Skip to content
Home » Dažniausios 0–18 metų vaikų virškinimo trakto problemos

Dažniausios 0–18 metų vaikų virškinimo trakto problemos

  • by

Retkarčiais skauda pilvą ar gurgždantis pilvukas yra gana dažnas reiškinys įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams. Tačiau, kai skausmai kartojasi nuolat, ką daryti? Jei jūsų mažyliui reikia vaikų virškinimo priežiūros Talsoje, gerai, svarbu susisiekti su gastroenterologijos specialistu, kad rastumėte palengvėjimą. Mūsų Adult Gastroenterology Associates komanda gali padėti nukreipti jus teisinga kryptimi. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte faktus apie įprastas vaikystės virškinimo ligas ir keletą naudingų patarimų.

Kaip dažnai vaikus paveikia GI sutrikimai?

Kaip pranešė Tarptautinis virškinimo trakto sutrikimų fondas, 40–50 % sveikatos priežiūros vizitų pas vaikų gastroenterologą įvyksta dėl funkcinių virškinamojo trakto sutrikimų. Enkoprezė arba vidurių užkietėjimas pasireiškia maždaug 10–25 % vaikų, kuriems patariama kreiptis į vaikų GI specialistą, o apie 17 % vidurinės mokyklos moksleivių praneša apie DŽS (dirgliosios žarnos sindromo) simptomus. Mūsų Tulsa, OK gastroenterologijos paslaugų teikėjai randa vaikų GI būklių gydymo galimybių.

GI sąlygos, turinčios įtakos paaugliams, vaikams ir kūdikiams

Kai kurios vaikų virškinimo trakto ligos, kurios dažniausiai nustatomos kūdikiams, vaikams ir paaugliams, yra šios:

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL): Kūdikių ir vaikų nuolatinis rėmuo gali sukelti GERL diagnozę. Dažni GERL simptomai yra raugėjimas, nevalgymas, vėmimas, nemalonus pojūtis skrandyje, žagsėjimas ir užspringimas ar dusulys.

Laktozės netoleravimas: Ši gydoma problema yra vienas iš virškinimo sutrikimų, galinčių turėti įtakos paaugliams, vaikams ir kūdikiams. Taip atsitinka, kai vaikas negali perdirbti pieno produktuose esančio cukraus, žinomo kaip laktozė. Laisvos ar vandeningos išmatos, dujos, skrandžio skausmas ar pilvo pūtimas, atsirandantis išgėrus pieno produktų, yra laktozės netoleravimo požymiai. Laktazės fermentų vartojimas prieš valgant pieno produktus gali padėti organizmui tinkamai virškinti laktozę.

Vidurių užkietėjimas: Vidurių užkietėjimas atsiranda, kai išmatos tampa sausos, didelės ir (arba) sunkiai pasišalina. Vaikams dėl vidurių užkietėjimo jie gali vengti įprastinių vonios įpročių. Vengimas tuštintis gali sukelti papildomų problemų dėl vidurių užkietėjimo ir papildomo diskomforto.

Uždegiminė žarnyno liga (IBD): Šis virškinimo sutrikimas gali išsivystyti paaugliams ir vaikams. Jame aprašomos dvi atskiros virškinimo sąlygos. Opinis kolitas sukelia storosios žarnos (storosios žarnos) uždegimą, o Krono liga gali paveikti visas virškinimo trakto dalis. Dažni abiejų būklių požymiai ir simptomai gali būti kruvinas arba vandeningas tuštinimasis ir diskomfortas skrandyje.

Celiakija: Celiakija yra virškinimo būklė, kai nurijus glitimo produktų atsiranda nepageidaujama reakcija. Glitimas yra baltymas, esantis kviečiuose, miežiuose ir rugiuose. Kai liga nekontroliuojama, ji gali rimtai pažeisti plonąją žarną ir neleisti vaikui gauti būtinų maistinių medžiagų iš vartojamo maisto.

Eozinofilinis ezofagitas (EoE): Šis sutrikimas yra stemplėje. EoE gali sukelti lėtinę alerginę uždegiminę ligą. Vaikai gali jausti pykinimą, vėmimą, pilvo skausmą, regurgitaciją ir deginimo pojūtį, panašų į rūgšties refliuksą. Be to, jie gali dažnai užsikimšti ir pranešti, kad sunku ryti.

Ką gali padaryti tėvai, kad išlaikytų gerą vaikų virškinimo sveikatą?

Kaip tėvai, jūs norite to, kas geriausia jūsų vaikams – nuo ​​susitikimų planavimo iki visavertės ir sveikos mitybos užtikrinimo. Keletas būdų, kaip padėti jūsų vaikui išlaikyti GI sveikatą, yra kasdieniame gyvenime įgyvendinti šiuos pasiūlymus:

      • Žiūrėkite porcijų dydžius: Suvalgyto maisto kiekis gali turėti įtakos maisto perdirbimui ir virškinimui. Jei vaikas valgo per daug, gali sutrikti virškinimas ir atsirasti diskomfortas skrandyje.
      • Susėskite kaip šeima pavalgyti: Padarykite maistą malonų kiekvienam šeimos nariui ir įtraukite šeimos valgį. Tai suteikia stabilumo ir nuoseklumo, todėl laikas, praleistas dalinantis šeimos maistu, yra malonus visiems. Leisti savo mažyliams pavalgyti per šeimos maistą taip pat yra geras būdas padėti jiems sukurti sveikus santykius su maistu.
      • Valgykite lėčiau: Tarp popamokinės veiklos ir laiko praleidimo su draugais jūsų paaugliui kyla pagunda greitai pasisemti užkandžių iš sandėliuko ir eiti. Paraginkite juos skirti laiko pasimėgauti vartojamu maistu, kad išvengtumėte virškinimo sutrikimų.

Raskite vaikų virškinimo būklių gydymą Talsoje, gerai

Vaikų virškinimo problemos neturi sukelti nuolatinių, nekontroliuojamų simptomų. Jei kyla problemų dėl GI, galite rasti visų savo šeimos narių priežiūros variantų. „Adult Gastroenterology Associates“ norime, kad kiekvienas jūsų šeimos narys patirtų ilgalaikę virškinimo sistemą. Mūsų gastroenterologai iš Talsa, OK gali padėti jums susisiekti su pediatrijos specialistu, kad padėtų jums rasti reikiamą priežiūrą jūsų mažyliui.