Skip to content
Home » Kaip sumažinti stresą ir persivalgymą per šventes

Kaip sumažinti stresą ir persivalgymą per šventes

  • by

Santrauka: Mūsų virškinimo sistemos komanda siūlo būdų, kaip išvengti svorio padidėjimo atostogų, streso ir GI problemų. Sužinokite, kaip apriboti persivalgymą ir pagerinti žarnyno sveikatą.

Šventės – tai draugiški pasisėdėjimai, šeimos tradicijos ir ilgalaikių gerų laikų kūrimas. Bet kas gali padėti, kai stresinės situacijos trukdo? Nuo darbo su įtemptais šeimos grafikais iki meniu kūrimo – atostogos gali būti didžiulės.

Jei šiuo metų laiku patiriate stresą, būkite tikri, kad taip jaučiatės ne tik jūs. Amerikos psichologų asociacijos (APA) atlikta apklausa parodė, kad 38% žmonių, švenčiant šventes, patiria didesnį stresą. Žemiau pateikiamos kelios mūsų patyrusių Adult Gastroenterology Associates gastroenterologų idėjos, kaip apsisaugoti nuo beprotiško valgymo ir padėti susidoroti su bet kokiu atostogų stresu, su kuriuo susiduriate šį atostogų sezoną. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mūsų GI biuru Talsoje, Oklahomoje.

1 patarimas: apribokite perdirbtus patiekalus ir užkandžius, kad padėtumėte žarnyno sveikatai

Tas ūžimas pilve gali kilti ne dėl to, kad suvalgote antrąją pagalbą. Įprasta bakterijų pusiausvyra jūsų žarnyne gali pasikeisti po to, kai praryjate perdirbtą maistą. Vartojant šiuos maisto produktus, apdorotos molekulės gali prasiskverbti pro žarnyną ir patekti į imuninio apdorojimo kelią. Tai sukelia skrandžio dirginimą.

Apribokite perdirbtų maisto produktų vartojimą ir ruoškite maistą naudodami šviežius vietinius patiekalus. Paruoškite šparaginių pupelių troškintuvą iš naminių šparaginių pupelių. Kepkite desertus su skaniai šviežiomis ir vietinėmis braškėmis. Supakuotų ir apdorotų daiktų pakeitimas šviežumu yra gana didelis.

Jei jūsų žarnyno sveikatos problemoms reikia papildomos pagalbos, kvalifikuoti GI gydytojai Adult Gastroenterology Associates Talsoje gali suteikti jums reikalingą priežiūrą, kad pagerėtų virškinimo sistema.

2 patarimas: prieš išeidami iš namų užkąskite

Per atostogas labai paplitęs mėgavimasis ir gali sukelti virškinimo trakto problemų. Tarp garsiojo močiutės pyrago, mėgstamų troškinių ir visų sausainių sunku išvengti svorio padidėjimo per šventes.
Mėgaukitės angliavandeniais su baltymais, kad liktumėte patenkinti iki vakarienės. Tai gali būti taip paprasta, kaip kvietinė duona su žemės riešutų sviestu. Papildomi greiti angliavandenių ir baltymų pripildyti užkandžiai yra:

  • Granola baras
  • Vynuogės ir sūris
  • Humusas ir daržovės
  • Kietai virti kiaušiniai ir vaisiai

3 patarimas: išbandykite mažesnes porcijas, kad išvengtumėte persivalgymo

Neabejotina, kad turėdami visą puikų maistą, greičiausiai norėsite jį paimti ir eiti. Būtinai stebėkite savo maisto suvartojimą ir į lėkštę padėkite mažesnį maisto kiekį. Mažesnės porcijos gali leisti jūsų virškinimo traktui lengviau apdoroti jūsų vartojamą maistą. Be to, jei valgysite mažesnį kiekį, jausitės ne taip jaustis ir išsipūtę.

Paimti užuominas iš skrandžio yra naudinga bandant nevalgyti per daug. Jei pajusite, kad jaučiatės sotūs prieš baigdami lėkštę, nejauskite streso. Jūsų kūnas jums praneša, kad yra pasirengęs pailsėti ir mėgautis bendravimu su savo artimaisiais.

4 patarimas: sudarykite sąrašą, kad sumažintumėte stresą

Naudodami sąrašus galite išlikti tvarkingi ir susikaupę per šventes. Sąrašo sudarymas leidžia tęsti apsipirkimo keliones. Be to, tai padeda žongliruoti kiekvienam besikeičiančiu grafiku ir suteikia pasitenkinimo jausmą.
Skiriant laiko sąrašui sudaryti suteikiama struktūra atostogų sezono chaosui. Tai padeda sumažinti nerimą ir palengvina atostogų įtampą, kurią dažnai patiria daugelis žmonių.

5 patarimas: reaguokite į atostogų stresą geranoriškai

Posakis „Elkis su kiekvienu taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi“ galioja visus metus. Tačiau šis šūkis ypač prasmingas per šventes, kai įtampa didesnė nei įprastai.

Ieškodami būdų, kaip sumažinti stresą, į kiekvieną kliūtį atsakykite maloniai. Sumažinti bet kokį nusivylimo jausmą ir pasiūlyti užuojautą gali padėti išsklaidyti nerimą. Taip visi jaučiasi gerbiami ir užtikrinti.

Lengvai pasiruoškite atostogoms

Kad ir kokie būtų jūsų atostogų planai, mūsų GI gydytojai Talsoje, Oklahomoje, didžiuojasi galėdami pasiūlyti sprendimus, padėsiančius šiuo metų laiku džiaugtis tais, kuriuos mylite. Prisimindami, kad turite šiuos patarimus, kaip sumažinti stresą, jūsų atostogos bus dar malonesnės. Jei susiduriate su virškinimo problemomis arba norite pasikalbėti su gastroenterologu, paprašykite susitikimo su mūsų rūpestingais virškinimo sveikatos specialistais Adult Gastroenterology Associates jau šiandien.