Skip to content
Home » IBS informavimo mėnuo | IBS ligos požymiai, simptomai, gydymas

IBS informavimo mėnuo | IBS ligos požymiai, simptomai, gydymas

 • by

Daugelis suaugusiųjų kenčia nuo lėtinio žarnyno diskomforto ir žarnyno problemų. Daugelis gali nesuprasti, kad tai gali būti dirgliosios žarnos sindromo (IBS) signalas. Ši virškinimo liga paveikia 10–15% žmonių ir nėra išgydoma.

„Adult Gastroenterology Associates“ Talsoje, Oklahomoje, mūsų tikslas yra per balandį – IBS informavimo mėnesį – skleisti informuotumą apie šią būklę. Vien todėl, kad IBS nėra išgydoma, tai nereiškia, kad turite gyventi su lėtiniu kančia ir diskomfortu.

Kas yra dirgliosios žarnos sindromas (IBS)?

Dirgliosios žarnos sindromas yra lėtinis virškinimo sutrikimas, kuris paveikia žarnyno funkcijas ir paveikia storąją ir plonąją žarnas. Paprastais žodžiais tariant, smegenys ir žarnynas turi problemų kartu, todėl virškinimo organai tampa jautrūs ir storosios žarnos raumuo susitraukia labiau nei įprastai.

Šios problemos gali išprovokuoti tokius simptomus kaip dujos, diskomfortas skrandyje, mėšlungis, obstrukcija, viduriavimas ir kt. Jei turite šį negalavimą, greičiausiai nepastebėsite IBS simptomų kiekvieną dieną. Kai kurios dienos bus visiškai normalios, o kitos gali būti sunkesnės – tai priklauso nuo jūsų turimos IBS įvairovės.

3 IBS tipai

 • IBS su viduriavimu
 • IBS su mišriais žarnyno įpročiais
 • IBS su vidurių užkietėjimu

Adult Gastroenterology Associates GI gydytojai reguliariai teikia IBS gydymą Tulsa asmenims. Galime nustatyti, kokio tipo dirgliosios žarnos sindromą turite, ir padėti gauti reikiamą pagalbą.

Kaip diagnozuojamas dirgliosios žarnos sindromas?

Jei jaučiate IBS simptomus, gali būti protinga kreiptis pagalbos į netoliese esantį gastroenterologą. Mūsų komanda gali nustatyti, ar jūsų simptomai yra susiję su dirgliosios žarnos sindromu ar kita problema. Prieš atlikdami fizinį patikrinimą, užduosime keletą klausimų, kurie padės mums sužinoti apie jūsų simptomus ir peržiūrėti jūsų sveikatos istoriją.

Kai kuriais atvejais galime paprašyti atlikti kraujo tyrimą arba paimti išmatų mėginį, kad išvengtume ligų, kurios gali būti klaidingai identifikuotos kaip dirgliosios žarnos sindromas. Įprasti IBS rodikliai yra šie:

 • Žarnyno skubumas
 • Pilvo pūtimas
 • Pilvo pūtimas
 • Vidurių užkietėjimas
 • Laisvos išmatos
 • Diskomfortas žarnyne
 • Apetito praradimas

Jei nustatome, kad sergate IBS, mūsų GI gydytojai gali nustatyti geriausią dirgliosios žarnos sindromo gydymą, kuris atitiktų jūsų poreikius.

Kaip gydomas dirgliosios žarnos sindromas?

Nėra universalaus dirgliosios žarnos sindromo gydymo, todėl gali prireikti šiek tiek laiko, kol bus nustatytas jums tinkamas IBS gydymas. Kad ir kaip būtų, daugelis žmonių atranda, kad gali pakeisti dietą ir fizinį aktyvumą ir pasiekti puikių rezultatų. Įprasti koregavimai, kurie dažnai turi įtakos IBS simptomams, yra šie:

 • Padidėjęs skaidulų suvartojimas (daugiau daržovių, vaisių, grūdų ir papildomos skaidulų, pvz., Metamucil®)
 • Mesti rūkyti
 • Dažniau valgykite mažus patiekalus, o ne tris didesnius patiekalus
 • Skysčių suvartojimo didinimas
 • Kasdieninės mankštos rutinos palaikymas
 • Vartoti mažiau pieno produktų
 • Vengti visų rūšių kofeino

Taip pat protinga vesti maisto žurnalą. Tai leis jums tiksliai nustatyti, kurie maisto produktai sukelia dirgliosios žarnos sindromo problemas, kad galėtumėte aktyviai nevalgyti tų produktų ateityje. Be to, jei vartojate kokius nors vaistus, galime juos išnagrinėti, kad išsiaiškintume, ar galima pakeisti vartojamą tipą ar kiekį.

Palengvinti dirgliosios žarnos sindromą galima, susitarkite dėl vizito pas gastroenterologą jau šiandien

Jei turite dirgliosios žarnos sindromo simptomų, tokių kaip žarnyno skausmas, viduriavimas ir dujos, gali būti sunku planuoti keliones, išvykas ir net pačius ypatingiausius įvykius. Apsilankykite pas mūsų virškinamojo trakto gydytojus Talsoje, kad galėtume padėti nustatyti ir gydyti dirgliosios žarnos sindromo problemas. Nors išgydyti nėra, galime padėti valdyti simptomus, kad galėtumėte gyventi patogiau.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie dirgliosios žarnos sindromą arba IBS gydymą, susisiekite su mumis šiandien.