Skip to content
Home » Kas yra FibroScan® testas? | „FibroScan“ DUK

Kas yra FibroScan® testas? | „FibroScan“ DUK

  • by

FibroScan arba trumpalaikė elastografija yra neinvazinis metodas, kurį atlieka medicinos specialistai, norėdami ištirti kepenų būklę ir nustatyti sąlygas, kurios gali turėti įtakos kepenų funkcijai.. Šis pažangus medicininis įvertinimas, atliktas naudojant ultragarso technologiją, matuoja riebalinio audinio tūrį žmogaus kepenyse (riebalų kepenų būklę). FibroScan tyrimas taip pat leidžia virškinimo trakto (GI) specialistams analizuoti kepenų audinio standumą. Padidėjęs standumo lygis gali reikšti, kad yra fibrozinio rando audinio, kepenų uždegimo ar papildomų rūpesčių. Jei yra kepenų steatozė (riebalų pokytis) arba kepenų fibrozė, gydytojai iš Adult Gastroenterology Associates, Tulsa, Oklahoma, gali atlikti FibroScan analizę, kad nustatytų ir nustatytų problemos mastą.

Kodėl gydytojas turėtų užsisakyti FibroScan testą?

GI gydytojai paprastai sprendžia kepenų sutrikimus ir gali rekomenduoti atlikti FibroScan analizę pacientams, kuriems yra lengvas ar pažengęs kepenų susirgimas. Gastroenterologijos specialistas gali patarti atlikti FibroScan procedūras pacientams, kuriems pasireiškia bent viena kepenų ligos ar sužalojimo požymis, pavyzdžiui:

  • Daugybė hepatito formų
  • Sunkus kepenų fibrozinis randas (cirozė)
  • Nealkoholinis steatohepatitas (NASH)
  • Alkoholinė kepenų liga
  • X sindromas

Ko galiu tikėtis atliekant FibroScan testavimą?

„FibroScan“ procedūras atlieka „Adult Gastroenterology Associates“ gydytojai Tulsoje ir gali būti patariama kaip alternatyva kepenų biopsijai. Šie testai reguliariai atliekami kartu su kitų tipų vaizdavimo tyrimais arba laboratoriniais tyrimais, siekiant kruopščiai patikrinti kepenų būklę. Viso vertinimo metu pacientų prašoma gulėti ant gydymo stalo. Tada ultragarso technologas slysta FibroScan ultragarso zondu dešinėje viršutinėje pilvo dalyje, tiesiai po šonkauliais. Impulsų serija siunčiama tiesiai į kepenis, nustatant greitį, kuriuo ultragarso bangos juda per organą. FibroScan testai paprastai trunka maždaug 15 minučių ir paprastai yra patogūs.

„Tulsa Fibroscan“ grafika

„FibroScan“ rezultatų aiškinimas

Užbaigus „FibroScan“ vertinimus, balai bus perduoti vertinimą rekomendavusiam teikėjui. Testas duoda sunumeruotą išvestį, kuri rodo riebalų kiekį kepenyse, taip pat vadinamą CAP (kontroliuojamo silpnėjimo parametro) rezultatu, taip pat fibrozės balą.

– FibroScan kontroliuojamo slopinimo parametro rezultatas vertinamas decibelais vienam metrui ir padeda nustatyti riebalų kiekį žmogaus kepenyse. Padidėjęs CAP balas reiškia aukštesnį steatozės laipsnį ir aukštesnį suriebėjusių kepenų ligą.

– Fibrozės rezultatas suteikia informacijos apie fibrozinių randų (fibrozės) mastą kepenyse, nuo nulio iki vidutinio ar vėlyvos stadijos kepenų randų (cirozės).

Bus suplanuotas vėlesnis susitikimas su GI specialistu, kad būtų galima peržiūrėti ir aptarti tyrimo išvadas. Tada bus pateiktos rekomendacijos dėl gydymo ar būdų, kaip pakeisti gyvenimo būdą, atsižvelgiant į kiekvieno paciento unikalią situaciją. Antrinės FibroScan procedūros gali būti atliekamos reguliariai, siekiant patikrinti kepenų būklę arba nustatyti, ar kepenų liga yra pažengusi.

Gaukite daugiau informacijos apie FibroScan testavimą Talsoje, Oklahomoje

Kaip antras pagal dydį organas jūsų kūne, kepenys atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį užtikrinant jūsų sisteminę gerovę. Suriebėjusios kepenys ir randai gali turėti įtakos daugeliui jūsų sveikatos aspektų – nuo ​​nuovargio ir pilvo pūtimo iki kepenų nepakankamumo ir kepenų vėžio rizikos padidėjimo. Aukštai apmokyti „Adult Gastroenterology Associates“ darbuotojai atlieka neinvazinius trumpalaikius elastografijos tyrimus, kad nustatytų riebalų buvimą kepenyse arba kepenų fibrozę.. Norėdami gauti daugiau informacijos apie FibroScan testavimą arba suplanuoti vizitą pas kvalifikuotą GI specialistą, susisiekite su mumis šiandien.