Skip to content
Home » Kaip galime sustiprinti savo žarnyno imuninę sistemą, kad išvengtume virusinės ligos arba atsigautume nuo jos, su dr. Robynne Chutkan

Kaip galime sustiprinti savo žarnyno imuninę sistemą, kad išvengtume virusinės ligos arba atsigautume nuo jos, su dr. Robynne Chutkan

  • by

Šiame epizode aptariame:

  • Ryšys tarp žarnyno mikrobiomo ir mūsų imuninės gynybos nuo virusinių patogenų
  • Kaip galime atkurti ir sustiprinti savo mikrobiomą
  • Kodėl svarbu sutelkti dėmesį į vidinę ir išorinę aplinką, kai kalbama apie mikrobiomą
  • Būdai, kaip galime naudoti mitybą, kad pagerintume žarnyno bakterijas
  • Kodėl leisti laiką lauke yra labai svarbu žarnyno sveikatai
  • Kaip sąmoningumo, meditacijos ir kitų streso valdymo metodų praktika padeda mikrobiomui

Rodyti pastabas:

Ei, visi, čia Chrisas Kresseris. Sveiki atvykę į kitą seriją Revoliucijos sveikatos radijas. 2021 m., kai dar buvo gana anksti pandemija, pradėjau matyti kai kuriuos tikrai įdomius tyrimus apie mikrobiomo vaidmenį COVID-19 infekcijoje. Ankstyvieji tyrimai parodė, kad sutrikęs žarnyno mikrobiomas gali būti veiksnys, skatinantis įgyti SARS-CoV-2 patogeną, ir tai taip pat gali turėti įtakos ligos eigai. Taip pat buvo keletas įdomių tyrimų, rodančių, kad vienas iš paties viruso padarinių buvo mikrobiomo sutrikimas, o šis poveikis gali išlikti savaites arba, kai kuriais atvejais, net mėnesius po infekcijos pašalinimo. Apie tai nebuvo kalbama pagrindinėje žiniasklaidoje, bet aš apie tai šiek tiek aptariau savo podcast’e ir kai kuriuose el. laiškuose bei straipsniuose. Nuo tada, [there’s] buvo tikrai tvirta literatūra šia tema, nagrinėjanti, kaip mikrobiomas mus apsaugo [not only] virusinės infekcijos, pvz., SARS-CoV-2, bet ir daugelis kitų infekcijų, ir kaip galime palaikyti savo žarnyno mikrobiomą kaip priemonę imuninei gynybai pagerinti. Labai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti dr. Robynne Chutkan kaip svečią aptarti šią temą.

Ji neseniai parašė knygą apie tai Antivirusinis žarnynaso daktaras Chutkanas yra vienas iš labiausiai atpažįstamų gastroenterologų, dirbančių [United States] šiandien. Ji turi bakalauro laipsnį [degree] mokslų daktaras iš Jeilio ir medicinos mokslų daktaras iš Kolumbijos, yra Džordžtauno universiteto ligoninės fakulteto narys ir Digestive Center for Wellness įkūrėjas. Ji turi puikią tradicinės medicinos kilmę ir yra tradiciškai apmokyta gastroenterologė, tačiau labai ankstyvoje savo karjeros pradžioje ji suprato tradicinio požiūrio į gastroenterologiją apribojimus ir pradėjo plėtoti veiklą bei sužinoti daugiau apie žarnyno funkciją ir daugybę skirtingų būdai, kaip žarnynas veikia mūsų sveikatą ir savijautą. [She] antivirusiniu žarnyno pajėgumu susidomėjo neseniai pandemijos metu. Ji turi daug žinių šia tema [and] turi daug gastroenterologo, tyrėjo ir [as an] žarnyno imuninės gynybos gebėjimų ekspertas.

Man labai patiko šis pokalbis. Aš daug išmokau, ir manau, kad jūs išmoksite [too], ypač jei ieškote būdų, kaip sustiprinti imunitetą ir apsisaugoti nuo COVID-19 ir kitų virusinių patogenų. Gerai, nedelsdami pasinerkime.

Chrisas Kresseris: Robynne, malonu, kad esate laidoje. Sveiki.

Robynne Chutkan: Labai ačiū, kad turite mane. Puiku čia būti.

Chrisas Kresseris: Taigi, jūs esate gastroenterologas, [and] jūs daug, daug metų žiūrite į žarnyno sveikatą. Man tiesiog įdomu – jūs esate gastroenterologas, bet šiuo metu nesate tiktai įprastos gastroenterologijos sferoje. Kas atvedė jus į funkcinės arba integracinės medicinos kelią ir paskatino ieškoti atsakymų už tai, ko galėjo išmokyti tradiciniai mokymai?

Robynne Chutkan: Chrisai, tai toks mandagus būdas pasakyti: „Kodėl jūs esate gastroenterologas ir domitės ne tik kolonoskopija?“

Chrisas Kresseris: Aš to nesakiau. Tu tai pasakei.

