Skip to content
Home » Kaip kolonoskopijos patikra gali apsaugoti jūsų gyvenimą

Kaip kolonoskopijos patikra gali apsaugoti jūsų gyvenimą

  • by

Kasdien atliekame įvairias užduotis, kad išlaikytume savo sveikatą, pavyzdžiui, sveikai maitinamės, valomės dantis ir sportuojame. Tačiau yra vienas dalykas, į kurį dažniausiai nepaisoma ir kuris tikrai gali išgelbėti mūsų gyvybes – tai kolonoskopija. Šis svarbus egzaminas gali aptikti ir padėti sustabdyti vėžį, uždegimines žarnyno problemas ir kitus negalavimus. Adult Gastroenterology Associates siūlome kas dešimt metų atlikti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tyrimą, jei nerekomenduojama kitaip. Mūsų sertifikuoti virškinamojo trakto (GI) specialistai reguliariai atlieka kolonoskopijas pacientams, sergantiems Tulsa, Oklahoma.

Kodėl verta atlikti kolonoskopijos procedūrą?

Kolonoskopija – tai storosios žarnos ir tiesiosios žarnos tyrimas, kuriuo nustatomi pakitimai ir (arba) išaugos (polipai), kurie gali būti arba virsti piktybiniais. Šios 30–60 minučių trukmės kolonoskopijos patikros metu virškinimo trakto gydytojas į gaubtinę žarną įkiša vamzdelį su vaizdo kamera, kad surastų gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio požymius ar kitokias problemas. Kolonoskopija dažnai rekomenduojama kaip technika:

  • Atraskite diskomforto žarnyne, kruvinų išmatų, lėtinio vidurių užkietėjimo ar viduriavimo ar kitų problemų priežastį
  • Patikrinkite, ar nėra polipų (ataugų, kurie negydomi gali tapti vėžiu)
  • Ieškokite kolorektalinio vėžio įrodymų

„Adult Gastroenterology Associates“ paprastai rekomenduojame apsilankyti pas kolonoskopijos gydytoją, kai jums sukanka 45 metai, ir kas dešimt metų grįžti į reguliarias patikros procedūras. Tačiau, atsižvelgiant į jūsų egzamino rezultatus arba jei jūsų šeimoje yra buvę gaubtinės žarnos vėžio atvejų, galime patarti pasitikrinti anksčiau ir dažniau.

Ką apie namų gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio testą?

Daugelis žmonių dabar spėlioja, kodėl kolonoskopija yra būtina, kai yra pažanga atliekant namų patikrinimus. Paprasta priežastis yra ta, kad mūsų virškinimo trakto specialistai gali susidaryti išsamesnį vaizdą apie bet kokias nenormalias ar ikivėžines problemas nei atlikdami išmatų mėginių patikrą namuose. Nors kai kurios moterys ir vyrai pasirenka šiuos rinkinius namuose, jie neturėtų pakeisti kolonoskopijos.

Pavyzdžiui, namuose atliktas tyrimas gali neaptikti jokių auglių, susiformavusių storojoje žarnoje. Jie gali signalizuoti apie tam tikrus vėžio požymius, tačiau realybė yra tokia, kad kolonoskopija gali nustatyti vėžio požymius daug anksčiau ir tiksliau nei naudojant namų rinkinį. Namų rinkiniai taip pat negali aptikti uždegiminių žarnyno problemų.

Kodėl kolonoskopija yra labai svarbi?

Kolonoskopija gali jaustis įkyriai. Tačiau šios procedūros gelbėjimo poveikis gali būti daug didesnis už kelių minučių gėdą, kurią ji gali sukelti. Labai svarbu pabrėžti, kad šie egzaminai gali būti reikalingi, ypač asmenims, kurių šeimoje yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio atvejų. Daugelis pacientų, sergančių gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu, neturi jokių simptomų ankstyvosiose fazėse ir gali net nepripažinti, kad serga.

Priežastys, dėl kurių galbūt norėsite susitarti dėl kolonoskopijos, yra šios:

  • Tai pats tiksliausias gaubtinės žarnos vėžio tyrimas.
  • Priešingai nei viešoji nuomonė, pasirengimo kolonoskopijai fazė nėra pernelyg nepatogu.
  • Jie yra greiti ir paprastai patogūs.
  • Nors galite jaustis sąmoningi, jūsų GI gydytojas to nedaro.
  • Paprasčiau tariant, kolonoskopija gali išgelbėti jūsų gyvybę.

Be to, kolonoskopija gali aptikti daug daugiau nei vėžys. Jis taip pat gali patvirtinti uždegimines žarnyno ligas, tokias kaip Krono ir opinis kolitas, taip pat divertikuliozė. Kaip ir gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys, iš anksto diagnozuotas, šios ligos gali būti pašalintos ir išvengiama papildomos žalos.

Suplanuokite kolonoskopiją Talsoje, gerai jau šiandien!

Nors galite jausti, kad kolonoskopijos nereikia, šis testas gali išsaugoti jūsų gyvybę. Kolonoskopija gali aptikti ankstyvus gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio signalus ir aptikti opinį kolitą, divertikulozę ir kitas ligas. Šis paprastas patikrinimas gali reikšti skirtumą tarp gyvenimo ir mirties. Mūsų Tulsos virškinamojo trakto specialistai yra įgudę ištirti ankstyvuosius vėžio žymenis ir problemas, kurios gali užkirsti kelią vėžiui ateinančiais metais.

Norėdami gauti papildomos informacijos apie kolonoskopijas Adult Gastroenterology Associates, susisiekite su mūsų GI biurais šiandien.