Skip to content
Home » Faktai apie vyrus ir gaubtinės žarnos vėžį

Faktai apie vyrus ir gaubtinės žarnos vėžį

 • by

Žinodami faktus ir statistiką apie gaubtinės žarnos vėžį, galite valdyti savo sveikatą ir savijautą. Štai ką reikia žinoti apie vyrų sveikatą ir gaubtinės žarnos vėžį.

Birželis yra vyrų sveikatos mėnuo: sužinokite faktus apie vyrus ir gaubtinės žarnos vėžį

Tikriausiai susidūrėte su kasdieniais tuštinimosi įpročių svyravimais, priklausomai nuo to, kokį maistą valgote ir kokius vaistus išrašėte. Tačiau nuolatinis tuštinimosi įpročių pokytis gali rodyti daugiau susirūpinimą keliančią problemą. Remiantis Amerikos vėžio draugijos duomenimis, gaubtinės žarnos vėžys yra trečias pagal dažnumą Jungtinėse Valstijose diagnozuojamas vėžys. Be to, rizika susirgti storosios žarnos vėžiu vyrams yra maždaug 1 iš 23.

Birželis yra vyrų sveikatos mėnuo. „Adult Gastroenterology Associates“ siekia padėti žmonėms sužinoti apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio požymius, sužinoti faktus apie šią ligą ir sužinoti statistiką, kad jie galėtų geriau valdyti savo sveikatą ir gerovę. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte svarbią informaciją apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį iš mūsų Tulsa, OK gastroenterologijos gydytojų.

Kas yra gaubtinės žarnos vėžys?

Storosios žarnos vėžys atsiranda gaubtinėje žarnoje (storojoje žarnoje), kai ląstelės šioje virškinimo trakto dalyje pradeda daugintis už normos ribų. Tai trukdo virškinamajam traktui ir tinkamai gaubtinės ir tiesiosios žarnos funkcijai. Daugeliu atvejų ši liga prasideda kaip augimas (polipas) ant vidinės tiesiosios arba storosios žarnos sienelės.

Turėdami teisingą informaciją ir detales, galite padėti savo globojamiems vyrams gyventi laimingiau ir sveikiau, pateikdami jiems faktus apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį vyrams. Konsultacijos su virškinimo sistemos sveikatos specialistais Adult Gastroenterology Associates yra geras būdas įsitikinti, kad jūs arba jūsų mylimasis gaus individualizuotas paslaugas ir informaciją, reikalingą storosios ir tiesiosios žarnos sveikatai.

Statistika ir faktai apie gaubtinės žarnos vėžį vyrams

Remiantis Amerikos vėžio draugija, prognozuojama, kad 2022 metais Jungtinėse Valstijose bus 106 180 naujų kolorektalinio vėžio atvejų. Tačiau dėl sveikatos priežiūros ir gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio patikrų pažangos diagnozių skaičius sumažėjo nuo devintojo dešimtmečio vidurio. Jei gaubtinės žarnos vėžys nustatomas ankstyvosiose stadijose, jis dažnai gali būti išspręstas. Jei tiesiosios žarnos vėžys randamas lokalizuotoje stadijoje, išgyvenamumas yra labai didelis. Kiti dalykai, kuriuos reikia žinoti aptariant gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį, yra šie:

 • Rizika susirgti vėžiu didėja su amžiumi
 • Vyrų vėžys yra 30% didesnis nei moterų
 • Vidutinis vyrų amžius diagnozei nustatyti yra 66 metai
 • Fizinis aktyvumas yra glaudžiai susijęs su sumažėjusia gaubtinės žarnos vėžio (ne tiesiosios žarnos) tikimybe.
 • Dietos, kuriose yra daugiau pieno produktų, kalcio, nesmulkintų grūdų ir skaidulų, gali sumažinti tikimybę susirgti gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu.

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį arba sužinoti daugiau apie vyrų storosios žarnos vėžio rizikos veiksnius, suplanuokite susitikimą su vienu iš mūsų GI gydytojų Talsoje, OK. Jų didžiulė patirtis ir mokymai, susiję su šia būkle, padės jums keliauti į sveikatą ir gerovę.

Įprastų vyrų gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio simptomų supratimas

Vyrų gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio simptomų supratimas gali padėti padaryti teigiamų pokyčių sau ar jūsų šeimos nariui. Keletas įprastų ir labiausiai paplitusių gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio simptomų:

 • Nuolatinis tuštinimosi svyravimas (viduriavimas, vidurių užkietėjimas arba išmatų konsistencijos pasikeitimas)
 • Kraujas išmatose arba kraujavimas iš išangės
 • Dažnas pilvo diskomfortas, pvz., mėšlungis, dujų kaupimasis ar skausmas
 • Pojūtis, kad jūsų žarnynas visiškai neištuštėja
 • Silpnumas ar nuovargis
 • Netyčinis svorio kritimas

Jei jums ar jūsų šeimos nariui pasireiškia bet kuris iš aukščiau išvardytų gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio simptomų, susisiekite su kolonoskopijos specialistu Talsoje, kitas tinkamas veiksmas gali būti gerai. Atsižvelgdami į savo sveikatą ir sužinoję apie gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio simptomus vyrams, galite apsaugoti gyvybę. Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip imtis prevencinių priemonių arba veiksmingai kovoti su liga, susisiekite su Adult Gastroenterology Associates virškinimo trakto specialistu.

Ištirkite dėl gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio Talsoje, gerai

Storosios ir tiesiosios žarnos vėžys gali paveikti visus, tačiau supratimas apie padidėjusią riziką, kurią gali patirti vyrai, yra puiki pradžia siekiant prevencinio požiūrio į gaubtinės ir tiesiosios žarnos sveikatą, minint vyrų sveikatos mėnesį šį birželį. Jei esate pilnametystės arba turite padidintą riziką, bendradarbiaukite su virškinimo trakto gydytoju Adult Gastroenterology Associates yra būdas užtikrinti, kad jūsų sveikata būtų apsaugota. Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie gaubtinės žarnos vėžį ar kitas virškinimo ligas, susisiekite su mumis šiandien.