguliuojantys vaistus

Jei vartojate vaistus nuo diabeto, kraujospūdžio ar širdies sutrikimų, gali tekti koreguoti dozę arba laikinai nutraukti jų vartojimą.

Kolonoskopijos metu jums greičiausiai bus skirta švelni sedacija, kuri padės jaustis atsipalaidavusiam, o tada bus nurodyta pailsėti ant šono. Plonas, lankstus vamzdelis su vaizdo kamera gale bus įkištas per tiesiąją žarną ir į storąją žarną. Šis vamzdelis arba kolonoskopas yra pakankamai ilgas, kad išsiplėstų per visą dvitaškį. Jūsų gastroenterologas ištirs vaizdo įrašą iš kameros vaizdo monitoriuje ir ieškos nenormalių sričių. Aptikus augimą (polipą) ar kitą anomaliją, per kolonoskopą galima naudoti prietaisus audinių biopsijai paimti.

Kada rekomenduojama atlikti kolonoskopijos tyrimą?

Kaip rekomenduoja JAV prevencinių tarnybų darbo grupė (USPSTF), pacientai turėtų planuoti pradinę kolonoskopijos patikrą 45 metų amžiaus, o vėliau – kartą per dešimtmetį tiems, kuriems yra vidutinė rizika. Kai pacientams yra didesnė tikimybė susirgti gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžiu, mūsų GI specialistai gali patarti pasitikrinti kartą per 3–5 metus.

Dažni kolorektalinio vėžio rizikos veiksniai

  • 2 tipo cukrinis diabetas
  • Šeimos storosios žarnos vėžio istorija
  • Virškinimo sutrikimai, pvz., Krono liga ir uždegiminė žarnyno liga (IBD)
  • Asmeninė didelių polipų, daugybinių polipų arba gaubtinės arba tiesiosios žarnos vėžio istorija

Storosios žarnos vėžio požymiai ar simptomai

  • Viduriavimas
  • Kruvinos išmatos
  • Pykinimas ir vėmimas
  • Skausmas pilvo srityje
  • Nuolatinis vidurių užkietėjimas

Jei pasireikštų bet kuri iš šių požymių, paskambinkite Adult Gastroenterology Associates, kad kuo greičiau susitiktumėte su GI specialistu Talsoje.

Kodėl kolonoskopija yra auksinis standartas?

Nors tam tikrus namuose naudojamus patikros rinkinius patvirtino Maisto ir vaistų administracija, kolonoskopija vis dar yra veiksmingiausias gaubtinės arba tiesiosios žarnos vėžio nustatymo metodas. Be to, potencialiai vėžiniai ar dideli polipai gali būti iškirpti kolonoskopijos būdu, o tai sumažina papildomų procedūrų poreikį. Asmuo, kurio atrankos namuose testas yra teigiamas, vis tiek turės planuoti kolonoskopiją, kad patvirtintų šiuos rezultatus ir būtų pašalinti visi vėžiniai ar ikivėžiniai polipai.

Reikia planuoti gaubtinės žarnos vėžio patikrą Talsoje, Oklahomoje?

Jei esate 45 metų ar vyresnis, periodinis gaubtinės žarnos vėžio patikrinimas yra svarbi jūsų gerovės apsaugos dalis. „Adult Gastroenterology Associates“ atliekamos kolonoskopijos gali padėti aptikti ir užkirsti kelią gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiui, suteikdamos gerą galimybę kovoti su vėžiu, jei vėžys bus pastebėtas anksti, ir ramybę, jei nesergate vėžiu.

Norėdami suplanuoti kolonoskopiją Talsoje arba gauti daugiau informacijos apie apsisaugą nuo gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio, susisiekite su mūsų GI komanda.