Skip to content
Home » Ką turėtumėte žinoti apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį

Ką turėtumėte žinoti apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį

 • by

Gaubtinė žarna, kurią sudaro didžiausia storosios žarnos dalis, sugeria maistines medžiagas ir vandenį iš maisto, kuris pateko per plonąją žarną. Galutinis storosios žarnos segmentas vadinamas tiesiąja žarna. Kartais vidiniame gaubtinės arba tiesiosios žarnos paviršiuje atsiranda nedideli ląstelių ataugai (vadinami polipais). Šie polipai dažnai pasireiškia nuo kelių iki nulio simptomų; tačiau šie ataugos gali pereiti į gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį. Kadangi jie yra labai panašūs, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys dažnai sugrupuojami.

Susirūpinusi liga, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys yra antra pagrindinė su vėžiu susijusių moterų mirties atvejų priežastis, po krūties vėžio. Periodiniai gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tyrimai gali anksti pastebėti gaubtinės žarnos vėžio požymius ir labai pagerinti asmens prognozę. Adult Gastroenterology Associates galite suplanuoti kolonoskopiją ir kitus susijusius gaubtinės žarnos vėžio tyrimus. Jei ieškote kvalifikuoto gastroenterologo Talsoje, Oklahomoje, galite pasikliauti, bendradarbiaukite su mūsų komanda, kad apsisaugotumėte nuo gaubtinės žarnos vėžio ir kitų GI ligų.

Kokie yra gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio simptomai?

Storosios žarnos ir tiesiosios žarnos vėžys prasideda storojoje žarnoje. Daugelis žmonių, sergančių gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžiu, pradinėse stadijose nerodys jokių požymių ar simptomų. Tie, kuriems pasireiškia požymiai ar simptomai, gali pastebėti:

 • Nuolatinis pilvo spazmas ar skausmas
 • Kraujas išmatose arba kraujavimas iš tiesiosios žarnos
 • Nepaaiškinamas svorio kritimas
 • Tuštinimosi įpročių skirtumas

Jei jums ar jūsų mylimam asmeniui pasireiškia bet kuri iš šių požymių, kuo greičiau susisiekite su suaugusiųjų gastroenterologijos asociacija Talsoje ir apsilankykite pas GI specialistą.

Tais atvejais, kai piktybinis polipas įsiveržia į išorinę storosios žarnos sienelę, jis gali patekti į kraujagysles ar limfinę sistemą ir pereiti į papildomas kūno vietas. Tie, kurių gaubtinės arba tiesiosios žarnos vėžys metastazavo už storosios žarnos ribų, išgyvena žymiai mažiau nei pacientams, kurių vėžys yra ribotas. Todėl ankstyva diagnozė ir medicininė intervencija yra gyvybiškai svarbios.

Kokie yra dažni gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio rizikos veiksniai?

Nors kiekvienas gali susirgti gaubtinės žarnos vėžiu, dėl daugelio veiksnių tam tikriems žmonėms gali kilti didesnė rizika. Toliau pateikiami bendri gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio rizikos veiksniai:

 • Alkoholio vartojimas
 • Rūkymas
 • Šeimoje yra buvę gaubtinės arba tiesiosios žarnos vėžio atvejų
 • Patyrę uždegiminę žarnyno ligą (IBD)
 • Esant antsvoriui
 • Būdamas vyresnis nei 45 metų

Pacientai, kuriems yra bet kuri iš šių pavojų, turėtų reguliariai tikrintis gaubtinės žarnos vėžį, pavyzdžiui, atlikti kolonoskopijos procedūrą.

Kaip diagnozuojamas gaubtinės žarnos vėžys?

Žmonėms, kuriems gresia gaubtinės žarnos vėžys, gali būti rekomenduojamos kelios storosios žarnos vėžio patikros procedūros. Tokie atrankos metodai apima išmatų įvertinimą, kraujo tyrimą ir kolonoskopijos tyrimus. Kolonoskopija yra diagnostinė procedūra, kai virškinimo trakto gydytojas į storąją ir tiesiąją žarną įdeda lanksčią objektyvą su maža kamera, kad įvertintų, ar nėra pažeidimų, įskaitant polipus storojoje žarnoje. Tais atvejais, kai kolonoskopijos metu aptinkamos ataugos, jos dažnai gali būti pašalintos procedūros metu ir vėliau biopsija, siekiant nustatyti vėžio požymius. Nustačius gaubtinės arba tiesiosios žarnos vėžį, galima atlikti išsamesnius tyrimus, siekiant nustatyti, ar vėžys yra metastazavęs ir kokios gali būti veiksmingiausios priemonės.

Kaip gydomas gaubtinės žarnos vėžys?

Gaubtinės žarnos vėžio gydymo rekomendacijos priklausys nuo vėžio stadijos, dydžio ir vietos ir gali apimti chemoterapiją, spindulinę terapiją arba vėžio pašalinimo operaciją. Gali užtrukti maždaug 10–15 metų, kad gaubtinės žarnos augimas virstų vėžiu, o tai reiškia, kad kai atauga randama ankstyvose stadijose, ji paprastai gali būti pašalinta, kol ji netampa piktybine. Asmenų, kurie serga lokaliu gaubtinės arba tiesiosios žarnos vėžiu ir buvo gydomi, penkerių metų išgyvenamumas yra maždaug 90%. Periodiškai atliekama kolonoskopija gali išgelbėti gyvybę, tačiau maždaug trečdalis šalies suaugusiųjų nėra informuoti apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tyrimus.

Sukurti storosios žarnos vėžio patikrą Talsoje, Oklahomoje

Storosios žarnos arba tiesiosios žarnos vėžys yra viena iš pagrindinių su vėžiu susijusių moterų mirčių priežasčių. Tačiau liga yra labai išgydoma ir lengvai atpažįstama atliekant įprastinę kolonoskopijos procedūrą. Asmenys, vyresni nei 45 metų arba turintys kitų sveikatos problemų, dėl kurių padidėja gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tikimybė, raginami planuoti įprastą kolonoskopijos patikrą. Adult Gastroenterology Associates siūlo novatoriškiausius procesus ir technologijas, skirtas virškinimo sveikatos problemoms spręsti, o mūsų patyrusių gydytojų komanda teikia pagalbą atsižvelgdama į paciento požiūrį. Norėdami gauti daugiau informacijos apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį ar bet kokias papildomas GI problemas, susisiekite su suaugusiųjų gastroenterologijos asociacija Talsoje.