Skip to content
Home » Kas yra vandenilio kvėpavimo testas ir kam jo reikia?

Kas yra vandenilio kvėpavimo testas ir kam jo reikia?

  • by

Vandenilio kvėpavimo testas, taip pat žinomas kaip laktozės kvėpavimo testas, paprastai naudojamas diagnozuoti vieną iš trijų GI būklių: angliavandenių malabsorbciją, žarnyno bakterijų dauginimąsi ir nenormalų virškinimo motoriką (per greitą arba per lėtą maisto judėjimą žarnynas). Tyrimas atliekamas pacientui išgeriant tirpalą, tada reguliariai matuojant vandenilio kiekį iškvėptame kvėpavime, kai virškinimo traktas virškina tirpalą.

Paprastai iškvepiant turi būti labai mažai vandenilio. Kai kas nors kenčia nuo vieno iš trijų aukščiau paminėtų virškinimo sutrikimų, fermentacija sukuria vandenilio perteklių jų virškinimo trakte. Tada vandenilis absorbuojamas į kraują ir išeina iš kūno kaip iškvėptas kvėpavimas.

Angliavandenių malabsorbcija

Bet jūs neturite virškinimo sutrikimų, todėl jums nereikia vandenilio kvėpavimo testo, tiesa? Pagalvok dar kartą. Angliavandenių malabsorbcija yra laktozės netoleravimo skėtinis terminas. Laktozės netoleravimas paprastai laikomas nesugebėjimu virškinti pieno produktų, tačiau iš tikrųjų tik pieno produktuose esantis cukrus (laktozė) paveikia sergančius žmones. Fruktozės netoleravimas sukelia tuos pačius simptomus kaip ir laktozės netoleravimas, kai vartojamas maistas, kuriame yra fruktozės, pavyzdžiui, kviečiai, artišokai, svogūnai ir kriaušės.

Bakterijos žarnyne

Žarnyne randama daugybė bakterijų rūšių, o įvairių bakterijų buvimas žarnyne geriausiai tinka virškinimui. Jei jūsų žarnyne yra per daug tam tikros rūšies bakterijų, tai gali išmušti visą jūsų kūną. Du šių būklių pavyzdžiai yra Helicobacter Pylori infekcija ir bakterinio peraugimo sindromas, taip pat žinomas kaip plonosios žarnos bakterinis peraugimas (SIBO).

Angliavandenių malabsorbcija, žarnyno bakterijų perteklius ir nenormalus GI judrumas sukelia tokius simptomus kaip pilvo pūtimas, pilvo skausmas, per didelis dujų susidarymas, viduriavimas ir (arba) vidurių užkietėjimas. Daugelis žmonių nežino, kad gali turėti šių virškinimo sutrikimų, tačiau teisingai diagnozavus jų simptomus galima veiksmingai valdyti.

Vandenilio kvėpavimo testo paruošimas

Vandenilio kvėpavimo testai yra neinvaziniai, nebrangūs ir lengvai naudojami.

  • 4 savaites prieš tyrimą nevartokite antibiotikų ir nedarykite jokių procedūrų, kurioms reikia išvalyti žarnyną.
  • Tyrimo dieną neturėtumėte naudoti burnos skalavimo skysčio, dantų pastos, kramtomosios gumos ar tabako gaminių.
  • Likus 8 valandoms iki vandenilio kvėpavimo testo, pradėsite nevalgyti, kad įsitikintumėte, jog tyrimo rezultatai yra tikslūs.
  • Jūsų paprašys įpūsti oro į baliono formos maišelį, tada išgerti saldaus skonio tirpalą.
  • Virškindami tirpalą kvėpuosite į maišelį kas 15–20 minučių iki 3 valandų, o vandenilio lygis jūsų iškvėptame ore bus matuojamas, kad būtų galima pamatyti, ar jis nepakyla.

Baigę vandenilio kvėpavimo testą, turėtumėte galėti tęsti savo įprastą veiklą, nebent jūsų gastroenterologas pasiūlytų kitaip. Jei manote, kad jums gali būti naudingas vandenilio kvėpavimo testas, susisiekite su Talsa endoskopijos centru šiandien!