Skip to content
Home » Ko tikėtis kolonoskopijos metu

Ko tikėtis kolonoskopijos metu

  • by

Periodiniai gaubtinės ir tiesiosios žarnos patikrinimai yra vienas iš galingiausių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo kolorektalinio vėžio arba anksti jį sugauti. Deja, šiek tiek daugiau nei pusei tinkamų suaugusiųjų nebuvo atlikta pradinė kolonoskopinė patikra. Remiantis Amerikos vėžio draugija (ACS), suaugusieji, kuriems yra vidutinė tikimybė susirgti gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžiu, turėtų pradėti reguliariai tikrintis, kai jiems sukanka 45 metai..

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) teigia, kad milijonams žmonių JAV neatliekami storosios žarnos vėžio patikros tyrimai, kaip rekomenduojama, todėl sumažėja ankstyvo diagnozavimo galimybė. Norėdami sužinoti, ar turite teisę atlikti kolonoskopijos patikrinimą, susisiekite su Adult Gastroenterology Associates komanda ir rezervuokite susitikimą. Mūsų išmanantys GI gydytojai dažniausiai atlieka kolonoskopijas pacientams visoje Tulsoje, Oklahomos srityje.

Kas yra kolonoskopija?

Kolonoskopija yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio įvertinimas kuri atliekama naudojant ploną, lankstymo vamzdelio formos įrenginį su mini kamera. Šią sritį per tiesiąją žarną ir į storąją žarną įveda „Adult Gastroenterology Associates GI“ specialistas, norėdamas nuskaityti, ar nėra polipų (ataugų) ar kitų galimų nelygumų. Jei randamas nenormalus audinys, jis gali būti pašalintas atliekant patologinį įvertinimą. Asmenims prieš patikros procedūrą suteikiamas saugus, greitai veikiantis sedacinis vaistas, kuris padės atsipalaiduoti ir patogiai atlikti procedūrą.

Kaip atsigauna po kolonoskopijos?

Kai baigsis pradinė kolonoskopija ir anestezija pradės nykti, mūsų medicinos ekspertai kartu su jumis aptars visus atradimus ar papildomų tyrimų poreikį. Jei aptiksime bet kokią būklę, kurią reikia toliau analizuoti, mūsų GI specialistai parengs išsamų gydymo planą, pritaikytą jūsų sveikatos poreikiams. Rekomenduojame, kad po kolonoskopijos jus namo palydėtų giminaitis ar draugas. Kai visi anestezijos padariniai susilpnėja, per 24 valandas turėtumėte grįžti prie įprastos veiklos ir pradėti vartoti maistą. Kartais žmonės praneša, kad pirmosiomis dienomis pasireiškė nedidelis šalutinis poveikis, pvz., mėšlungis, dujų susidarymas ir pilvo pūtimas. Jei jus paveikė stiprus skausmas, karščiavimas ar kraujavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kaip dažnai turėčiau atlikti kolonoskopijos procedūrą?

Gydytojai rekomenduoja asmenims, kuriems yra vidutinė rizika susirgti gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžiu, pradėti tikrintis nuo 45 metų amžiaus.. Reguliarūs gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tyrimai turėtų būti atliekami kas dešimt metų, kol asmeniui sukanka 75 metai. Sulaukę 75 metų, kiekvienas asmuo turėtų pasikalbėti su savo GI specialistu apie atrankos protokolus, atitinkančius jo sveikatos priežiūros reikalavimus.

Kodėl svarbu reguliariai tikrintis gaubtinės žarnos vėžį?

Kolonoskopija gali leisti diagnozuoti pradines storosios žarnos vėžio stadijas, tačiau šis procesas taip pat gali aptikti galimus kitų virškinimo problemų šaltinius, tokius kaip hemorojus, lėtiniai tuštinimosi įpročių svyravimai (vidurių užkietėjimas ir (arba) viduriavimas), anorektalinės / pilvo ertmės priežastys. skausmas, kraujavimas ir anemija bei staigus ar nepaaiškinamas svorio kritimas. Išskirtinės kvalifikacijos virškinimo trakto specialistai Adult Gastroenterology Associates naudoja pažangias technologijas ir procedūras, kad nustatytų ir gydytų daugybę ligų, turinčių įtakos virškinimo sveikatai ir gerovei.

Kaip galiu užsisakyti pirmąją kolonoskopiją Talsoje?

Reguliarūs gaubtinės žarnos vėžio tyrimai yra optimalus būdas nustatyti šią GI ligą. Jei esate 45 metų ar vyresni ir turite vidutinę storosios žarnos vėžio riziką, rekomenduojame kuo greičiau atlikti pradinę kolonoskopiją Adult Gastroenterology Associates. Norėdami užsisakyti apsilankymą pas vieną iš mūsų Tulsa gastroenterologų, susisiekite su mūsų biurais šiandien.