Skip to content
Home » Kiek rimtas yra NASH? | Informacija apie nealkoholinį steatohepatitą

Kiek rimtas yra NASH? | Informacija apie nealkoholinį steatohepatitą

  • by

NASH (nealkoholinis steatohepatitas) yra liga, kuri sukelia kepenų uždegimą ir pažeidimą dėl riebalų kaupimosi kepenyse. Nealkoholinės suriebėjusios kepenų ligos (NAFLD) atmaina, ši kepenų problema gali sukelti randus ir tokias ligas kaip kepenų cirozė. Mūsų gastroenterologai Tulsoje, Oklahomoje, teikia diagnostikos paslaugas ir individualiai prižiūri NASH ir kitas kepenų problemas. Norėdami gauti daugiau informacijos apie šią kepenų problemą ir kaip ją galima valdyti, toliau skaitykite šį įrašą ir susitarkite dėl susitikimo su mūsų komanda. AGA esame atsidavę tam, kad padėtų pacientams pagerinti virškinimo trakto (GI) sveikatą teikiant asmeninę priežiūrą..

Kokie veiksniai prisideda prie NASH?

Svarbus organas, kepenys, yra būtinos sveikam virškinimui ir padeda pašalinti kūno atliekas. Kai kepenys patiria didelę žalą, gali išsivystyti randų audinys ir išsivystyti cirozė, kuriai paprastai reikia daug priežiūros ir gydymo. Sveikatos sąlygos, galinčios padidinti nealkoholinio steatohepatito išsivystymo tikimybę, yra šios:

  • Esant antsvoriui
  • Diabetinės sąlygos
  • Padidėjęs cholesterolio kiekis
  • Medžiagų apykaitos sindromas
  • Miego apnėja
  • Hipotireozė

NASH yra progresuojanti liga, kuri gali pasireikšti tokiais simptomais kaip nuovargis, pykinimas, gelta, lengvas kraujavimas, telangiektazija (vorinės venos) ir skysčių susilaikymas. Siekdami užkirsti kelią ligos progresavimui, mūsų virškinamojo trakto specialistai Tulsoje gali atlikti kraujo tyrimus, peržiūrėti simptomus ir naudotis naujausiomis vaizdo gavimo paslaugomis, įskaitant FibroScan®, MRT (magnetinio rezonanso tomografiją) ir ultragarso technologiją. , nustatyti riebalų kiekį kepenyse. Šios diagnostikos paslaugos leis mūsų komandai sukurti gydymo protokolą, atitinkantį jūsų medicininius poreikius.

Kokios yra progresuojančios nealkoholinės suriebėjusios kepenų ligos stadijos?

Yra keturios nealkoholinės suriebėjusios kepenų ligos stadijos, kurios apibrėžiamos kaip paprasta suriebėjusių kepenų liga (taip pat vadinama kepenų steatoze), NASH (nealkoholinis steatohepatitas), fibrozė ir cirozė. Pradinėje paprastos suriebėjusios kepenų ligos stadijoje dauguma žmonių paprastai neturi akivaizdžių simptomų ir dažnai nežino, kad turi tokią būklę. Kitas etapas, NASH, yra labiau susirūpinęs ligos būsena, kuri sukelia kepenų uždegimą, kurį gali lydėti nedidelis diskomfortas viršutinėje pilvo dalyje. Jei liga pažengė į šią stadiją, buvo pažeistos kepenys.

Kartais asmenims, sergantiems šia kepenų liga, išsivysto fibrozė (trečioji NAFLD stadija). Sunkėjant organo uždegimui, gali susidaryti randinis audinys, tačiau dažnai vis dar yra pakankamai sveikų audinių, kad palaikytų kepenų funkciją. Ketvirtajame etape išsivysto cirozė, kuri trukdo normaliai funkcionuoti kepenims. Šiuo metu organizmas negali tinkamai filtruoti atliekų, o tai dažnai sukelia gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą.

Kaip gydomas nealkoholinis steatohepatitas?

Svarbiausias nealkoholinio hepatito valdymo elementas yra sveikesnio gyvenimo būdo pokyčiai. Laikydamiesi tinkamos mitybos, reguliariai mankštindamiesi ir kontroliuodami kitas ligas, tokias kaip diabetas ar hipotirozė, galite žymiai sumažinti NASH poveikį. Be to, kai kurių papildų, alkoholio ir tam tikrų vaistų vengimas gali sumažinti šios ilgalaikės būklės poveikį jūsų kepenims ir bendrai sveikatai. Mūsų GI komanda gali pasiūlyti patarimų, kaip sumažinti NASH išsivystymo tikimybę ir padėti užkirsti kelią kepenų pažeidimo progresavimui. Siūlydami asmeninę priežiūrą, mūsų gydytojai stengiasi užtikrinti, kad kiekvienas asmuo, apsilankęs Adult Gastroenterology Associates, gautų išsamų gydymo planą, parengtą atsižvelgiant į konkrečias jų sveikatos problemas.

Raskite jums reikalingą NASH priežiūrą Talsoje

Mūsų GI specialistai nori padėti pacientams apsisaugoti nuo nealkoholinio steatohepatito progresavimo ir leisti jiems mėgautis ilgu, sveiku gyvenimu. Kepenys vaidina svarbų vaidmenį jūsų GI sistemoje, todėl mūsų kepenų specialistai ragina imtis prevencinės pozicijos ieškant priežiūros dėl bet kokios rūšies kepenų problemų. Norėdami sužinoti daugiau apie NASH arba kaip galite padėti, kad liga nepakenktų jūsų sveikatai, susisiekite su Adult Gastroenterology Associates ir suplanuokite vizitą pas GI gydytoją.