Skip to content
Home » Kaip vasaros karštis veikia virškinimo trakto sveikatą

Kaip vasaros karštis veikia virškinimo trakto sveikatą

  • by

Gražus mėlynas dangus, saulėtas oras, kepsninės ir dienos prie baseino – visa tai įrodo, kad vasara artėja. Tačiau vasariškas oras gali būti ne vienintelis karštis. Jei pastebite, kad vasaros mėnesiais padaugėjo GI problemų, nesate vienintelis.

Suteikite sau pertrauką, kurios nusipelnėte šią vasarą, naudodamiesi keliomis gudrybėmis ir patarimais, kaip išvengti GI problemų. Skaitykite toliau, kad gautumėte daugiau informacijos iš mūsų Talsa, OK GI komandos.

Kaip karštas oras veikia GI problemas?

Kylančios temperatūros dažnai daro įtaką virškinimo trakto atsparumui ir virškinimo gebėjimui. Tai gali apimti apetito praradimą karštu oru, dehidratacijos simptomus arba su karščiu susijusią ligą (pvz., šilumos smūgį ar šilumos išsekimą).

Remiantis Ciuricho (Šveicarija) mokslininkų atliktu tyrimu, kylančios temperatūros keičia virškinimo trakto bakterijų sudėtį. Tai gali paaiškinti, kodėl pilvo skausmas ir problemos atsiranda pakilus temperatūrai.

Temperatūros kilimas priverčia mūsų kraujotaką pasisukti, kad būtų galima reguliuoti kūno temperatūrą. Tokiais atvejais labiau paveikiama GI sistema. Taigi galite patirti GI paūmėjimą, kuris gali sukelti daugiau skrandžio skausmo ir viduriavimo nei įprastai.

Net jei imsitės prevencinių veiksmų, kad išvengtumėte dehidratacijos ir kitų įprastų su karščiu susijusių simptomų, negarantuojama, kad simptomai visiškai sutrukdys. Užsitęsusius simptomus turės peržiūrėti mūsų GI specialistai iš Adult Gastroenterology Associates. Suplanuokite susitikimą su mūsų GI specialistais, kad gautumėte atitinkamą jūsų GI simptomų priežiūrą.

Patarimai, kaip pagerinti virškinimo sistemą

Kontroliuoti kylant karščiui yra puikus būdas padėti sutelkti dėmesį į laiką su draugais ir šeima. Štai keli pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia sutelkti dėmesį, kai būsite saulėje.

Venkite vartoti pieno produktus

Pienas gali suteikti laikiną palengvėjimą po jo nurijimo, tačiau jis taip pat gali įkaitinti kūną. Tai netgi apima pieno produktus, tokius kaip sviestas, ledai ir sūris.

Paverskite fizinį aktyvumą kasdienybe

Greitas pasivaikščiojimas, greitas bėgimas ir joga gali padėti virškinimui. Judėjimo įtraukimas į savo kasdienybę padės nuo skrandžio skausmo ir sumažins stresą.

Apsvarstykite savo hidratacijos poreikius

Vartokite pakankamai vandens, kad atsiskaitytumėte dėl prakaito praradimo. Tai apima 8–10 stiklinių vandens per dieną.

Į savo racioną įtraukite probiotikų

Kombucha, jogurtas ir net probiotikų vartojimas gali paskatinti gerąsias žarnyno bakterijas.

Venkite apsinuodijimo maistu vasarą

Vasaros metu padidėja apsinuodijimo maistu tikimybė. Maisto ruošimas lauke gali apsunkinti maisto tvarkymą, nes esant aukštesnei temperatūrai bakterijos gali daugintis greičiau.

Žinodami apsinuodijimo maistu simptomus, galėsite imtis tinkamų gydymo priemonių. Kai kurie simptomai apima:

  • Pykinimas
  • Viduriavimas
  • Pilvo skausmai
  • Karščiavimas
  • Vėmimas
  • Skausmingas pilvas

Neleiskite, kad kylanti temperatūra paveiktų jūsų sveikatą. Kai tikitės karščio bangos, saugokite savo sveikatą kreipdami dėmesį į savo kūno poreikius. Duokite savo kūnui vandens, valgykite maistą, kuriame yra daug vandens, pavyzdžiui, arbūzų, braškių, persikų ir apelsinų, ir kreipkitės pagalbos į mūsų GI gydytojus Talsoje. Gerai, kai jums reikia pagalbos.

Atsivėsinkite gerindami žarnyno sveikatą

Žarnyno sveikata neturėtų trukdyti mėgautis vasaros mėnesiais su savo artimaisiais. Padėkite savo žarnyno traktui išlikti sveikiems šią vasarą, pasitelkę Adult Gastroenterology Associates virškinimo sistemos sveikatos specialistą. Mūsų supratimas ir išsilavinimas gali būti panaudoti norint nukreipti jus teisinga kryptimi. Neatidėliokite savo įdomių vasaros planų ir paprašykite susitikimo vienoje iš mūsų praktikos vietų Talsoje, gerai.

Raginame jau šiandien kreiptis į Adult Gastroenterology Associates GI specialisto konsultaciją, kad sužinotumėte, kaip pagerinti žarnyno sveikatą.