Robynne Chutkan: Dėkoju, kad taip mandagiai kreipėsi. Būtent. Ne, aš imu žodžius iš tavo burnos. Kaip sakei, esu tradiciškai apmokytas. aš ėjau į [medical] mokyklą Kolumbijoje, ten rezidavau ir metus ten buvau vyriausiasis rezidentas. Tada aš padariau savo [gastroenterology] (GI) treniruotės Niujorko gatvėje Sinajaus kalno ligoninėje, kuri turi tikrai tvirtas tradicijas gydyti pacientus, sergančius uždegimine žarnyno liga, Krono liga. [disease]ir opinis kolitas. Dr Kronas ir [his] kolegos pirmą kartą aprašė Krono ligą 1932 m. Tačiau man tai buvo tikrai asmeninis pokytis. Į Vašingtoną atvykau 1997 m., įstojau į Džordžtauno fakultetą [University] Ligoninėje, praktikavau gana tradicinę gastroenterologiją, daug darė kolonoskopiją, viršutinę endoskopiją, [and] išrašė daug vaistų dėl to keisto fakto, kad 1997 m., kai įstojau į Džordžtauno fakultetą, fakultete niekada nebuvo moters. Gastroenterologijoje, atsižvelgiant į pacientų populiaciją, vis dar vyrauja moterys, o gydytojų požiūriu – vyrai. [I] buvo vienintelis fakultete. GI klinikoje turėjome daug pacientų, daugelis jų norėjo pamatyti moterį. Kai kuriose subspecialybėse labai norisi lytį atitinkančių gydytojų. Urologijoje daug vyrų nori kreiptis į urologą vyrą; ginekologijoje daug kas nori pas moterį ginekologę. Tai paaiškėjo [that] gastroenterologijoje taip pat buvo didelis noras.

Taigi aš pradėjau matyti daug šių moterų ir daugelis jų norėjo sužinoti, ką dar galėtų veikti [take] vaistai, kurie buvo paskirti ir tt Dabar aš nebandau pasakyti, kad tai yra kažkas išskirtinio moterims. Vyrai taip pat yra smalsūs ir smalsūs, ką jie gali padaryti dėl savo sveikatos. Tačiau mano klinikoje, jei norite, mano kompetencijos sritis buvo autoimuninės žarnyno ligos – Krono liga ir opinis kolitas, kurie kartu sudaro uždegiminę žarnyno ligą (IBD). Ir vaistai, kuriuos turime nuo IBD, yra gana grubūs. Mes turime steroidų, turime biologinių vaistų, ir tie vaistai gali būti tikrai veiksmingi, tačiau jie turi tikrai nepageidautinų šalutinių poveikių. Jie slopina arba keičia jūsų imuninę sistemą, todėl gali sukelti vėžį [and] jie gali sukelti rimtą infekciją. Taigi žmonės, ne tik moterys, tikrai domisi alternatyvomis. Jie turėjo klausimų, o aš iš tikrųjų neturėjau atsakymų, Krisai. Buvau tradiciškai apmokytas ir, jei norite, nežinojau daug apie vaistus. Bet aš nuėjau ieškoti atsakymų. Tai 90-ųjų pabaiga, [and] Prisimenu, kad išbandžiau visas dietas. Vykstate į Atkinsą ir South Beach, ir specifinė angliavandenių dieta, ir visa tai skiriasi [sorts] režimų ir tyrinėjant dalykus, kurių nebuvau išmokytas per medicinos mokymą. Mane išmokė atpažinti, kas kažkas yra. Tai Krono liga [disease] opinis kolitas ir divertikuliozė. Tačiau nebuvo daug dėmesio kodėl. Kodėl šis asmuo serga Krono liga [disease] ar opinis kolitas? Arba divertikuliozė? Ir ką jie gali padaryti, kad ši liga būtų remisija?

Taigi aš pradėjau kelionę, kuri, manau, vis dar tęsiasi. Tada ta kelionė tapo tikrai asmeniška maždaug prieš 18 metų, kai gimė mano dukra. Buvau sveikas žmogus, susilaukęs pirmojo vaiko, o gimdydamas susirgau gripu. O kadangi susirgau gripu, bet kokiu atveju nusprendė man skirti profilaktinių antibiotikų. Ir tas „tik tuo atveju“ kūrinys niekada nepasirodo gera idėja. Tuo metu aš neturėjau supratimo, tiesa? Aš tikrai nesuradęs ryšio tarp antibiotikų, žarnyno mikrobiomo sutrikimo ir kylančių problemų, kaip daugelis iš mūsų medikų bendruomenėje to nerado ir, deja, daugelis vis dar neturi. Taigi gimdymo metu gavau šiuos antibiotikus, [and] Aš baigiau C sekciją. Kitas dalykas, kurio aš nežinojau [was] neįtikėtini skirtumai kūdikiui, ar jis gimsta per makštį ir turi galimybę keliauti per tą gimdymo kanalą, prarydamas mikrobų gurkšnį ir kolonizuodamas savo mikrobiomą su tomis rūšimis, kurios buvo pradinės, palyginti su…