Skip to content
Home » Informacijos apie kepenų ligas mėnuo – apsaugokite savo sveikatą nuo kepenų ligų

Informacijos apie kepenų ligas mėnuo – apsaugokite savo sveikatą nuo kepenų ligų

 • by

Kai oras tampa vėsesnis ir žiūrite į rudens įvykius, taip pat svarbu sutelkti dėmesį į savo sveikatą, įskaitant vieną iš svarbiausių ir sunkiausių kūno dalių – kepenis. Kepenys, gyvybiškai svarbus organas, yra atsakingos už virškinimo palengvinimą, maisto, kurį valgote, pavertimą energija ir kenksmingų medžiagų pašalinimą iš jūsų sistemos, kad galėtumėte išlikti sveiki.

Apskritai kepenys yra svarbus organas, atliekantis daugybę funkcijų, kad galėtumėte išlikti sveiki. Spalio mėnesį siekiame didinti informuotumą apie kepenų ligas. Šis mėnuo yra naudingas priminimas, kad būtina atkreipti dėmesį į savo kepenų sveikatą ir užduoti svarbius klausimus, pavyzdžiui: „Kaip galiu padėti pagerinti kepenų funkciją? arba „Kaip nustatyti, ar man gresia kepenų liga? „Adult Gastroenterology Associates“ GI gydytojai atsako į šiuos ir dar daugiau klausimų bei gali padėti jums kuo geriau pasirūpinti sveikomis kepenimis. Skaitykite toliau, nes mūsų „Tulsa, OK“ komanda siūlo papildomos informacijos apie sąlygas, turinčias įtakos kepenims.

Ar yra įvairių kepenų ligų tipų?

Apskritai, kepenų liga yra susijusi su problemomis, kurios sukelia uždegimą arba kepenų pažeidimą. „Kepenų liga“ nėra vienintelė „būklė“, o veikiau bendras terminas, nurodantis būklių, kurios gali turėti įtakos kepenų sveikatai, sąrašą. Įvairių tipų kepenų ligų priežastys taip pat gali skirtis. Kai kurios kepenų ligos atsiranda dėl per didelio alkoholio vartojimo arba infekcijų, tokių kaip virusas. Kiti gali atsirasti dėl bilirubino pertekliaus kepenyse. Kepenų liga apima daugybę sąlygų, įskaitant:

  • Gelta – dėl bilirubino pertekliaus kepenyse baltos akių sritys ir oda įgauna gelsvą atspalvį.
  • Suriebėjusių kepenų liga – būklė, kai paciento kepenyse kaupiasi riebalai. Riebalų kepenų liga gali sukelti kepenų cirozę.
  • Cirozė – sveikus audinius kepenyse perima randinis audinys, dėl kurio sumažėja kepenų funkcija.
  • Hepatitas – tai būklė, sukelianti kepenų uždegimą.
  • Tulžies latakų ligos – tokios būklės sukelia tulžies latakų užsikimšimą ir trukdo tinkamam tulžies nutekėjimui. Šios ligos gali apimti:

o Vėžys
o apsigimimai (pvz., tulžies atrezija)
o uždegimas (dėl kurio atsiranda randų ir gali sutrikti kepenų veikla)
o Infekcijos
o Tulžies akmenligė

Kadangi yra didelių skirtumų, susijusių su šiomis ligomis, geriausia susisiekti su kvalifikuotu GI gydytoju, kad nustatytumėte veiksnį (-ius), lemiantį jūsų kepenų problemas, kad būtų galima sukurti tinkamą gydymo strategiją jūsų sveikatai.

Kokie yra kepenų ligos simptomai?

Nors skirtingos kepenų ligos priežastys gali būti skirtingos, daugelis kepenų ligos požymių ir simptomų dažniausiai yra vienodi. Labai svarbu apsilankyti pas Adult Gastroenterology Associates gastroenterologą, kad būtų galima nustatyti tikslią diagnozę ir gydymo metodą. Kepenų ligos požymiai yra šie:

 • Išsekimas
 • Tamsus šlapimas
 • Pykinimas
 • Pilvo patinimas ir diskomfortas
 • Sumažėjęs apetitas
 • Odos niežėjimas (niežulys)
 • Gelsva oda ir akių baltymai (gelta)

Jei pajutote bet kurį iš šių požymių ar simptomų, susisiekite su vienu iš mūsų gastroenterologų Talsoje ir paprašykite konsultacijos.

Kaip galiu pagerinti kepenų sveikatą?

Kai kreipiatės į GI specialistą dėl būklių, turinčių įtakos kepenims, jums gali būti suteikta individuali informacija apie tai, kokių veiksmų imtis, kad išspręstumėte konkrečias problemas. Tačiau yra keletas rekomendacijų, kurias kiekvienas turėtų įgyvendinti, kad pagerintų savo kepenų sveikatą ir funkciją. Tai apima:

  • Gerkite pakankamą kiekį vandens.
  • Venkite maisto, kuriame yra daug cukraus, riebalų ir druskos.
  • Laikykitės subalansuotos mitybos.
  • Venkite arba apribokite alkoholio vartojimą.
  • Vartokite maistą, kuriame gausu skaidulų.

Gaukite kepenų ligos gydymą Talsoje, gerai

Kadangi maždaug 1 iš 10 žmonių Jungtinėse Valstijose yra paveikti tam tikrų kepenų ligos pokyčių, jums arba jūsų šeimos nariui gali prireikti pagalbos ieškant galimų kepenų ligų gydymo būdų. Spalio mėnesį, kepenų ligų informavimo mėnesį, raginame susisiekti su Adult Gastroenterology Associates ir susitarti dėl susitikimo ir išsiaiškinti, kaip mūsų gydytojai gali išspręsti jūsų kepenų būklę arba ką galite padaryti, kad išvengtumėte kepenų ligų. Pacientams, kuriems jau yra kepenų ligos simptomų, mūsų Tulsa, OK virškinamojo trakto gydytojai gali įvertinti jūsų susirūpinimą, nustatyti diagnozę ir parengti gydymo planą, pagal kurį būtų atsižvelgta į jūsų individualias sveikatos problemas.