Skip to content
Home » Dažniausi virškinimo trakto sutrikimų požymiai ir simptomai

Dažniausi virškinimo trakto sutrikimų požymiai ir simptomai

  • by

Kokie yra dažniausiai pasitaikantys virškinimo trakto simptomai?

Mes visi kartais patiriame virškinimo sutrikimų. Taigi, kaip jūs turėtumėte žinoti skirtumą tarp to, kada jūsų GI simptomai yra laikinas nepatogumas ir kada jie rodo virškinimo sutrikimą? Kai jie yra patvarūs ir (arba) sunkūs.

Virškinimo trakto simptomai gali būti įvairaus intensyvumo nuo labai lengvų iki rimtų. Jei toliau ir vėl jaučiate toliau nurodytus simptomus arba jei jie sukelia didelį diskomfortą, jūsų kūnas gali bandyti pasakyti, kad turite virškinimo sutrikimų.

Pilvo pūtimas ir dujų perteklius

Pilvo pūtimas gali būti kelių virškinimo trakto sutrikimų, pvz., dirgliosios žarnos sindromo (IBS) arba maisto netoleravimo, pvz., celiakijos, požymis.

Vidurių užkietėjimas

Nacionaliniai sveikatos institutai (NIH) apibrėžia vidurių užkietėjimas Tuštinimasis rečiau nei 3 kartus per savaitę arba kietos, sausos išmatos. Kai kurios virškinimo sistemos ligos laiko užkietėjimą kaip įspėjamąjį ženklą, pavyzdžiui, IBS su vidurių užkietėjimu. Jei vidurių užkietėjimas yra tipiška jūsų gyvenimo problema, galite sirgti lėtiniu vidurių užkietėjimu – pripažintu GI sutrikimu.

Viduriavimas

Lėtinis viduriavimas (trunkantis ilgiau nei dieną ar dvi) gali reikšti virškinimo sutrikimą, pvz., laktozės netoleravimą arba uždegiminę žarnyno ligą (IBD).

Rėmuo

Jei rėmuo jaučiasi du ar daugiau kartų per savaitę, gali būti Gastroezofaginio refliukso liga (GERL). Jei laikui bėgant negydoma, skrandžio rūgštis gali pažeisti stemplę ir sukelti komplikacijų.

Pykinimas Vėmimas

Pykinimas dažnai yra stipraus skausmo požymis ir gali būti bet ko, pradedant nuo alergijos iki vėžio, rezultatas. Pykinimas ar vėmimas taip pat gali rodyti virškinimo trakto ar tulžies pūslės infekciją, apendicitą, divertikulitą, pankreatitą, dirgliosios žarnos sindromą arba žarnyno užsikimšimą.

Pilvo skausmas

Daugelis virškinimo trakto ligų apima pilvo skausmą, o jei jaučiate nuolatinį pilvo skausmą, turėtumėte kreiptis į gydytoją. Tai gali reikšti opą, divertikulitą ar dirgliosios žarnos sindromas (IBS).

Jei jaučiate kurį nors iš šių nerimą keliančių virškinimo simptomų, nedvejokite susisiekite su Tulsa endoskopijos centru šiandien už įvertinimą. Jei nesate tikri, ar jūsų GI simptomas yra pakankamai rimtas, kad galėtumėte kreiptis į gastroenterologą, atminkite, kad bet koks simptomas, kurį apibūdintumėte kaip „nuolatinis“ ir (arba) „sunkus“, nusipelno diagnozės.

Tuo tarpu galite atlikti internetinius vertinimus, kad nustatytumėte, kokių veiksmų reikia imtis, kad vėl pradėtumėte jaustis geriausiai.