Skip to content
Home » Kada turėčiau kreiptis į GI gydytoją?

Kada turėčiau kreiptis į GI gydytoją?

  • by

Kiekvienam žmogui kada nors reikia kreiptis į gastroenterologą. Taip, visi. Nesvarbu, ar turite virškinimo simptomai arba ne, kelionė pas gastroenterologą gali išgelbėti jūsų gyvybę.

Gyvybę gelbstintys gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tyrimai

Amerikos vėžio draugija rekomenduoja gelbėti gyvybę storosios žarnos vėžio patikros visiems nuo 45 metų amžiaus arba anksčiau, jei esate didelės rizikos grupėje. Jei jūsų šeimoje yra buvę gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio atvejų, pasitarkite su savo pirminės sveikatos priežiūros gydytoju, kada turėtumėte pradėti tikrintis. Maždaug 1 iš 23 vyrų ir 1 iš 25 moterų susirgs gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu, todėl jums reikia reguliariai tikrintis. Per a atrankinė kolonoskopijagastroenterologas gali pašalinti bet kokius ikivėžinius polipus, kuriuos mato, veiksmingai užkertant kelią vėžiui, kol jis dar neturi progos išsivystyti.

Be gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio patikrų, žinote, kad gastroenterologai sprendžia su skrandžiu ir žarnynu susijusias problemas. Bet ar žinojote, kad jūsų virškinimo traktą iš tikrųjų sudaro jūsų stemplė, skrandis, plonoji žarna, storoji žarna, tiesioji žarna, išangė, kepenys, kasa, tulžies pūslė ir tulžies latakai?

Gastroenterologai susidoroti su beveik bet kuria kūno dalimi, kuri apdoroja maistą, nesvarbu, ar jos ištraukia maistines medžiagas, ar pašalina atliekas.

Nemalonūs virškinimo simptomai

Jei jaučiate nemalonius virškinimo simptomus, suprantame, kad gali būti nepatogu su nepažįstamu žmogumi aptarinėti savo skausmingą vidurių užkietėjimą ar pernelyg didelį vidurių pūtimą. Kartais nemalonus pokalbis gali sutaupyti savaičių, mėnesių ar metų kančių!

Nuolatiniai arba sunkūs virškinimo simptomai

Bet kokius nuolatinius ar sunkius virškinimo simptomus turi patikrinti GI specialistas. Tai reiškia, kad jei virškinimas sutriko 2 savaites ar ilgiau arba tai labai trukdo jūsų dienai, susitarkite dėl susitikimo. Jei pasireiškia kraujavimas, gelta (odos arba akių pageltimas), pasunkėjęs rijimasar netikėtai nukritus svorio, svarbu kuo greičiau kreiptis į gastroenterologą.

Gaukite rekomendaciją

Norint apsilankyti pas gastroenterologą, gali prireikti pirminės sveikatos priežiūros gydytojo siuntimo. Prieš susitardami su specialistu, pasitarkite su savo draudimo paslaugų teikėju, ar jums reikia siuntimo. Jei jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojas jums diagnozavo lėtinį virškinimo sutrikimą, pvz GERL arba IBS, bet pas gastroenterologą tavęs nenukreipė, vis tiek galite prašyti siuntimo. Tikėtina, kad sertifikuotas gastroenterologas bus labiau išmanantis ir geriau pasirengęs valdyti jūsų sveikatos priežiūrą.

Jei turite virškinimo sutrikimų, jums reikia atrankinės kolonoskopijos arba sergate lėtine GI liga, susisiekite su mumis šiandien į susitarti dėl susitikimo su bendradarbiaujančiu gastroenterologu!