Skip to content
Home » Kas yra hemorojus ir kaip tai veikia?

Kas yra hemorojus ir kaip tai veikia?

  • by

Didelė dalis pacientų tam tikru gyvenimo momentu greičiausiai turės hemorojus. Nors pagrindinė hemorojaus priežastis gali būti nežinoma, su šia būkle susiję rizikos veiksniai yra nėštumas, antsvoris, pasikartojantis įtempimas tuštinantis žarnas ir dažnas vidurių užkietėjimas ar viduriavimas. Nors dažnai labai nepatogu, hemorojus paprastai nesukelia rimtų komplikacijų, todėl yra keletas gydymo būdų, kaip juos pašalinti.

Jei šiuo metu sergate hemorojumi arba jaučiate šios būklės simptomus, raginame kreiptis į profesionalų hemorojaus gydymą. Mūsų medicinos centre dirba Tulsa, OK virškinamojo trakto specialistai, turintys pažangios patirties gydant hemorojus ir kitas virškinimo traktą veikiančias ligas. Vietiniai GI specialistai iš Adult Gastroenterology Associates gali suteikti informacijos apie įvairias hemorojaus gydymo paslaugas, kurios gali būti rekomenduojamos, įskaitant procedūrą, vadinamą hemorojaus surišimu.

Kaip vystosi hemorojus?

Hemorojus, dar vadinamas krūvomis, yra išsipūtusios arba išsipūtusios kraujagyslės išangės kanale arba apatinėje tiesiosios žarnos dalyje. Panašiai kaip kojų venų varikozė, hemorojus dažniausiai yra skausmingas, tačiau paprastai nekenksmingas. Hemorojus gali būti vidinis arba išorinis. Vidinis hemorojus, esantis tiesiosios žarnos vidinėje pusėje, paprastai nesukelia skausmo ar diskomforto, tačiau kartais gali kraujuoti. Išorinis hemorojus, esantis po oda, supančia išangės sritį, yra toks, kuris gali sukelti didesnį skausmą. Tais atvejais, kai išoriniame hemorojuje susidaro kraujo krešulys, jis vadinamas tromboziniu hemorojumi ir gali būti dar nemalonesnis ar skausmingesnis. Hemorojaus simptomai yra šie:

  • Kraujavimas tiesiojoje žarnoje
  • Skausmas ar niežėjimas išangės srityje
  • Kruvinos išmatos

Kas yra geras kandidatas į hemorojaus juostą?

Be to, hemorojaus surišimas gumine juostele yra nechirurginis procesas, kai aplink hemorojaus pagrindą yra išdėstyta maža elastinė juosta.. Ši juosta sustabdo hemorojaus aprūpinimą krauju ir per savaitę hemorojus paprastai nuvysta ir atsiskiria. Geri kandidatai šiai minimaliai invazinei procedūrai turi vidinius hemorojus, kurie reguliariai kraujuoja arba sukelia skausmą ir kurie negalėjo numalšinti simptomų kitais sprendimais, įskaitant nereceptinius vaistus ar gyvenimo būdo pokyčius. Hemorojaus juostelės gali būti nerekomenduojamos asmenims, turintiems kraujavimo sutrikimų, uždegiminių žarnyno ligų, tiesiosios žarnos vėžio ar alergijos lateksui.

Kas yra hemorojaus perrišimo procesas?

Patyrę Adult Gastroenterology Associates gydytojai reguliariai teikia hemorojaus tvarsčius pacientams Talsoje. Įdėjęs anoskopą į išangę, GI specialistas naudoja instrumentą, kad sučiuptų hemorojų ir uždeda nedidelę juostelę aplink jo pagrindą. Šis gydymas paprastai atliekamas tik vienam hemorojui vienu metu, nebent taikoma bendroji anestezija. Ištobulinta patirtis leidžia šiai procedūrai būti gana neskausminga pacientui net ir neturint nuskausminančių medžiagų. Tačiau daugelis žmonių per pirmąsias 24 valandas po procedūros pastebės pilnumo jausmą tiesiojoje žarnoje. Kai hemorojus buvo surištas, paprastai prireikia kelių dienų, kad juostelė nukristų, o tai dažnai nutinka įprastai lankantis tualete. Kai kuriais atvejais žmonės net nežino, kada tai atsitinka.

Ar sėkmingas hemorojaus gydymas?

Manoma, kad hemorojaus klijavimas yra daug sėkmingesnis nei daugelis kitų hemorojaus gydymo būdų. Nechirurginė procedūra yra žymiai mažesnė, palyginti su chirurginiu metodu, ir užtrunka tik maždaug dešimt minučių, kad ją būtų galima atlikti Adult Gastroenterology Associates. Beveik aštuoniems iš dešimties žmonių, gydomų hemorojaus surišimu, nereikės papildomos priežiūros. Hemorojus, padengtas guminėmis juostelėmis, žymiai rečiau atauga.

Suplanuokite konsultaciją dėl hemorojaus surišimo

Daugelis pacientų, sergančių hemorojumi, jaučiasi nepatogiai kreipdamiesi į gydytoją. Hemorojaus klijavimas yra nechirurginė ir paprasta procedūra, kuri suteikė patobulinimų daugeliui žmonių. Norėdami susitikti su patyrusiu GI gydytoju ir sužinoti daugiau apie guminių juostų perrišimą ar kitas hemorojaus palengvinimo galimybes, susisiekite su Adult Gastroenterology Associates ir suplanuokite vizitą.