Skip to content
Home » Didėjantis jaunų suaugusiųjų gaubtinės žarnos vėžio dažnis

Didėjantis jaunų suaugusiųjų gaubtinės žarnos vėžio dažnis

  • by

Daktaras Christianas Clarkas atkreipia dėmesį į didėjantį jaunų suaugusiųjų gaubtinės žarnos vėžio skaičių

Kaip tikriausiai girdėjote, pastaraisiais metais gaubtinės žarnos vėžys daugėja tarp jaunų suaugusiųjų. Tai nerimą kelianti tendencija, sukėlusi nerimą medicinos bendruomenei, bet, deja, mokslininkai dar neišsiaiškino, kodėl tai vyksta. Taigi, ką jūs galite padaryti? Dr Christian Clark, a sertifikuotas gastroenterologas Talsos endoskopijos centre, turi kaušelį.

Dr. Clark apskaičiavo, kad per pastaruosius 5 metus maždaug 15 % jo gaubtinės žarnos vėžiu sergančių pacientų buvo jaunesni nei 50 metų. Anksčiau gaubtinės žarnos vėžys buvo plačiai žinomas kaip „senų žmonių liga, o 90 % diagnozių diagnozuojama 50 metų žmonėms“. ar vyresni.

Ar tai atsitiktinai?

Dr. Clarkas sakė: „Nenorėčiau tokio jaunų suaugusiųjų skaičiaus padidėjimo vadinti „atsitiktiniu“. Žinoma, medicinoje pasitaiko atsitiktinių dalykų, tačiau tai yra nerimą kelianti tendencija, kurios, manau, negalima laikyti atsitiktine išvada. Pradedame pastebėti, kad daugėja rūkančių jaunesnių žmonių, todėl galbūt tam įtakos turi ir piktnaudžiavimas tabaku. Taip pat pastebime jaunesnės kartos nutukimo, diabeto ir sėslaus gyvenimo būdo augimą. Manau, kad visa tai galėtų prisidėti prie šio padidėjimo. Tikimės, kad mokslininkai galės įsigilinti į šiuos duomenis ir išsiaiškinti, kas tai sukelia daugėja jaunų žmonių, sergančių gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu.

Nors šie rezultatai stebina, vidutiniam žmogui rekomenduojamas storosios žarnos vėžio patikros pradžios amžius yra 45 metai. Tačiau jei turite didesnę riziką (dėl etninės kilmės, šeimos istorijos, asmeninės vėžio ar uždegiminės žarnyno ligos istorijos), turėtumėte anksčiau pradėti tikrinti kolonoskopiją.

Norėdami sužinoti savo riziką, turėtumėte pasiteirauti savo šeimos apie gaubtinės žarnos polipų ar vėžio istoriją ir kokio amžiaus jie buvo diagnozuoti, taip pat ar jūsų šeimoje nėra kitų virškinimo trakto sutrikimų ar simptomų.

Nors negalite kontroliuoti savo šeimos istorijos, galite sumažinti kolorektalinio vėžio riziką vengdami tabako, sumažindami alkoholio vartojimą ir sumažindami raudonos mėsos, riebaus maisto, perdirbto maisto ir paprasto cukraus vartojimą.

Jei jaučiate tokius simptomus kaip tuštinimosi įpročių pasikeitimas, kraujas išmatose, juodos išmatos, pilvo skausmas, nepaaiškinamas svorio kritimas ar anemija, gydytojas Clarkas rekomenduoja susitarti dėl vizito pas gastroenterologą. Nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, paprašykite savo gydytojo įsitikinti, kad jiems netrūksta ankstyvų įspėjamųjų ženklų apie gaubtinės žarnos vėžį. Kai gaubtinės žarnos vėžys nustatomas ankstyvose stadijose, tikimybė išgyventi yra 90%. Suplanuokite savo patikros kolonoskopiją šiandien.